Skip to content

Disney odrzuca pragnienie Rona DeSantisa, by rzucić sędziego za stronniczość „Woke”; Trump rozrywa zarówno rywala GOP, jak i „obrzydliwy” Mouse House

29 de maj de 2023
bob iger 1

Widząc, jak jego licytacja Białego Domu 2024 żenująco wypadła na platformie startowej w zeszłym tygodniu, Ron DeSantis po raz kolejny jest wyśmiewany zarówno przez Walt Disney Company, jak i Donalda Trumpa za jego niefortunną bitwę z Mouse House.

„Wniosek oskarżonych o dyskwalifikację opiera się na niewłaściwym zrozumieniu prawa i błędnym przedstawieniu faktów” – stwierdzają prawnicy Disneya (przeczytaj tutaj) o próbie gubernatora Florydy, aby rzucić sędziego federalnego w „odwecie” firmy prowadzonej przez Boh Igera pozew przeciwko DeSantisowi.

Disney odpowiedział 25 maja na wniosek prokuratora generalnego Sunshine State z 19 maja o usunięcie sędziego głównego Marka E. Walkera ze sprawy za jego tak zwane uprzedzenia wobec DeSantisa i jego mianowanych na temat „politycznej retoryki skierowanej przeciwko ideologii” przebudzenia ”, nazywając „obudziłem” „boogeymanem dnia”.

Powołując się na „długą historię konsekwentnej uczciwości i obiektywizmu Trybunału”, kierowana przez Daniela Petrocelli liga prawników Disneya krytykuje administrację DeSantis za wybieranie komentarza sędziego Walkera i wyrywanie precedensu prawnego z kontekstu:

Oskarżeni …opierają swój wniosek na hipotetycznych pytaniach sprzed dwóch lat, zadanych podczas wcześniejszych postępowań sądowych, w których Sąd trafnie odniósł się do szeroko nagłośnionych oświadczeń ustawodawców z Florydy na temat ich zamiaru zmiany struktury zarządzającej Reedy Creek Improvement District („RCID”) w szczególności dlatego, że Disney wyraził polityczny punkt widzenia nieprzychylny ustawodawcom. Trybunał nie dokonał żadnych ustaleń na temat tych stwierdzeń, ale po prostu powołał się na nie podczas wystąpień ustnych jako przykłady do sprawdzenia argumentów wysuwanych przez adwokatów, odnoszących się do różnych kwestii w ramach różnych zapisów faktycznych.

Sędziom nie zabrania się dokładnego odnoszenia się do szeroko relacjonowanych wydarzeń podczas wystąpień ustnych ani nie mogą się dyskwalifikować, jeśli sprawy związane z tymi wydarzeniami trafią do nich kilka miesięcy później. Dyskwalifikacja jest dopuszczalna tylko wtedy, gdy wcześniejsze komentarze ujawniają niezdolność sędziego do merytorycznego rozpatrzenia nowej sprawy. Komentarze tutaj nie zbliżają się do tego standardu.

Przedstawiciele administracji DeSantis nie odpowiedzieli na prośbę Wszykina o komentarz w tym Dniu Pamięci. Być może byli zbyt zajęci w ten długi weekend, przyjmując salwy od byłego i potencjalnie przyszłego prezydenta Donalda Trumpa i starając się utrzymać zespół razem.

Po pierwsze, 27 maja gubernator zobaczył nagłą rezygnację z Rady Nadzorczej Okręgu Nadzoru Turystyki Centralnej Florydy, którą złożył na początku tego roku, aby odebrać Mouse House kontrolę nad obszarem wokół Disney World. Jak dotąd niewyjaśnione odejście lojalistów GOP i współoskarżonego w pozwie Disneya, Michaela Sasso, z grupy nadzorującej Dystrykt Specjalny, znanej wcześniej od ponad 50 lat jako Reedy Creek Improvement District w Disney World, nastąpiło pięć dni po tym, jak DeSantis mianował swoją małżonkę Meredith Sasso na Florida’s Supreme Sąd.

Kilka miesięcy po tym, jak DeSantis wyraził niezadowolenie z Disneya z powodu niezdarnego sprzeciwu korporacji w 2022 r. wobec prawa Florydy Don’t Say Gay, Magic Kingdom okryło DeSantisa, Sasso i innych 25 kwietnia kłującym garniturem. Nawiązując do komentarzy, które Iger już przedstawił publicznie, firma twierdziła, że ​​została naruszona Pierwsza Poprawka i inne prawa konstytucyjne w odwecie za dezaprobatę dla stanowych dyskryminujących przepisów dotyczących praw rodzicielskich.

W miarę jak bitwa między bazą MAGA, DeSantisem i Disneyem, nasiliła się z kontratakami, bardziej wrogimi słowami, a Mouse House wyciągnął wtyczkę z wielomiliardowego projektu budowlanego i projektu relokacji pracowników, były gospodarz Celebrity Apprentice podkręcił swoją i tak już znaczną głośność w sprawie. Podczas gdy poprzednio nominowany do GOP Trump wyśmiewał swojego byłego protegowanego za awanturę Disneya, wczoraj były POTUS skierował swój gniew również na samą firmę.

W niedzielę na swojej platformie Truth Social Trump oświadczył, że Disney jest „przebudzonym i obrzydliwym cieniem samego siebie”. Pomijając szczegóły, jak zwykle, Trump zaczął narzekać, że Disney poniesie „nieodwracalne szkody”, jeśli firma „nie wróci do tego, czym była kiedyś”.

Jednak teraz, będąc celem Trumpa, Disney może pocieszyć się faktem, że konsekwentnie niekonsekwentny były prezydent prawdziwą ofiarą pozostaje „rozgłosu” poszukującego DeSantis. Jak powiedział Trump 29 maja: „To wszystko wydarzyło się podczas gubernatorstwa” Roba ”DeSanctimoniousa”.

Co do tego Trump i Disney nadal się zgadzają.

Czy ten post był pomocny?