Skip to content

Dlaczego Naruto jest taki słaby w Boruto? (i czy stanie się silniejszy)

29 de lipiec de 2022
Why Is Naruto So Weak in Boruto Will He Become Stronger

Od premiery Boruto wielu fanów nie krytykowało serialu tak bardzo za fabułę, ale za niespójność niegdyś głównych bohaterów serii Naruto. Dokładniej mówiąc, fani bardzo narzekali na brak mocy jednej z najważniejszych postaci anime ostatnich dwóch dekad – Uzumaki Naruto. Pod koniec serii Naruto widzieliśmy, jak Naruto pokonuje nieśmiertelnego Madarę, setki Białych Zetsu i dosłownego boga w Kaguyi. Dlaczego więc jest tak słaby w serii Boruto i czy później stanie się silniejszy, omówimy to w tym artykule.

Naruto był obezwładniony w serii Naruto i fani często zwracali na to uwagę podczas serii Naruto w przeszłości. Jest to więc sytuacja „bez myślenia”, ponieważ anime Boruto prowadzi do faktycznego „nerfowania” Naruto i pozwala innym nowym postaciom znaleźć się w centrum uwagi serii Boruto. Innym powodem może być pokój, który nastąpił na Kontynencie Ninja po wydarzeniach Czwartej Światowej Wojny Shinobi, a sam Naruto przyznał, że jest zardzewiały. Wreszcie fakt, że niedawno stracił Kuramę, bardzo go osłabił.

Omówimy dalej sytuację wokół Naruto w serii Boruto, przedstawimy kilka innych powodów, dla których jest teraz słabszy niż wcześniej i wyjaśnimy dalej, czy rzeczywiście stanie się silniejszy w przyszłości. Jeśli jesteś zainteresowany tematem, zostań z nami do końca artykułu.

Moce Naruto przed serią Boruto

Aby zrozumieć jego spadek siły i mocy, musimy przyjrzeć się Naruto przed serią Boruto. Dokładniej, zaraz po Pierwszej Światowej Wojnie Shinobi. Naruto był absolutnie najpotężniejszym shinobi, jakiego widział świat ninja – prawdopodobnie poza Madarą, który mógłby pokonać Sasuke i Naruto, gdyby Zetsu go nie zdradził.

Naruto odbył ciekawą i inspirującą podróż podczas swojego życia shinobi – od braku w sobie żadnych charakterystycznych ruchów poza Kyuubi, których mocy w ogóle nie używał, do zostania dosłownym bogiem w pewnym momencie.

Szczyt mocy Naruto widzieliśmy w The Last: Naruto the Movie, gdzie pokonał Toneriego Ōtsutsuki, potomka Hamury Ōtsutsuki i jedynego ocalałego z klanu Ōtsutsuki.

Naruto, prawdopodobnie, miał najlepszą czakrę i sprawność fizyczną w serii, pomogło mu to, że był Uzumaki i jinchūriki bestii Dziewięcioogoniastego. Mógł przekazywać czakrę innym, jak widzieliśmy podczas Czwartej Wojny Shinobi, i bardzo dobrze ją kontrolować. Transformacje Jinchūriki, które widzieliśmy od pierwszej serii do ostatniej walki z Ishiiki, to coś, co może zrobić tylko Naruto.

ZWIĄZANE Z:

Czy Boruto jest gejem, hetero czy bezpłciowym?

Członkowie klanu Uzumaki zawsze byli niesamowitymi ninja typu sensorycznego, a podczas trybu Czakry Dziewięcioogoniastego Naruto potrafi wykryć negatywne emocje. Tryb ogoniastej bestii Naruto jest dosłownie repliką Kuramy, która zapewnia mu ogromną moc. Wszyscy wiemy, że Ogoniaste Bestie użyczają mu mocy podczas walki z Kaguyą, a nawet otrzymały czakrę Mędrca Sześciu Ścieżek od samego Hagoromo Ōtsutsuki.

Po otrzymaniu czakry od Hagoromo Ōtsutsuki, Naruto był w stanie wykorzystać wszystkie pięć podstawowych transformacji natury, mimo że jego naturalnym powinowactwem jest wiatr. Naruto jest potężnym użytkownikiem Rasengana. Jego Rasengana, którego nauczył się od Jiraiyi, Naruto udoskonalił do tego stopnia, że ​​był w stanie przekształcić Rasengana w różne formy.

Dlaczego Naruto jest taki słaby w Boruto?  (i czy stanie się silniejszy)

To wszystkie jego moce, jeszcze zanim wspomnieliśmy o Trybie Mędrca, który udoskonalił dzięki swoim ogromnym rezerwom czakry. W Trybie Mędrca Naruto ma wzmocnione moce, od szybkości i Taijutsu do samej czystej mocy. Jest w zasadzie nadczłowiekiem, ponieważ jest tak połączony z otaczającą go naturalną energią.

Tryb Dziewięcioogoniastego w połączeniu z trybem Mędrca i innymi czyni Naruto najpotężniejszym shinobi w historii, nie wspominając o niedawno odkrytym Trybie Bayrona, który jest zasadniczo transformacją Kuramy z jego jinchūriki. Proces dosłownie przypomina nam fuzję jądrową, jednak jest pewien haczyk – jeśli użytkownik jest zbyt lekkomyślny, Kyuubi umrze.

Zasadniczo Naruto, dopóki seria Boruto nie została uznana za najpotężniejszego shinobi w historii Ninja. Dlaczego więc jest tak słaby w serii Boruto?

ZWIĄZANE Z:

Jak Boruto zdobył Jogana? (i dlaczego tylko jeden)

Powody, dla których Naruto jest słaby w serii Boruto

Większość sequeli z udanych seriali ma ten sam problem – w jaki sposób będą w stanie oddzielić się od cienia oryginalnej serii bez pełnego wyobcowania go?

Boruto wpadł w tę samą pułapkę, bo choć fani wiedzieli, że Boruto jest sequelem i własnym show, to i tak porównywali serial z Naruto. Osobiście jest to całkowicie ważne, ponieważ Boruto zawiera tak wiele oryginalnej obsady poprzedniej serii. Podobieństwa są zauważalne, a nowe postacie zostały przyćmione przez oryginalną obsadę.

Dlaczego Naruto jest taki słaby w Boruto?  (i czy stanie się silniejszy)

Ponieważ Naruto ma być drugoplanową postacią swojego syna i głównego bohatera Boruto, twórcy anime postanowili znacznie „osłabić” moce Naruto. Widzowie muszą skupić swoją uwagę na nowym pokoleniu, a nie rozwodzić się nad oryginalną Drużyną 7 i Konoha 11. Dlatego Boruto ma nowe Dōjutsu i nowe ninjutsu zostały zaprezentowane w programie.

Znacznie silniejsze postacie pojawiły się również w Boruto, co jest konsekwencją Czwartej Wojny Shinobi – klan Ōtsutsuki pojawił się jako kosmiczne, starożytne zagrożenie i gatunek, który sam w sobie był oburzający, gdy po raz pierwszy pojawił się w Naruto.

Więc tak, Naruto został osłabiony, ponieważ jego moce nie mogą przyćmić Nowej Generacji, zwłaszcza Boruto, który jest nowym potencjalnym przywódcą nowych ninja Konohy.

Drugi powód może mieć charakter – wiemy, że Naruto i jego sojusznicy przynieśli pokój na Kontynencie Ninja po Czwartej Wojnie Shinobi i tak pozostało aż do pierwszych zagrożeń w serii Boruto. Naruto, nawet on sam, wyznaje Kuramie, że jest „zardzewiały” i „wyszedł z praktyki” podczas walki z Shin Uchiha.

ZWIĄZANE Z:

Jak silny jest kod w Boruto? Czy on jest najsilniejszą postacią?

To był pierwszy raz, kiedy zobaczyliśmy, że rzekomy największy ninja jest słabszy niż wcześniej. W każdej walce, którą widzieliśmy w Boruto, Naruto albo walczy w walkach, albo kiedy jego strona wygrywa, ma to na niego ogromne piętno, jak widzieliśmy podczas walki z Ishiiki, w wyniku której Kurama zmarł.

Śmierć Kuramy automatycznie czyni Naruto słabszym, ponieważ Kyuubi był źródłem ogromnej mocy podczas jego podróży shinobi.

Przy tych wszystkich słabościach fani zastanawiają się, czy Naruto może kiedykolwiek stać się silniejszy w serii Boruto.

Czy Naruto stanie się silniejszy w Boruto?

Wiemy, że po walce z Ishiiki Naruto jest znacznie słabszy w wyniku śmierci Kuramy po poświęceniu się w trybie Bayron. Nawet jego lojalny asystent i przyjaciel Shikamaru zaczął się martwić, że Naruto sam wejdzie w bójki, zwłaszcza po tym, jak był znacznie słabszy niż wcześniej.

Jednak Naruto może stać się silniejszy w serii Boruto i oto dlaczego. To, czego nauczyliśmy się od Naruto w ciągu ostatnich dwudziestu lat, to to, że ma niewiarygodną wolę sukcesu i motywację, które najwyraźniej żyły podczas pokoju w Świecie Ninja, ponieważ wcale jej nie potrzebował. Teraz, gdy wie, że niebezpieczeństwo jest blisko, Naruto zrobi wszystko, aby chronić swoją rodzinę, przyjaciół i wioskę.

Dlaczego Naruto jest taki słaby w Boruto?  (i czy stanie się silniejszy)

Z większym treningiem, polerowaniem i poleganiem na mocach, które wciąż posiada, Naruto może wrócić jako silniejszy i bardziej wytrzymały wojownik niż to, co widzieliśmy do tej pory w serii Boruto. W Boruto na horyzoncie pojawia się przeskok czasu i ponownie pojawi się podejrzenie, że Naruto został zabity, ale szczerze w to wątpię.

Masashi Kishimoto nigdy nie pozwoliłby Naruto umrzeć w swoim serialu, jednej z najważniejszych postaci anime ostatnich dwóch dekad, a potencjał duetu Boruto i Naruto w przyszłości jest po prostu zbyt duży, by go przekazać. Ponadto widzieliśmy wiele podobieństw między dynamiką Naruto i Boruto a dynamiką Naruto i Minato, z których zostaliśmy okradzeni w oryginalnej serii.

Miejmy nadzieję, że showrunners nie powtórzą tego samego po raz kolejny.

W sumie Naruto może stać się silniejszy, jednak na to, co zaoferuje nam seria Boruto w kolejnych odcinkach, będziemy musieli poczekać.

Czy ten post był pomocny?