Skip to content

Dlaczego Marvel musiał ukryć niektóre „absurdalne” usunięte sceny Iron Mana

9 de maj de 2023
l intro 1683670132

Filmy Akcja i przygoda

Prototyp Iron Mana z oczami świecącymi na niebiesko

Wraz z „Iron Manem” z 2008 roku Marvel znalazł swoje podstawy w pierwotnych początkach Kinowego Uniwersum Marvela, dając początek 15 latom (i wciąż rośnie) połączonych ze sobą filmów o superbohaterach. Robert Downey Jr. znalazł nowe życie u boku zatrudniającego go studia, doskonale oddając istotę Tony’ego Starka dla fanów na całym świecie. Ale za kulisami Kevin Feige i spółka nie byli tak pewni siebie, jak ich najlepszy bohater.

Według producenta „Iron Mana”, Jeremy’ego Latchama, który rozmawiał z ScreenRant, aby promować swój najnowszy film „Dungeons and Dragons: Honor Among Thieves”, Feige nalegał, aby usunięta scena, w której Tony potajemnie kradnie części pralki swoim porywaczom, udając, że to robi pranie nigdy nie ujrzy światła dziennego. Powiedział Latcham: „Nadal są jakieś trzy lub cztery usunięte sceny z tego filmu, które, jak sądzę, nigdy nie zostaną wydane. Jak zawsze. Ponieważ były takie złe”.

Latcham mówi, że Feige chciał w szczególności pogrzebać scenę prania, twierdząc, że upokorzyłoby to produkcję. „Pamiętam, jak Kevin powiedział do mnie w 2012 roku… Pomyślałem:” Czy powinniśmy umieścić usunięte sceny z Abu robiącym pranie? a Kevin na to: „Nie. Nigdy nie możemy ugasić Abu robiącego pranie. Ludzie będą wiedzieć, że nie wiemy, co robimy. To będzie zawstydzające, jeśli zobaczą te sceny”. Ale w Iron Man był cały biegacz, w którym Tony Stark robił pranie i nie sądzę, żeby kiedykolwiek wyszli”.

Po tylu latach od premiery „Iron Mana”, z perspektywy czasu, aby wiedzieć, jak bezprecedensowy sukces odniesie MCU, z pewnością są fani, którzy chcieliby zobaczyć nawet najgorsze odrzuty z filmu, od którego wszystko się zaczęło. Ale to brudne pranie, którego Marvel wyraźnie wolałby nie emitować.

MCU ma wiele niewidzianych usuniętych scen

Podczas gdy producent „Iron Mana”, Jeremy Latcham, nie opisał żadnych innych niepublikowanych usuniętych scen z tego filmu poza tym, w którym Tony robi pranie, MCU jest zaśmiecone fragmentami, które nigdy nie trafiły do ​​kinowej wersji. Niektóre były produktami ubocznymi przeróbek i powtórek, podczas gdy inne uznano za nieistotne, sprzeczne z istniejącym kanonem lub po prostu niedobre.

Na przykład, jak zauważył Yahoo! Finance, 45 minut treści związanych z Thanosem zostało wyciętych z gotowej wersji „Avengers: Infinity War”. Sekwencje przedstawiałyby podbój przez Szalonego Tytana pierwszego Kamienia Nieskończoności w jego rękawicy, Kamienia Mocy, który zabrał z planety Xandar po inwazji i kradzieży go z Nova Corps. Brzmi to tak, jakby stanowiło co najmniej ekscytującą ekskluzywną produkcję Disney+, ponieważ teatralna wersja „Wojny bez granic” nigdy nie daje widzom satysfakcjonującego wyjaśnienia, dlaczego złoczyńca w kolorze winogron przybywa z Kamieniem Nieskończoności już w dłoni.

Dodatkowo, jak zebrano w podsumowaniu scen Loopera, które nigdy nie trafiły do ​​MCU, na przestrzeni lat wycięto kilka różnych przypadków odniesień do Spider-Mana, mutantów i X-Men. Ponieważ MCU dopiero teraz zaczyna potwierdzać istnienie mutantów we wszechświecie, a postacie takie jak Kamala Khan w „Ms. Marvel” i Namor the Submariner w „Black Panther: Wakanda Forever” jako pierwsze otwarcie użyły słowa mutant .

Przez lata usunięto wiele scen, które na zawsze zmieniły MCU. I chociaż być może nigdy nie dowiemy się, dlaczego Kevin Feige tak bardzo walczył o zachowanie tych scen z „Iron Mana” w skarbcu, prawdopodobnie nie miałyby one takiego samego wpływu, jak wiele scen usuniętych z późniejszych filmów.

Czy ten post był pomocny?