Skip to content

Dlaczego Andrea z The Walking Dead wygląda tak znajomo

28 de kwiecień de 2023
l intro 1682690192

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Andrea wygląda na zmartwioną

Przez 11 sezonów „The Walking Dead” AMC zawierało szeroką obsadę aktorów grających różne postacie, od oryginalnej grupy z Atlanty po Alexandrię, Saviors, Whisperers i nie tylko. Andrew Lincoln prowadził przebojowy program o zombie przez dziewięć sezonów jako główny bohater Rick Grimes, ale serial zawsze był dziełem zespołowym. Jednym z unikalnych aspektów wczesnych sezonów było włączenie wykonawców, którzy regularnie pojawiali się w filmach pierwszego showrunnera Franka Darabonta. W składzie znaleźli się Melissa McBride (Carol Peletier), Jeffrey DeMunn (Dale Horvath) i Juan Gabriel Pareja (Morales).

Innym weteranem Darabont, który pojawił się w pierwszych trzech sezonach serialu, jest Laurie Holden. Wcieliła się w Andreę, która wraz ze swoją siostrą Amy jest jedną z ocalałych z Georgii. Może ci się wydawać znajoma dzięki jej płodnej karierze filmowej i telewizyjnej od lat 80. Tutaj prawdopodobnie już ją widziałeś.

Holden grał informatora w The X-Files

Laurie Holden zaczęła grać w małych rolach telewizyjnych i filmowych w latach 80. Przełom nastąpił w następnej dekadzie, kiedy zadebiutowała jako tajemnicza i światowa Marita Covarrubias w 4. sezonie „Z Archiwum X”. Postać przedstawiła się agentowi specjalnemu Foxowi Mulderowi (David Duchovny) jako przedstawicielka ONZ i najnowszy poufny informator Muldera. Covarrubias wypełniła tę rolę po Deep Throat (Jerry Hardin) i X (Steven Williams) i, podobnie jak obaj, ściśle współpracowała również z tajną rządową bazą władzy The Syndicate.

Chociaż wystąpiła tylko w 10 odcinkach w ciągu pięciu sezonów (jej ostatni występ miał miejsce w odcinku 9 sezonu „The Truth”), praca nad „Z Archiwum X” była dla Holdena ogromna. W rozmowie z kanałem YouTube The X-Files Fan Retrospective aktorka zastanawiała się nad swoimi doświadczeniami z serialu. „To była moja pierwsza duża praca, kiedy ukończyłam uniwersytet, a oni wracali do mnie przez lata, i to było po prostu cudowne być częścią czegoś tak wyjątkowego” – powiedziała. „To wszystko wydawało się magiczne”.

Holden zagrał skazanego na zagładę glinę w Silent Hill

Cybil wygląda na zaskoczoną

Laurie Holden stale pracowała w telewizji pod koniec lat 90. i na początku XXI wieku, grając przede wszystkim rolę Mary Travis w adaptacji Siedmiu wspaniałych na małym ekranie. W połowie 2000 roku zaczęła zdobywać role w projektach filmowych, takich jak komedia romantyczna „Meet Market” i „Fantastyczna czwórka” Tima Story’a — zagrała Debbie McIlvane, byłą narzeczoną Bena Grimma (Michael Chiklis), w filmie Marvel film. W 2006 roku przeskoczyła z ról drugoplanowych do głównych, najpierw od roli policjantki Cybil Bennett w horrorze „Silent Hill”.

Uważany za jedną z najlepszych adaptacji gier wideo, jakie kiedykolwiek wyszły z Hollywood, „Silent Hill” podąża za matką, która szuka córki w tytułowym mieście. Rose Da Silva (Radha Mitchell) otrzymuje pomocną dłoń od oficera Holdena, Bennetta, ale wkrótce odkrywają, że dzieje się coś nadprzyrodzonego, gdy wszystkie drogi poza miastem prowadzą do dziwnego klifu. Chociaż jej postać spotyka w filmie niepokojący koniec, Holden wypowiedział się o tym pozytywnie podczas wywiadu z Media Mikes. „To było naprawdę niesamowite przeżycie, nakręciłam to w Toronto” — powiedziała, dodając, że reżyser Christophe Gans „był tak oszałamiająco wizualną kreacją”.

Holden wcielił się w nauczyciela w filmie Franka Darabonta The Mist

Amanda wygląda na zaskoczoną

Frank Darabont przez lata stworzył wiele adaptacji Stephena Kinga, w tym „Kobietę w pokoju”, „Skazanych na Shawshank” i „Zieloną milę”. W 2007 roku dodał do swojego CV kolejny: „Mgła”. Film, który był drugą współpracą Holdena z Darabontem po „The Majestic” z 2001 roku, opowiada historię grupy ocalałych uwięzionych w sklepie spożywczym. Próbują uciec z tajemniczej mgły, która zawiera szereg krwiożerczych potworów. Holden wciela się w Amandę Dunfrey, nauczycielkę, która zaprzyjaźnia się z Davidem Draytonem (Thomas Jane) i jego młodym synem Billym (Nathan Gamble).

„Mgła” umiejętnie łączy efekty praktyczne i CGI, a rozmawiając z Fangorią w 2007 roku, Holden pochwalił realizm filmu pod względem praktycznych projektów stworzeń. „Animatorzy pokazali, jak porusza się każde stworzenie – ich zęby, ogony, skrzydła, kolor, włosy – z takimi szczegółami, że dało nam to wspaniały punkt odniesienia, gdy musieliśmy spojrzeć na X na oknie albo piłeczka tenisowa na kiju” – powiedziała. „Wszyscy dokładnie wiedzieliśmy, na co patrzymy, co było bardzo pomocne”.

Holden trzymał widzów w niepewności w The Americans

Renee uśmiecha się podczas kolacji

Po śmierci Andrei w 3. sezonie The Walking Dead, kolejną dużą rolą Holdena była rola Renee Beeman — drugiej żony agenta kontrwywiadu FBI, Stana Beemana — w przebojowym serialu szpiegowskim The Americans. Ten intensywny dramat, którego akcja toczy się w schyłkowych latach zimnej wojny, zawsze zmuszał widzów do zgadywania, kiedy pojawiały się nowe postacie. Jednym z bardziej ekscytujących szczegółów dotyczących Renee i zasługą aktorstwa Holdena jest to, że wciąż nie wiemy, czy postać ta była rzeczywiście rosyjskim szpiegiem, jak bohaterowie serialu Philip i Elizabeth Jennings (Matthew Rhys i Keri Russell).

W rozmowie z IndieWire w 2018 roku twórca serialu Joe Weisberg ujawnił, że po specjalnym pokazie finału serialu zapytał tłum wyborców Emmy, czy uważają Renee za rosyjskiego szpiega. Według Weisberga około „80 procent” ludzi powiedziało, że wierzy, że rzeczywiście pracuje dla Związku Radzieckiego. Odpowiadając na plotki, Holden napisał na Twitterze: „Tyle spekulacji! Jedynym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest ponowne obejrzenie i podążanie śladem okruchów chleba… Idealna żona czy rosyjski szpieg?”

Holden przebrany za Karmazynową Hrabinę dla The Boys

Występ Karmazynowej Hrabiny

Laurie Holden dołączyła do obsady przebojowej satyry o superbohaterach Amazona „The Boys” w sezonie 3, wcielając się w Karmazynową Hrabinę, która jest zasadniczo serialową wersją Scarlet Witch Marvela. Crimson Countess była członkinią Payback, grupy superbohaterów, która działała w latach 80. Była także niechętną romantyczną partnerką Soldier Boy ( Jensen Ackles ), którego zdradziła z powodu jego obraźliwego zachowania wobec niej i reszty grupy.

Niestety, jej sytuacja nie poprawiła się, gdy Soldier Boy zniknął z drogi, a konglomerat rozrywkowy o superbohaterach Vought zmienił ją w żywą atrakcję w swoim parku rozrywki Vought Land. „Myślę, że w miarę upływu czasu, kiedy trochę podrosła, Vought odrzucił ją na bok” — powiedział Holden CBR. „To naprawdę satyra na kulturę celebrytów i to, co robimy naszym bohaterom, co robimy naszym ikonom, bez wyraźnego powodu, z wyjątkiem tego, co jest nowe i modne”.

Czy ten post był pomocny?