Skip to content

Dlaczego Amara Patterson ze wszystkich Amerykanów wygląda tak znajomo

11 de sierpień de 2022
l intro 1660207753

Kelly Jenrette uśmiechnięta

Dziennikarka Amara Patterson odgrywa zaskakująco silną rolę w „All American”. Chociaż pojawia się tylko w dwóch odcinkach serialu, wspomniane występy są w rzeczywistości pracą nad stworzeniem spin-offu serialu „All-American: Homecoming”, w którym Amara jest główną postacią. Obecnie jest profesorem dziennikarstwa na Bringston University, gdzie studiują młodsi bohaterowie, jest także ciotką głównej bohaterki spin-offu, Simone Hicks (Geffri Maya) i, wraz z trenerem Marcusem Turnerem (Cory Hardrict), główną dorosłą bohaterką serialu.

Zdolna dziennikarka sportowa z kilkoma własnymi żalem i mrocznymi sekretami, Amara jest złożoną i wpływową postacią w świecie serialu, a grający ją aktor jest bardzo na wysokości zadania. Dzieje się tak, ponieważ jest powód, dla którego możesz uznać ją za nieco znajomą – w końcu doskonaliła swoje ekranowe rzemiosło w wielu programach i filmach, zanim wkroczyła do wszechświata „All American”. Przyjrzyjmy się bliżej aktorowi grającemu Amarę w „All American”.

Pierwszą główną rolą Kelly Jenrette była Annelise Wilkison w filmie Dziadek

Największe role Kelly Jenrette występowały w dramatach, ale jej wczesna kariera koncentrowała się na sitcomach. Zajmuje się aktorstwem i podkładaniem głosu od 2006 roku, ale jej pierwszy naprawdę godny uwagi występ na ekranie pojawił się dopiero w 2013 roku, kiedy pojawiła się gościnnie jako „Shop Lady” w sitcomie ABC „Happy Endings”.

W wywiadzie dla Voyage LA Henrette omówiła wczesne lata swojej kariery i zauważyła, że ​​droga między przeniesieniem się ze wschodniego wybrzeża do Los Angeles a uzyskaniem znaczącej pracy na ekranie była bardzo długa i frustrująca. „Wyszedłem tutaj gotowy, by być sławnym” – ujawniła. „HA! Moja naiwność wciąż sprawia, że ​​chichoczę. Siedem lat po przeprowadzce do Los Angeles zarezerwowałem swoją pierwszą rolę w „Happy Endings”! SIEDEM LAT, żeby powiedzieć trzy wersy! Ale w ciągu tych siedmiu lat pracowałem nad swoim rzemiosłem. „

Praca w końcu się opłaciła. Od 2015 do 2016 roku Jenrette była częścią głównej obsady jedynego sezonu serialu Fox „Grandfathered”, w którym występuje John Stamos jako szczęśliwy właściciel restauracji o imieniu Jimmy, którego świat zostaje rozdarty, gdy jego nieznany dotąd syn ( Josh Peck) i wnuczka wkraczają w jego życie. Jenrette gra asystentkę Jimmy’ego, Annelise, świeżo po serii reklam firmy Kmart.

Chociaż „Dziadek” nie przetrwał pierwszego sezonu, Jenrette uważa, że ​​jest to ważny krok w jej karierze. „To był początek początku!” powiedziała Voyage LA.

Otrzymała historyczną nagrodę Emmy za swoją gościnną turę w Opowieści podręcznej

Annie wygląda na skonfliktowaną

Prestiżowe programy telewizyjne nie są dużo gorętsze niż „Opowieść podręcznej” w pierwszych dwóch sezonach. Dytopiczny dramat o mizoginistycznej teokracji Gilead i zmaganiach June Osborne (Elisabeth Moss) z totalitarnym reżimem zdobył nagrody na lewo i prawo (poprzez IMDb), powoli odkrywając tajemnice różnych postaci i ich miejsce w tym strasznym świecie.

Kelly Jenrette gościnnie występuje w odcinku „Inne kobiety” drugiego sezonu jako ważna postać z retrospekcji, Annie. Wyszła za mąż za Luke’a Bankole (OT Fagbenle), zanim opuścił ją na czerwiec, a w trakcie odcinka obie kobiety spotykają się więcej niż raz. Po pierwsze, Annie odnajduje June i daje jej zabarwione religią ucho na temat łamania małżeństw. Później bohaterowie trafiają do tej samej kawiarni, a Annie jest wyraźnie załamana, gdy widzi nową rodzinę Luke’a.

Jak zauważa Entertainment Weekly, Jenrette otrzymała znakomitą gościnną aktorkę Emmy za wzruszającą rolę. To postawiło ją w obliczu dość ostrej konkurencji – w tym dwóch gwiazd „The Handmaid’s Tale”, a także legendarnych wykonawców Violi Davis i Diany Rigg. Nie wygrała (według IMDb), ale sama jej nominacja wystarczyła jej i jej mężowi, Melvinowi Jacksonowi Jr., na miejsce w historii. Oboje otrzymali nominacje do nagrody Emmy w tym samym roku, co czyni ich pierwszą afroamerykańską parą w historii, która to zrobiła, według TV Insider.

„Zapytałem go, czy był nominowany w swojej kategorii” – powiedziała Jenrette, gdy dowiedziała się, że jej mąż również został nominowany. „Powiedział, że nie wie. I tak byłem online, sprawdziłem jego kategorię i zobaczyłem tam jego nazwisko. Oboje zaczęliśmy krzyczeć”.

Jenrette jest na polowaniu w Manhunt: Deadly Games

Agentka Stacy Knox w kamizelce FBI

W 2020 roku fani prawdziwego dramatu kryminalnego mogli zobaczyć Kelly Jenrette w głównej obsadzie „Manhunt: Deadly Games”. Drugi sezon antologii „Obława” skupia się na zamachu bombowym w Centennial Olympic Park i jego następstwach, w którym niewinny ochroniarz Richard Jewell (w tej roli Cameron Britton) jest początkowo podejrzewany o atak terrorystyczny przed prawdziwym sprawcą , Eric Rudolph (Jack Huston), zostaje zidentyfikowany.

Jenrette gra agentkę FBI Stacy Knox, jedną z dwóch złożonych postaci, których serial wykorzystał do personalizacji niezliczonych funkcjonariuszy organów ścigania zaangażowanych w tytułową obławę. W wywiadzie dla Fanside opowiedziała o procesie przygotowania do tak trudnej roli oraz o tym, jak mogła pracować z prawdziwymi agentami, którzy znali sprawę.

„To, co udało mi się zrobić, to po prostu podejść do badań z otwartym umysłem, chwytając samorodki, które znalazłem podczas prowadzenia badań i to, co działo się w tym czasie w latach 90. z FBI” – powiedziała. „Wtedy byliśmy tak szczęśliwi i błogosławieni, że mogliśmy pracować z dwoma agentami FBI, którzy byli częścią tej obławy. Udało nam się uzyskać od nich informacje z pierwszej ręki. To naprawdę pomogło zbudować nasze postacie i uzyskać wspaniałe zrozumienie kim byli ci agenci, chociaż byli fuzją”.

Pracowała z ulubionym aktorem w Cały dzień i noc

JD i Delanda

Oprócz swojej pracy telewizyjnej, Kelly Jenrette pojawiła się także w filmach takich jak nagradzany dramat Nijli Mu’min z 2018 roku „Jinn” (przez IMDb). W 2020 roku zagrała w co najmniej dwóch filmach Netflix, których premiera odbyła się w odstępach kilku tygodni. 27 marca zagrała Brendę w dramacie sommelierskim Prentice’a Penny’ego „Uncorked”. Jednak 1 maja jej osobisty ulubiony film do tej pory (za Voyage LA) spadł na platformę streamingową.

Druga praca reżyserska „The People v. OJ Simpson” i „Black Panther” Joe Roberta Cole’a „Cały dzień i noc” to dramat o Jahkorze Sandersie, młodym uwięzionym raperze (Ashton Sanders), który przygląda się okolicznościom co doprowadziło do brzemiennego w skutki morderstwa. Film szczyci się absolutnie gwiazdorską obsadą, w której występuje Yahya Abdul-Mateen II jako przestępca Big Stunna oraz Jeffrey Wright i Jenrette jako rodzice Jahkora — szorstki, brutalny JD i Delanda, która próbuje uratować syna przed pójściem w ślady ojca.

Jenrette uważa Wrighta za jednego ze swoich ulubionych aktorów, więc granie u jego boku było bez wątpienia fajnym doświadczeniem. Jednak w wywiadzie dla MeaWW zauważyła, że ​​początkowo trudno jej było zrozumieć ponury sposób myślenia Delandy. „Musiałem się sprawdzić, ponieważ natychmiast zacząłem oceniać postać oraz niektóre wybory i decyzje, które podejmowała” – powiedział Jenrette. „Wtedy musiałem cofnąć się o krok, aby zrozumieć rzeczywistość, z którą ta kobieta musiała się zmierzyć – rzeczywistość, której nie musiałem stawić czoła – i jak dorastała w okolicznościach, z którymi musiała sobie radzić”.

Jenrette pojawiła się w niektórych z twoich ulubionych programów

Pani Banks trzymająca schowek

Podobnie jak wielu innych aktorów, którzy zaczęli ujawniać swoje nazwisko, ale nie są jeszcze nazwiskami domowymi, Kelly Jenrette włożyła dużo pracy w liczne role gości w programach telewizyjnych. Podczas lat spędzonych w branży zgromadziła naprawdę imponującą listę mniejszych ról – i możesz ją rozpoznać z niektórych swoich ulubionych programów.

Gościnna gwiazda Jenrette obejmuje trzy odcinki z 2016 roku jako Rhonda w krótkometrażowym dramacie sportowym stacji Fox „Pitch”. W tym samym roku pojawiła się również jako nauczycielka o imieniu Mrs. Banks w odcinku „Fuller House”, zabierając swoją klasę do Tanner House i dzieląc taniec z Fernando (Juan Pablo Di Pace). Wystąpiła także w serialu Epix Nicka Nolte „Graves”, dramacie HBO „Tu i teraz” oraz „Mixed-ish” stacji ABC, występując w dwóch odcinkach każdego z nich.

Oprócz uznanej roli w „Opowieści podręcznej”, jej najbardziej głośną jednoodcinkową rolą może być jej rola w 2022 roku jako Megan Brooks w dramacie rodzinnym „This Is Us”.

Czy ten post był pomocny?