Skip to content

Dlaczego Kelly Severide z Chicago Fire wygląda tak znajomo

13 de październik de 2021
l intro 1634158396

Niektórzy ludzie idealnie pasują do swojej pracy.

Kelly Severide jest stałym elementem Firehouse 51 od prawie dekady. Pracował ze swoimi bliskimi przyjaciółmi Matthew Casey (Jesse Spencer) i Leslie Shay (Lauren German) aż do śmierci Shay’a. Umawiał się ze stałym strumieniem kobiet podłączonych do remizy, zanim w końcu zaręczył się z koleżanką ze strażaków Stellą Kidd (Miranda Rae Mayo). Heck, nawet jego zrażony ojciec (Treat Williams) był strażakiem i ewentualnym szefem.

Był to więc spory szok w finale 9 sezonu, kiedy wydawało się, że może nie przeżyć ostatniego starcia z niebezpieczeństwem, klifhangera, który martwił niektórych fanów o jego przyszłość w serialu. Ci fani bez wątpienia odetchnęli z ulgą, gdy rozpoczął się sezon 10, ponieważ wygląda na to, że Severide pozostanie na razie w owczarni strażackiej.

Odkąd dołączył do serialu, czas spędzony przez aktora Severide Taylora Kinneya we wszechświecie „One Chicago” był pracą na pełen etat, a nawet więcej. Wystąpił w prawie 200 odcinkach swojego serialu „Chicago Fire”, ale także w około 10 każdym z „Chicago PD” i „Chicago Med”. Ale to nie znaczy, że nigdy nie widziałeś go nigdzie indziej. Oto kilka innych miejsc, w których mogłeś zauważyć aktora.

Taylor Kinney próbował uciec z Domu Mody swojej matki

Po tym, jak po raz pierwszy został zauważony jako model, Kinney wykonał skok naprzód w swojej karierze aktorskiej, zaczynając nie od krótkich ról w odcinku „ER” lub „Prawo i porządek”, ale raczej jako główna postać w nocnej operze mydlanej MyNetworkTV ”. Dom mody.”

Kinney zagrał Luke’a Gianniego, syna Marii Gianni (Bo Derek), przebiegłej właścicielki firmy projektowej House of Gianni. Luke jest artystą, który nawiązuje kontakt z nowym projektantem w firmie swojej matki, Michelle Miller (Natalie Martinez). Kiedy staje się jasne, że jego matka nie aprobuje związku, musi wybrać między lojalnością wobec matki a nowym kochankiem. Następują zwroty akcji: Michelle jest celem mafii; Matka Łukasza prawie poślubia jego przyrodniego brata; morderstwo, chaos, masz pomysł.

Początek aktorstwa Kinneya nastąpił tak szybko, że zaskoczył nawet jego matkę, jak wyjaśnił w wywiadzie przeprowadzonym przez Deepest Dream. Mydlany format serialu również doprowadził do kilku wyjątkowych wyzwań, ponieważ ekipa próbowała nakręcić ogromną liczbę odcinków w ciągu zaledwie kilku miesięcy. „Nakręciłeś odcinek 22, 36, 40, 42, więc przeglądasz tysiące stron [of scripts] i kręciłbyś to wszystko” – powiedział. Przy takim harmonogramie to niesamowite, że Kinney miał czas na znalezienie nowej pracy, ale znalazł ją.

Taylor Kinney zagrał nowego faceta w Trauma

Dołączenie do „One Chicago” nie było pierwszym razem, gdy Kinney grał jako pierwszy ratownik dla NBC. W 2009 roku dostał rolę w telewizyjnym dramacie medycznym „Trauma”, który opowiadał o grupie ratowników w San Francisco, zajmujących się swoją pracą po katastrofie helikoptera ratunkowego, w której zginął członek ich zespołu.

Kinney grał EMT Glenna Morrisona, nowicjusza EMT przeniesionego do jednostki po wypadku. To odróżnia go od wielu z nich – nie dzieli ich żalu w ten sam sposób – a także czyni go celem zamęt, żartów i okazjonalnych surowych nagan, gdy zostaje wprowadzony do załogi.

Kinney powiedział Hollywood Outbreak, że może wczuć się w tę postać z powodu własnego względnego braku doświadczenia jako aktora; pracował na ekranie dopiero od około trzech lat. – Podziwiam tych wszystkich ludzi – powiedział, wymieniając nazwiska członków obsady, takich jak Anastasia Griffith, Derek Luke i Cliff Curtis. „To przechodzi w rolę, ponieważ Glenn jest taki nowy i jest bardzo zielony”.

Taylor Kinney zagrał mężczyznę z włosami w „Pamiętnikach wampirów”

W 2010 roku Kinney przeskoczył z anulowanej „Traumy” do powracającej roli w drugim sezonie długiego nadprzyrodzonego dramatu CW „The Vampire Diaries”.

Rolą Kinneya była rola wilkołaka Masona Lockwooda, brata Richarda Lockwooda (Robert Pralgo) i wujka Tylera Lockwooda (Michael Trevino), który powraca do Mystic Falls po śmierci swojego brata. Ale Mason ma inny cel powrotu do domu: chce odzyskać kamień księżycowy Tylera dla swojej kochanki, wiedźmy Katherine Pierce (Nina Dobrev). Chociaż udaje mu się go zdobyć, wkrótce po tym, jak zostaje zabity przez Damona Salvatore (Ian Somerhalder), który wyrywa mu serce.

Pomimo nagłego, brutalnego zakończenia Kinney dobrze się bawił pracując nad serialem. „Jako aktor, moimi ulubionymi rzeczami, nad którymi pracuję, są nocne sceny zewnętrzne” – powiedział Los Angeles Times w 2010 roku. „Za każdym razem, gdy jesteśmy w plenerze i kręcimy w nocy, to po prostu magia. Muszę to zrobić. że tyle razy pracowałem nad „Pamiętnikami wampirów”, że wypełniło mi to kapelusz”.

I chociaż pojawił się tylko w kilku odcinkach, Kinney powiedział Glamour, że serial był dużą częścią podniesienia jego profilu jako aktora. „Ludzie wciąż się rozchodzą [my character] Mason Lockwood. Ten program wiele dla mnie zrobił” – powiedział.

Taylor Kinney zagrał drugiego mężczyznę w The Other Woman

Choć obciążenie pracą nad „Chicago Fire” i resztą jego siostrzanego serialu zajmowało go przez większą część tej dekady, Kinney znalazł czas, by posypać się pracą filmową. Zagrał członka SEAL Team Six w „Zero Dark Thirty” (to on pociesza dzieci żarówką); reporterka i podejrzana o porwanie w horrorze z Natalie Dormer „The Forest”; i romantyczne zainteresowanie komedią „Inna kobieta” z 2014 roku.

Fabuła tego filmu przedstawiała trio kobiet, które zdają sobie sprawę, że wszystkie widzą tego samego mężczyznę (Nikolaj Coster-Waldau) i że okłamuje je wszystkie na temat swojego statusu związku. Jego żona i dwie nieświadome dziewczyny łączą siły, aby dokonać na nim zemsty. W przeciwieństwie do Marka Coster-Waldau, Kinney zagrała dobrego faceta, Phila, brata Kate (Leslie Mann), który rozwija romantyczne zainteresowanie Carly (Cameron Diaz).

Film okazał się sukcesem kasowym, który nie zrobił wrażenia na krytykach, ale według Kinneya sesja była podmuchem wiatru, którą pozostawił z nowym uznaniem dla talentów swoich współpracowników. „Praca z Leslie Mann była jak mistrzowska klasa komedii”, powiedział Kinney Glamour w 2014 roku. „Trudno jest utrzymać to razem wokół niej”.

Czy ten post był pomocny?