Skip to content

Dlaczego fani NCIS wściekają się na portret kobiet?

25 de październik de 2021
l intro 1635199287

Długotrwały dramat kryminalny „NCIS” jest teraz w swoich 19 sezonach na antenie CBS. Powodem sukcesu serialu jest nie tylko rodzaj spraw, z którymi zmaga się zespół NCIS, ani sposób, w jaki zapewnia zarówno dramat, jak i akcję w każdym odcinku. Historia Slate z 2011 r. twierdziła, że ​​seria, która w swoim dziewiątym sezonie była hitem, ponieważ wzbogaciła postacie o sezony: „Z biegiem czasu ci ludzie stali się czymś więcej niż sumą ich tików, dzięki scenariuszom, które stopniowo uzupełniali i uzupełniali swoje osobowości”.

Ludzie pokochali dziwactwa Abby (Pauley Perrette) i Ducky (David McCallum), a kiedy członkowie głównego zespołu, tacy jak Jethro Gibbs (Mark Harmon) i Ziva David (Cote de Pablo), opuścili program, fani naprawdę opłakiwali ich odejście, ponieważ czułem się, jakby ich poznali. Jednak niektórzy zagorzali widzowie zauważyli również krytyczną wadę w sposobie, w jaki „NCIS” przedstawia postacie kobiece. W lipcu wątek na Reddicie opublikowany przez u/HipChip_ na stronie r/NCIS doprowadził do dyskusji wśród fanów, dlaczego nie mogą znieść przedstawiania kobiet.

Fani twierdzą, że kobiece postacie NCIS nie są wielowymiarowe

Redditor HipChip_ rozpoczął dyskusję o tym, jak „NCIS” traktuje kobiety w serialu. Wyjaśnili: „Każda postać kobieca była tak niejasna i nadmiernie zseksualizowana, a panie, które mają dobre historie, używają swojej seksualności jako broni, albo odnoszą sukces wbrew wszelkim przeciwnościom, ponieważ jak kobieta mogłaby kiedykolwiek zostać stróżem prawa?”

Ziva David została wychowana jako doskonały przykład tego argumentu. Użytkownik MizzGee napisał: „Spójrz na wprowadzenie Ziva! Badass obcego agenta, który może cię zabić na pięć różnych sposobów. przez dane tworzące szalone połączenia jak ludzki komputer. […] Pod koniec bałagan, rozwiedziony, działający jako przeciętny agent przez kilka sezonów, a Gibbs był zastępczym ojcem”.

W innym miejscu wątku u/labchick6991 zastanawiał się, czy fandom „NCIS” ponosi też jakąś odpowiedzialność za przedstawianie kobiet przez CBS. „Myślę, że ma to również wiele wspólnego z fanami. Niedawno wróciłem, aby obejrzeć kilka pierwszych odcinków „JAG”, a rażący seksizm i nieprofesjonalizm sprawiły, że chciałem się zakneblować i przerwałem powtórkę. duża część fanów to prawdopodobnie [the] Pokolenie wyżu demograficznego” – zauważyli.

Jeden z komentarzy zauważył również, jak często kobiety są brutalnie zabijane w serialu w sposób, który wydaje się wyzyskiwać: „To kulminacja ich charakteru, ich pracy, ich przekonań, wszystkiego, co kochały; leżenie w kałuży krwi”. Kilku nie zgodziło się z krytyką, a jeden komentator uważał, że „główne postacie kobiece mają sens same w sobie”, ale wydawało się, że negatywny post trafił w strunę z innymi widzami.

Czy ten post był pomocny?