Skip to content

Dlaczego Kya, skąd śpiewają Crawdads wygląda tak znajomo

7 de lipiec de 2022
l intro 1657155980

Daisy Edgar-Jones uczestniczy w wydarzeniu

„Where the Crawdads Sing”, nadchodzący dramat kryminalny oparty na bestsellerowej książce Delii Owens o tym samym tytule, zbliża się do daty premiery 15 lipca 2022 r. Wyreżyserowany przez Olivię Newman i dostosowany do ekranu przez Lucy Alibar , film opowiada o Catherine „Kya” Clarke, młodej kobiecie mieszkającej na bagnach w Północnej Karolinie, która wychowała się po tym, jak została porzucona przez rodziców i starsze rodzeństwo. Kya następnie zaprzyjaźnia się z miejscowym chłopcem, Tate Walkerem (Taylor John Smith), który uczy ją czytać i pisać; wkrótce zakochuje się w nim. Jednak kiedy Tate wyjeżdża na studia, Kya przeżywa krótki romans z Chase Andrewsem, który obiecał Kya małżeństwo bez zamiaru kontynuowania. Wkrótce po tym, jak Kya zrywa z Chase (i po tym, jak próbuje ją zaatakować), Chase zostaje znaleziony martwy – a wszystkie dowody wskazują na Kyę.

Podczas oglądania zwiastuna mogłeś zauważyć, że aktorka grająca Kyę wygląda trochę znajomo. Działając od 2016 roku, w ostatnich latach nabiera coraz większego znaczenia swoimi rolami. Oto zestawienie jej najbardziej znanych do tej pory.

Pierwsza główna rola Edgara-Jonesa była w brytyjskim serialu Cold Feet

Daisy Edgar-Jones jest aktorką, która gra Kyę w „Where the Crawdads Sing”. Po raz pierwszy zyskała sławę w swoim rodzinnym kraju dzięki powracającej roli Olivii Marsden w brytyjskim serialu komediowym „Cold Feet”. Serial śledzi trzy różne pary, które poruszają się po wzlotach i upadkach swoich związków. Postać Edgara-Jonesa, Olivia, pojawiła się po raz pierwszy w szóstym sezonie w 2016 roku i pozostała powracającą postacią przez dziewiąty i ostatni sezon – serial dobiegł końca w 2020 roku. Olivia zakochuje się w Matthew Williamsie (Ceallach Spellman) pomimo fakt, że Matthew spotyka się z siostrą bliźniaczką Olivii, Ellie (Ella Hunt). Później Matthew i Olvia zaczynają się spotykać, a Olivia zachodzi w ciążę.

W wywiadzie dla The Hollywood Reporter z 2020 r. Edgar-Jones wspomniała o swoim czasie pracy nad „Cold Feet”, któremu przypisuje nauczenie jej podstaw branży. Edgar-Jones powiedział: „To była moja pierwsza profesjonalna praca w telewizji i jestem za nią bardzo wdzięczny, ponieważ myślę o tym jako o moim treningu. bez bycia naprawdę samoświadomym i hiperświadomym wszystkiego, dzięki czemu mogłem przyzwyczaić się do rzeczy, no wiesz, takich jak możliwość wypicia szklanki soku pomarańczowego w sposób naturalny”.

Aktorka również zadeklarowała swoją miłość do projektu Świergot w 2019 roku, kiedy ona i jej koledzy z obsady zakończyli filmowanie w 8. sezonie. Oprócz kilku zdjęć z planu Edgar-Jones napisał: „To okładka z serii 8 Cold Feet, którą uwielbiałem każdego roku robić to piękne show…[fingers crossed] po więcej”.

Zagrała główną rolę w War of the Worlds

Emily podniosła ręce

Od 2019 do 2021 roku Daisy Edgar-Jones wystąpiła w pierwszych dwóch sezonach „Wojny światów”, telewizyjnej adaptacji powieści HG Wellsa z 1898 roku o tym samym tytule. Osadzona we współczesnej Wielkiej Brytanii i Francji seria opowiada o kilku ocalonych z masowej katastrofy, którzy mierzą się z obcymi atakującymi Ziemię. Emily jest niewidomą nastolatką, która potrafi słyszeć „pulsy” kosmitów, co daje ocalałym wgląd w tajemnicze stworzenia i sprawia, że ​​Emily czuje więź z kosmitami. W pewnych momentach jest nawet w stanie odzyskać wzrok, w związku z pulsami, które czuje, że jest związana z kosmitami.

W wywiadzie dla SBS Edgar-Jones ujawnił, co skłoniło ją do tej roli. „To wspaniała historia, fascynująca historia. Uwielbiam trochę science fiction i po prostu uwielbiam to, co może wnieść do stołu i wywołać dyskusje na temat tego, co dzieje się w dzisiejszym świecie” – powiedziała. „Idziemy przez życie i przestrzegamy zasad, które daje nam społeczeństwo, ale co, jeśli nagle cała elektryczność zostanie wyłączona, wszyscy wokół ciebie, większość z nich, padną martwi, a ty musisz przeżyć, co to by oznaczało?”

Miała przełomową rolę w Normal People

Marianne Sheridan przygląda się

Daisy Edgar-Jones zyskała międzynarodowy rozgłos w 2020 roku, kiedy zagrała w miniserialu Hulu „Normal People”, opartym na bestsellerowej powieści Sally Rooney z 2018 roku o tym samym tytule. Serial przedstawia nieśmiałą uczennicę Marianne Sheridan (Edgar-Jones) oraz popularnego studenta-sportowca Connella Waldrona (Paul Mescal). Pomimo tego, że pochodzą z różnych kręgów społecznych w szkole, a także z różnych klas społecznych – mama Connella pracuje jako gospodyni w zamożnej rodzinie Marianne – oboje nawiązują związek. Jednak pod naciskiem Connella utrzymują to w tajemnicy.

Po niechlujnym zakończeniu licealnej schadzki, oboje wracają do siebie na studiach, kiedy oboje uczęszczają do Trinity College Dublin, a związek z przerwami trwa kilka lat. Serial zyskał uznanie krytyków i stał się nieco sensacją popkultury. Edgar-Jones otrzymała nawet nominację do Złotego Globu za swoją rolę.

Edgar-Jones powiedział Colliderowi, że kiedy przeczytała powieść Rooneya, między pierwszym przesłuchaniem a lekturą chemii, natychmiast zakochała się w Marianne. Kontynuowała: „Naprawdę czułam, że jeśli nie będę miała szansy, aby ją zagrać, bardzo trudno byłoby mi to przezwyciężyć, szczerze mówiąc. Od czasu do czasu dostajesz te przesłuchania, które przychodzą na twoje sposób, że naprawdę się w niej zakochujesz i wyobrażasz sobie swoje życie z tą osobą… Myślałem, że jest naprawdę zabawna, głęboka i złożona, i desperacko pragnąłem zdobyć [chance] grać w nią.”

Zauważając, jak wiele dla niej znaczyło to doświadczenie, Edgar-Jones dodał: „Czuję, że zasadniczo dorosłem jako człowiek [while filming]o czym jest cała historia, gdy dwoje ludzi dorasta”.

Przeszła na film z Fresh

Noa i Steve rozmawiają

Daisy Edgar-Jones zagrała swoją pierwszą główną rolę filmową w czarnym horrorze romantycznym Hulu z 2022 r. „Fresh”. w reżyserii Mimi Cave i według scenariusza Lauryn Kahn. Film opowiada o Noa (Edgar-Jones), młodej kobiecie, która nawiązuje związek z uroczym, ale tajemniczym mężczyzną, Stevem (Sebastian Stan), którego poznaje w sklepie spożywczym. Wkrótce w ich związku Noa zgadza się wyjechać na weekend ze Stevem, ale kiedy spędza noc u niego na noc przed planowaną podróżą, Steve ją odurza. Kiedy Noa się budzi, zdaje sobie sprawę, że Steve został zwabiony do wykorzystania w jego złowieszczym interesie: sprzedaży ludzkiego mięsa kobiet do spożycia. „Fresh” został dobrze przyjęty przez fanów i krytyków, zdobywając 81% punktów w Tomatometer i 80% widowni na Rotten Tomatoes.

W wywiadzie dla Variety Edgar-Jones omówił tematy „Fresh”. Zauważywszy, że jest tak wiele różnych przesłań, które każdy widz może czerpać z filmu, wyjaśniła: „Dla mnie prawdopodobnie jest to rodzaj alegorii utowarowienia kobiet, że jesteśmy w pewnym sensie sprowadzeni tylko do naszego fizycznego, ale jest to również święto przyjaźni kobiet i tego, jak wspólne wspólne doświadczenie może pomóc Ci przezwyciężyć sytuacje”.

Edgar-Jones powiedział także The Face, że jej dwa najważniejsze momenty to udział w filmie gatunkowym i współpraca z reżyserką Mimi Cave. „Pozwolono nam wnieść lekkość i humor [into everything]a bycie w bardzo stylizowanym utworze też było fajne” – wyjaśniła. „To była niezaprzeczalnie wizja Mimi i uwielbiam to uczucie przebywania w czyimś kreatywnym świecie”.

Zagrała ofiarę morderstwa w serialu Pod sztandarem nieba

Śpiewa Brenda Lafferty

W swoim najnowszym projekcie Daisy Edgar-Jones wróciła do telewizji z dramatem kryminalnym FX „Pod sztandarem nieba”, opartym na książce Jona Krakauera o tym samym tytule. Serial śledzi Jeba Pyre (Andrew Garfield), detektywa, który kwestionuje swoją wiarę mormonów, podczas gdy prowadzi śledztwo w sprawie podwójnego morderstwa związanego z kościołem mormonów. Edgar-Jones gra Brendę Lafferty, kobietę zamordowaną wraz z niemowlęciem.

Edgar-Jones powiedział The Hollywood Reporter, że najtrudniejszym aspektem pracy nad tym projektem było upewnienie się, że Brenda (która była ofiarą morderstwa w prawdziwym życiu) została w pełni rozwinięta i zdefiniowana przez coś więcej niż tylko jej śmierć. „Byłam bardzo zależało na tym, aby była to okazja do świętowania jej życia i aby miała głos” – powiedziała. „Ale sceny są dość oszczędne, więc wywierałem jak największy wpływ dzięki materiałowi i czasowi, który miałem. To było coś, co było dla mnie naprawdę ważne”.

Ponadto powiedziała THR, że ciągnęło ją do Brendy ze względu na jej wiele dynamicznych cech, takich jak intelekt, dowcip i radość, pomimo mrocznej fabuły.

Czy ten post był pomocny?