Skip to content

Dlaczego Makima zabiła moc w Chainsaw Man? Wyjaśnione!

21 de grudzień de 2022
MakimaPower

Power jest, obok Denjiego, jednym z głównych bohaterów gry Człowiek z piłą łańcuchową manga i anime. Dziwaczna postać z wieloma dziwactwami, udowodniła, że ​​jest prawdziwym przyjacielem i sojusznikiem Denjiego. Chociaż manga Chainsaw Man wciąż trwa, historia Powera była nieaktywna przez jakiś czas, a przyczyny tej bezczynności są bezpośrednio związane z tematem tego artykułu. Mianowicie w niniejszym artykule wyjaśnimy i ujawnimy dlaczego Makima faktycznie uśmiercił moc tuż przed zakończeniem części 1 Człowiek z piłą łańcuchową manga.

Jako kontrolujący diabeł, Makima chciała całkowitej kontroli nad Denjim, a ona chciała uwolnić go od każdego związku, jaki miał, z wyjątkiem tego, który miał z nią. Chciała zniszczyć wszystkich w jego życiu, aby był od niej całkowicie zależny i dlatego ostatecznie zabiła Power; to i dlatego, że mogła. Utrata jej sprawiłaby, że Denji byłby samotny i całkowicie zależny od Makimy.

W dalszej części artykułu znajdziesz więcej informacji na temat historii Powera w Człowiek z piłą łańcuchową manga i anime, ponieważ odpowiemy również na główne pytanie, które postawiliśmy w tytule tego artykułu. Jest to istotne, aby zrozumieć Makimę jako samodzielną postać, a także Moc w stosunku do Denjiego i dlatego zamierzamy to zrobić. Artykuł będzie oczywiście zawierał spoilery, więc chcieliśmy cię tylko ostrzec.

Dlaczego Makima zabił Powera? Człowiek z piłą łańcuchową?

Pytanie, dlaczego Makima zabił Powera Człowiek z piłą łańcuchową właściwie ma więcej wspólnego z Makimą niż z Mocą. Dobra, Moc była celem, ale tylko dlatego, że Makima była Makimą. Mianowicie Makima był Demonem Kontroli, tyle wiemy. Oznacza to, że uwielbia kontrolować ludzi wokół niej, ale w przypadku Denjiego było to coś więcej niż zwykła kontrola. Mianowicie, Makima była zakochana w Pochicie, Diable Piły Mechanicznej i pragnęła go dla siebie. To był złożony i skomplikowany plan, który w rzeczywistości obejmował całkowite uzależnienie Denjiego od niej poprzez skuteczne usunięcie wszystkich innych, na których mu zależało. W tym momencie Denji byłby zarówno załamany, jak i samotny, co znacznie ułatwiłoby zadanie Makimie.

ZWIĄZANE Z:

Top 10 zgonów pił mechanicznych według smutku (aktualizacja 2022)

Pod koniec części 1 Power i Denji związali się i zostali dobrymi przyjaciółmi, a Makima postrzegał Moc jako zagrożenie. Nie żeby Denji lubił Moc bardziej niż Makima, ale Makima chciał mieć całkowitą kontrolę, a Moc była przeszkodą w tym planie. Dlatego Makima ją zabił. Po prostu mogła. To była demonstracja jej mocy i sposób na sprawowanie większej kontroli nad Denjim. Eliminując Power, Denji nie miałby już nikogo i byłby całkowicie sam, a także załamany. Ponieważ kochał Makimę, nie miałby do niej urazy za zabicie Power, a to całkowicie złamałoby jego psychikę, czyniąc go całkowicie zależnym od Makimy i wszystkiego, co robi.

Jak Makima zabił Powera? Człowiek z piłą łańcuchową?

Wydarzenia, które zamierzamy opisać, miały miejsce w Kontroli Demonów i zakończyły się w 91 rozdziale mangi. Makima mówi Denjiemu, że zaprosiła Power do jego mieszkania i daje mu zgodę na otwarcie drzwi, aby mogła ją zabić. Makima brutalnie zabija Powera, wskazując na nią palcem i zdmuchując jej tors, pozostawiając za sobą tylko nogi i głowę, gdy Denji otwiera drzwi i widzi Powera czekającego na zewnątrz z tortem urodzinowym dla niego.

Power spała, gdy Makima zaatakował Denjiego, ale Pochita nagle ją obudził i wezwał do pomocy Denjiemu. Power jest przekonany, że Makima zabił ją wcześniej, ale Pochita zapewnia ją, że to tylko dlatego, że Denji wcześniej pił jej krew.

Nieco później Power opuszcza ciało Denjiego jako Krwawy Diabeł, a jej wygląd jest całkowicie zmieniony, by przypominać demona, a jednocześnie ma na sobie maskę podobną do maski Pochity. Makima uderza Mocą, gdy jest zdezorientowana, ale Moc natychmiast odpowiada silniejszym atakiem z powodu zwiększenia mocy, które otrzymała po zjedzeniu Pochity. Makima następnie kontroluje ją za pomocą swojej armii zombie, odstrzeliwuje jej prawą rękę i pyta, w jaki sposób Power wciąż żyje, mimo że został już zabity.

Następnie Power próbuje chwycić ciało Denjiego i uciec, ale Makima strzela jej w plecy po tym, jak zdała sobie sprawę, że ma niewielkie szanse na ucieczkę. Następnie Makima oferuje Powerowi szansę ponownego zostania zwierzakiem Makimy w zamian za oddanie ciała Denjiego, które Power akceptuje bez wahania.

Jednak Power przypomniała sobie więź, którą stworzyła z Denjim i zamiast tego zaatakowała Makimę przed ucieczką. Makima następnie wydaje swojej armii zombie rozkaz ścigania Mocy i chociaż większości zombie udaje się ją skrzywdzić, Moc ostatecznie wycofuje się w wąską uliczkę. Power zapewniła, że ​​Denji jest jedynym wyjątkiem, ponieważ był jej pierwszym przyjacielem, pomimo jej przekonania, że ​​każde życie jest nierównie cenne, w tym jej własne, i że śmierć osoby nie jest powodem do smutku.

Power i Denji powracają do swoich normalnych postaci po tym, jak udało im się uciec od Makimy i jej marionetek, i odkrywają, że znajdują się w śmietniku. Power przytula Denjiego i mówi mu, że przyszła go uratować, kiedy zauważa, że ​​wciąż żyje i ma się dobrze. Denji odpowiada, że ​​spełnił już wszystkie marzenia Powera i że wszystko jest w porządku.

Kiedy próbuje się poddać, Power nazywa go idiotą i mięczakiem, oferuje mu swoją krew i zawiera z nim układ, aby pomóc w pokonaniu Makimy. Przed zniknięciem Power ostrzega Denjiego, że nawet jeśli diabeł zginie, po prostu odrodzi się w piekle i ponownie odrodzi się w świecie fizycznym. W tym momencie Power nie będzie pamiętał zmarłego diabła i stanie się wrogiem Denjiego. Power po raz ostatni prosi Denjiego o zlokalizowanie Krwawego Diabła i przekształcenie go z powrotem w pierwotną Moc, aby mogli wznowić swoją przyjaźń. Jej ciało zniknęło i połączyło się z jego, kiedy Denji w końcu się obudził. Następnie Denji opłakuje ją sam.

ZWIĄZANE Z:

20 najpotężniejszych łowców diabłów w Chainsaw Man (ranking)

Jak wyraźnie widać, Power niestety nie żyje, ponieważ została zabita przez Makimę, ponieważ Makima była złą i manipulującą osobą. Próbowała znęcać się nad Denjim tak bardzo, jak tylko mogła, jednocześnie ukrywając fakt, że jest Demonem Kontroli. Denji, który był już pod wpływem Makimy, zdecydował się zostać psem Makimy po śmierci Aki, ponieważ nie chciał już nigdy więcej dokonywać własnych osądów. Makima, będąc okrutną kobietą, postanowiła to wykorzystać, mordując na jego oczach Powera, ostatniego pozostałego kumpla Denjiego. Czemu?

Chce, żeby Denji cierpiał, i to jest jedyne usprawiedliwienie dla tego. Makima zabiła Powera, mimo że nie stanowiła dla niej żadnego zagrożenia; stąd tak naprawdę nie było usprawiedliwienia dla jej działań. Zrobiła to, ponieważ chciała, aby Denji znosił większy ból. Nie wiedziała, że ​​Moc wkrótce powróci i że jej manipulacja ostatecznie doprowadzi do jej własnej śmierci. Ale to zupełnie inna historia, o której już mówiliśmy w kilku innych artykułach tutaj Horyzont fikcji.

I o to chodzi, nie sądzisz? Historia Power i jej wrodzonej natury skończyła się w pewnym momencie, a my możemy tylko opłakiwać ją i zastanawiać się nad przyszłością. Jasno wyjaśniliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o związku Powera z Denjim i jak ostatecznie wpłynęło to na decyzję Makimy o zabiciu jej. Wiesz również wszystko o Makimie i jej punkcie widzenia na tę sytuację, a dzięki temu nasz cel w tym artykule został osiągnięty i możemy w tym momencie podsumować.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?