Skip to content

Dlaczego fani Halo uważają Kwan Ha za irytujące?

23 de sierpień de 2022
MER7d29d416c4d2b924d54f5177414f9 halo0322 1024x6831 1.jpg copy 1024x576 1

Jeśli chodzi o serię Halo, jedyną nazwą, która naprawdę wyróżnia się od czasu premiery gry w 2001 roku, jest Master Chief. Serial telewizyjny Halo jest tak samo skoncentrowany na historii Master Chief, ale dodaje postać drugoplanową w postaci Kwan Ha, która ma własną historię i fabułę w serialu. Jednak Kwan Ha nie został dobrze przyjęty przez fanów, mimo że przekroczyliśmy półmetek pierwszego sezonu Halo. Dlaczego więc fani uważają Kwan Ha za irytujące?

Fani uważają Kwan Ha za irytującą, ponieważ jej historia nie ma jeszcze sensu w szerszym schemacie rzeczy we wszechświecie Halo. Co więcej, Kwan Ha jest również bardzo nielogiczna w swoim podejściu do próby uwolnienia Madrigal, ponieważ nie rozumie prostego powodu i spowodowała śmierć również innych postaci.

W tym momencie w Halo wciąż nie ma zbyt wielu zmian w historii Kwan Ha w porównaniu z większym schematem tego, co dzieje się między UNSC a Przymierzem. Oczywiście jej podejście do radzenia sobie z własnym wątkiem pobocznym również denerwuje fanów. To powiedziawszy, spójrzmy więcej o Kwan Ha i dlaczego fani nie przyjęli jej dobrze.

Jaki jest cel Kwan Ha w Halo Show?

Kiedy premiera programu Halo TV, Kwan Ha była jedną z pierwszych wprowadzonych postaci. Była córką bojownika o wolność na planecie zwanej Madrigal, ale jakoś wplątała się w ten bałagan, kiedy ona i jej przyjaciele natknęli się na grupę Elity Przymierza, która zmasakrowała cały jej obóz. Została uratowana przez Silver Team Master Chiefa i miała zostać stracona, dopóki John-117 nie uciekł z UNSC i zabrał ją ze sobą, aby dowiedzieć się więcej o artefakcie, który on i Silver Team odzyskali w Madrigal.

Gdy Master Chief postanowił wrócić do Reach, aby opowiedzieć im o tym, czego dowiedział się o artefakcie, zostawił Kwan Ha w Rubble ze swoim starym przyjacielem, Sorenem. Od tego czasu historia Kwan Ha odbiega od szerszego schematu rzeczy, w których znajdował się Master Chief, ponieważ ostatecznie skupiła się bardziej na tym, co dzieje się na Madrigalu. Więc jaki jest cel Kwan Ha w programie telewizyjnym Halo?

ZWIĄZANE Z:

Kim jest Soren-066 z programu Halo TV? A czy on jest z igrzysk?

Kwan Ha wydaje się być reprezentacją „innych” postaci, które są często pomijane, jeśli chodzi o historię, która obejmuje większe elementy, takie jak całe armie i potężne siły zaangażowane w wojnę. W środku wojny między potężnymi siłami są mniejsze elementy, takie jak prości ludzie, którzy są zmuszeni żyć z faktem, że muszą zostać wciągnięci w coś, z czym nie mają nic wspólnego.

W przypadku Kwan Ha jest bojowniczką o wolność próbującą walczyć o niezależność Madrigal od Rady Bezpieczeństwa ONZ, która ma żelazną rękę na ludzkich koloniach znajdujących się w całym wszechświecie. Reprezentuje ludzi, którzy po prostu chcą trzymać się z daleka od całego bałaganu związanego z RB ONZ i Przymierzem. Jednak Rada Bezpieczeństwa ONZ zainstalowała marionetkowego przywódcę na Madrigalu, aby mogli z łatwością kontrolować planetę i zapobiegać powstawaniu ludzi.

Tak więc, odkąd Kwan Ha została oddzielona od Master Chiefa, jej celem było obalenie tego marionetkowego przywódcy, aby Madrigal mógł kontynuować dążenie do wolności od Rady Bezpieczeństwa ONZ. Pod tym względem ma być bardziej ludzką stroną serii Halo, która bada historię pozbawionych emocji super-żołnierzy walczących z kosmitami w wojnie o wszechświat.

Dlaczego fani uważają Kwan Ha za irytujące?

Chociaż Kwan Ha ma konkretny cel w serialu, nie została dobrze przyjęta przez fanów. Są tacy, którzy po prostu nie widzą wartości, jaką dodaje do historii, a nawet wierzą, że jest najbardziej irytującą postacią w serii.

(program telewizyjny) Kto przy zdrowych zmysłach lubi tę postać? Dlaczego jest taka denerwująca? z aureoli

Dlaczego więc fani uważają Kwan Ha za irytujące? Cóż, jest wiele różnych powodów, dla których tak jest i wszystkie prowadzą do tego, że ma być bardziej ludzką stroną całej serii Halo.

Jednym z powodów, dla których fani uważają Kwan Ha za irytującą, jest fakt, że nie wydaje się przyczyniać do większej narracji. Pamiętaj, że cała seria Halo zawsze dotyczyła Master Chiefa, który próbował znaleźć sposób na powstrzymanie Przymierza przed osiągnięciem celu, jakim jest aktywacja broni Halo, która może unicestwić wszystkie istoty w galaktyce.

Tymczasem historia Kwan Ha kręci się wokół jej walki o wolność Madrigal, pojedynczej planety, która nawet nie wydaje się ważna w szerszym schemacie rzeczy, gdy porównać ją z tym, co dzieje się między UNSC a Przymierzem. Tak, to ma sens, że Kwan Ha stara się trzymać swoją planetę z dala od Rady Bezpieczeństwa ONZ i próbuje znaleźć sposób, aby jej ludzie stali się niezależni. Ale to wszystko nie ma sensu, gdy spojrzy się na fakt, że zarówno Rada Bezpieczeństwa ONZ, jak i Przymierze toczą wojnę o coś, co może dosłownie zniszczyć całe życie w galaktyce.

Co więcej, jest faktem, że Kwan Ha nie wydaje się być najrozsądniejszą postacią na świecie. Kiedy była w Gruz, próbowała znaleźć sposób na powrót do Madrigal, kradnąc statek Sorena, którego nawet nie wiedziała, jak użyć. Gdyby nie to, że Soren przekonał się, że w zabraniu Kwan Ha z powrotem do Madrigal są jakieś pieniądze, nie pomógłby jej.

ZWIĄZANE Z:

Wszystkie planety w programie telewizyjnym Halo

Kiedy dotarła do Madrigal, Kwan Ha naraziła wielu ludzi na niebezpieczeństwo, nieustannie przekonując ich do walki z marionetkowym przywódcą planety. Nawet gdy dawni bojownicy o wolność już się poddali, Kwan Ha nieumyślnie zabił ich, wciągając ich w wojnę o wolność, z którą już nie chcieli walczyć. Obejmowało to zabicie własnej ciotki, nawet po tym, jak starała się przekonać Kwan Ha, że ​​nie ma już powodu do buntu.

Następnie, w odcinku 5, zaatakowała Sorena po tym, jak starał się utrzymać ją przy życiu i znaleźć sposób na opuszczenie planety, ponieważ już zdał sobie sprawę, że pozostanie na Madrigal to przegrana sprawa. Pod tym względem Kwan Ha to same emocje, a nie logika. Nie rozumie prostego powodu, mimo że bojownicy o wolność przekonali ją już, że nie mają już wojowników i pieniędzy na wojnę. Co więcej, nie jest rozsądną postacią, z którą można by się porozumieć. Doprowadziło to do tego, że fani denerwowali się, gdy pojawiała się na ekranie, ponieważ wydaje się, że nie dodaje żadnej wartości do historii.

Czy Kwan Ha stanie się lepszą postacią?

Dlaczego fani Halo uważają Kwan Ha za irytujące?

W tym momencie nie ma argumentów przeciwko faktowi, że fani Halo nie są zbyt wysoko na Kwan Ha jako postaci, zwłaszcza jeśli chodzi o jej wątek i osobowość. Ale czy jest szansa, że ​​stanie się lepszą postacią w całej narracji Halo?

W odcinku 4 zasugerowano, że Kwan Ha może mieć większą rolę w serii Halo. Stało się to, gdy jej ciotka opowiedziała jej historię o tym, jak zmienił się jej ojciec, gdy spotkał mistyków żyjących na pustyniach Madrigal. Ci mistycy najwyraźniej powiedzieli jej ojcu, że rodzina Kwan Ha ma do odegrania większą rolę w szerszym planie rzeczy.

W związku z tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że Kwan Ha może rzeczywiście być wyjątkową postacią, która może przyczynić się do całej narracji przeciwko Przymierzu, gdy odkryje swój prawdziwy cel.

Oczywiście fani powinni również zrozumieć, że Kwan Ha jest tak ludzki, jak każdy człowiek. Właśnie straciła ojca i przyjaciół i była zmuszona patrzeć, jak jej ludzie cierpią z powodu marionetkowego przywódcy, który wydaje się w ogóle nie dbać o Madrigal. Co więcej, jest młodą postacią, która wciąż jest w trakcie odnajdywania siebie i rozumienia, jak kontrolować własne emocje.

Wszystko to oznacza, że ​​Kwan Ha może stać się lepszą postacią w przyszłości, w zależności od tego, jak scenarzyści zdecydują się włączyć jej poboczny wątek do większej fabuły serialu Halo. Ale fani po prostu nie mogą się doczekać, kiedy to nastąpi w najbliższym czasie.

Czy ten post był pomocny?