Skip to content

Dlaczego Barbara z Abbott Elementary wygląda tak znajomo

25 de wrzesień de 2022
l intro 1663961714

Sheryl Lee Ralph uśmiecha się

Mockumentarny serial Quinty Brunson „Abbot Elementary” opowiada o grupie nauczycieli w niedofinansowanej szkole podstawowej, którzy zmagają się z codziennymi drobiazgami edukacji dzieci i przetrwania źle prowadzonej administracji. Obsada i ekipa zostali nominowani do siedmiu nagród Primetime Emmy, z których trzy przekształciły się w zwycięstwa. W przypadku pracy za kulisami produkcja ABC z powodzeniem zdobyła tytuł „Wybitny scenariusz do serialu komediowego” i „Wybitny obsadę do serialu komediowego”.

Jeśli chodzi o trzecią nagrodę, Emmy dla wybitnej aktorki drugoplanowej w serialu komediowym powędrowała do Sheryl Lee Ralph, performerki, która tchnie życie w Barbarę Howard, nauczycielkę w przedszkolu głęboko powiązaną ze swoją religijną stroną, która pełni rolę mentora dla głównej bohaterki. , Janine Teagues (Brunson). Według jej strony IMDb, aktorka ledwo odpoczęła od 1977 roku, kiedy weszła do branży. Od kreskówek i gier wideo po programy telewizyjne, filmy i Broadway, Ralph zrobił to wszystko.

Nie da się zwięźle podsumować jej rozległej kariery z jakąkolwiek sensowną głębią, ale zrobimy co w naszej mocy. Oto ułamek wybitnych zasług, z których Sheryl Lee Ralph jest dobrze znana, i dlaczego może wydawać się tak znajoma. (WSKAZÓWKA: to dlatego, że była we wszystkim.)

Czas, jaki Sheryl Lee Ralph w Search For Tomorrow jest podejrzanie nieudokumentowany

W 1951 roku CBS wydało „Search for Tomorrow”, jedną z wielu, wielu, wielu amerykańskich oper mydlanych w tamtym czasie. Podobnie jak w przypadku wszystkich mydeł, produkcja charakteryzowała się melodramatem i ociekającym, wilgotnym sentymentem, a w roli Joanne Gardner wystąpiła nieżyjąca już Mary Stuart. Krótko mówiąc, widzowie go zjedli, a serial działał przez nieco ponad 30 lat w sieci, zanim ostatecznie przeniósł się do NBC w 1982 roku, gdzie pozostał na antenie przez ostatnie kilka lat. Podczas zmiany warty z CBS na NBC, Sheryl Lee Ralph dołączyła do obsady jako Laura McCarthy.

Przyznane za 282 odcinki (co, przerażająco, jest tylko kroplą w morzu, jeśli chodzi o liczbę odcinków, które otrzymuje typowe, długo działające mydło, a „Search for Tomorrow” ma prawie 3000), Laura McCarthy nawet się nie pojawia stronę Wikipedii. To dziwne, prawda? Ralph nie był też tylko małą rolą, była — jak nazwała ją Ściągawka — gwiazdą, co sprawia, że ​​ten błąd w archiwalnych informacjach wydaje się zarówno obrzydliwy, jak i podejrzany.

Sheryl Lee Ralph jest kelnerką z Los Angeles w filmie To jest życie

Ginger St. James uśmiecha się do tematu intro

W 1980 roku ABC wypuściło „It’s a Living”, który w latach 1981-1982 został na krótko przemianowany na „Making a Living”, amerykański sitcom opowiadający historię grupy kelnerek, która w Los Angeles walczy o związanie końca z końcem. . W 1985 roku serial został wybrany do dystrybucji (co oznacza, że ​​został wyemitowany jednocześnie w kilku sieciach) i z powodzeniem działał do 1989 roku. Po raz pierwszy pojawił się w czwartym sezonie w 1986 roku, aby zastąpić Cassie Cranston (Ann Jillian) i przypisana do 71 odcinków, Sheryl Lee Ralph dołączyła do obsady jako Ginger St. James, ostatnia główna postać, która pojawiła się w produkcji.

W „To jest życie” Ginger dzieli mieszkanie z Janem Hoffmeyerem Grayem (Barrie Youngfellow) i Dorothy Higgins (Gail Edwards) i, podobnie jak oni, rzadko pracuje, jeśli może na to poradzić. Okazuje się, że dużo fajniej jest sprawiać kłopoty Nancy Beebe Miller (Marian Mercer), maître d’ i ich bezpośredniemu przełożonemu. Chociaż wciąż nie ma zbyt wielu informacji archiwalnych na temat tej konkretnej roli, jest to bardziej zgodne z brakiem ogólnej, trwałej cyfrowo relacji w odniesieniu do „It’s a Living”, który jako element mediów wycofał się z publiczności świadomość na długo zanim internet stał się rzeczą, a artykuły tego rodzaju stały się standardową praktyką.

Sheryl Lee Ralph jest przerażoną matką w drugim akcie siostry

Florence Watson wita Deloris Van Cartier

W 1993 roku Buena Vista Pictures Distribution (obecnie znana jako Walt Disney Studios Motion Pictures) wydała „Sister Act 2: Back in the Habit”, sequel przebojowej komedii muzycznej z Whoopi Goldberg w roli Deloris Van Cartier, dziewczyny z salonu, która została zakonnicą kolei statystka ponownie zamieniła się w zakonnicę. W drugiej części, w której występuje fenomenalna obsada, Deloris wykorzystuje swoje muzyczne zdolności, by ocalić St. Francis Academy, szkołę, do której uczęszczała w młodości. Wśród uczniów, których uczy, jest wokalnie uzdolniona Rita Louise Watson (Lauryn Hill), która musi przeciwstawić się matce, aby podążyć za sztuką. Tą matką jest Florence Watson, a gra ją Sheryl Lee Ralph.

W „Sister Act 2: Back in the Habit” Florence nie jest złą matką, raczej surową, która widziała, jak jej mąż traci życie – zarówno w przenośni, jak i dosłownie – za nieudaną karierę artystyczną. Jej zasady dotyczące córki są dobre. Florence pragnie tylko lepszej przyszłości dla swojej córki niż przeszłość, którą cierpiał jej mąż. Mimo zahamowań ostatecznie wspiera ambicje Rity. Przynajmniej nie karze jej za ucieczkę, by rywalizować (i wygrywać) w Mistrzostwach Chóru Państwowego, więc to trochę słodkie.

Sheryl Lee Ralph jest kochającą macochą w Moesha

Deirdre Mitchell omawia śniadanie

W 1996 roku CBS wydało „Moesha”, amerykański sitcom o codziennym życiu rodziny z wyższej klasy średniej. Historia opowiada przede wszystkim o Moesha Denise Mitchell (Brandy Norwood), gdy doświadcza drugiej połowy swoich nastoletnich lat i wczesnych lat dwudziestych. Przez większość serialu mieszka ze swoim owdowiałym ojcem Franklinem Mitchellem (William Allen Young) i młodszym bratem Mylesem Mitchellem (Marcus T. Paulk). Ostatnim członkiem najbliższej rodziny Moeshy jest jej macocha, Deirdre Mitchell, którą gra Sheryl Lee Ralph.

Deirdre jest kobietą oddaną swojej pracy, która w tym przypadku okazuje się być edukatorką — jest dyrektorką w liceum Moeszy, co powoduje, że się ścierają. Serial przypomina widzom, że postać pochodzi z Jamajki, ponieważ wpada w jej oryginalny akcent, gdy tylko traci panowanie nad sobą. Przez pierwsze pięć sezonów Ralph był ostoją wśród obsady, ale zmieniło się to w szóstym i ostatnim sezonie.

Jak zauważył Hello Magazine, Ralph opuścił „Moesha”, gdy poczuł, że zespół kreatywny niszczy narrację niepotrzebnym dramatem, który niszczy wartość produkcji. „[Moesha] było kolejnym niesamowitym środowiskiem pracy, dopóki nie było już dłużej” – powiedział Ralph. „Mogłem być artystą. To było dla mnie wspaniałe doświadczenie pouczające, a także niesamowicie ludzkie… jedną z najwspanialszych lekcji, jakich się z tego nauczyłem, była świadomość, kiedy nadszedł czas, aby wyjść z pokoju. Wierzę w moc ciepłej i cudownej rodziny Blacków, ponieważ jest to coś, czego nie widzimy wystarczająco dużo… kiedy było dobrze, było świetnie.”

Sheryl Lee Ralph jest mamą helikoptera w Instant Mom

Sheryl Lee Ralph w Instant Mom

W 2013 r. (tak, to spory skok od 2001 r., kiedy skończyła się „Moesha”, zakres tego kołowrotka z atrakcjami jest ograniczony), Nickelodeon wydał „Instant Mom”, amerykański sitcom o mieszanej rodzinie. Historia opowiada o Stephanie Turner-Phillips (Tia Mowry-Hardrict) po tym, jak poślubiła Charliego Phillipsa (Michael Boatman), mężczyznę z trójką dzieci — Gabrielle Beatrice Phillips (Sydney Park), Jamesa Phillipsa (Tylen Jacob Williams) i Aarona Phillipsa (Damarr). Calhoun).

W „Natychmiastowej mamie” Sheryl Lee Ralph gra Maggie Turner, natrętną matkę Stephanie. Maggie lubi włączać się w życie swojej córki, a wszystko to pod pozorem przekształcenia jej w lepszą matkę dla swoich nowych dzieci. Jest to w równym stopniu frustrujące i przydatne dla Stephanie, w zależności od fabuły danego odcinka. Produkcja doczekała się trzech sezonów (ostatni z nich wyemitowano w TV Land zamiast Nicka Jr.) i została ostatecznie anulowana w 2015 roku, ale przez krótki czas uznano ją za fenomenalnie udaną.

Sheryl Lee Ralph jest nieobecną matką w Ray Donovan

Sheryl Lee Ralph w Ray Donovan

Również w 2013 roku, za pośrednictwem Showtime, CBS wypuściło „Ray Donovan”, amerykański dramat kryminalny, który trwał siedem sezonów i film („Społeczność” nigdy nie mogła). Opowieść podąża za tytułowym Raymondem Donovanem (Liev Schreiber), zawodowym „naprawiaczem”, co oznacza, że ​​wykonuje brudną robotę dla ludzi, którzy uważają prawo za sugestie. Niezależnie od tego, czy chodzi o sprzątanie po krwawym miejscu zbrodni, czy o pilnowanie szczegółów, Ray Donovan jest człowiekiem do tego zadania. W serialu Sheryl Lee Ralph wciela się w Claudette Weisbrod, matkę przyrodniego brata Raya, Darylla Donovana (Pooch Hall).

Oprócz tego, że pojawia się tylko jako postać z książki (jest krótko w pierwszych dwóch sezonach i krótko również w ostatnim), Claudette jest mniej więcej tak dobrą osobą, jak każda inna postać w „Rayu Donovanie”. Innym, bardziej konkretnym sposobem na powiedzenie tego jest to, że jest dobrze napisanym śmieciem, ponieważ każdy z moralnością lub gustem oddaliłby się od taty Raya i Daryla, Mickeya Donovana (Jon Voight).

Czy ten post był pomocny?