Skip to content

Discovery trafiło do 20 mln subskrybentów streamingu w III kwartale; Przychody rosną, ale koszty Discovery+ zmniejszają zarobki

3 de listopad de 2021
discovery logo

Discovery zakończył kwartał wrześniowy z 20 milionami abonentów DTC, o 3 miliony więcej niż w poprzednim kwartale czerwca.

Płatne subskrypcje to głównie Discovery+, ale obejmują także kilka innych usług. Discovery miał 17 milionów subskrybentów pod koniec czerwca i 18 milionów na początku sierpnia, kiedy podał wyniki z drugiego kwartału.

Discovery jest coraz bliżej fuzji z WarnerMedia AT&T, która ma się zakończyć w połowie przyszłego roku, a jej oferta wzrośnie wykładniczo wraz z dodaniem HBO Max.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani naszą oczekującą fuzją z WarnerMedia i możliwością połączenia tych dwóch firm, łącząc kultowe i cenione na całym świecie franczyzy i marki oraz pozycjonując nas, aby skuteczniej napędzać globalną skalę w połączonym portfolio” – powiedział dyrektor generalny David Zaslav. Może bardziej szczegółowo omówić nadchodzącą kombinację podczas rozmowy telefonicznej zaplanowanej na 8 rano ET.

Całkowite przychody w wysokości 3,15 miliarda dolarów wzrosły o 23%. Z tego przychody z reklam w USA wzrosły o 5%, a przychody z dystrybucji o 21%. Sprzedaż reklamy międzynarodowej wzrosła o 28%, a przychody z dystrybucji o 7%.

Dochód netto wyniósł 156 mln USD, co oznacza spadek o 48%, częściowo z powodu wyższych wydatków (wzrost o 26% w porównaniu z rokiem poprzednim do prawie 900 mln USD). Rozwodniony zysk na akcję wyniósł 0,24 USD.

Koszty były spowodowane opłatami za zewnętrzne sklepy z aplikacjami oraz rosnącymi inwestycjami w treści i wydatkami marketingowymi dla Discovery+.

Akcje Discovery, które ostatnio nie cieszą się dużym powodzeniem, spadły o nieco ponad 1% w obrocie przedrynkowym.

Firma przypisała 5% wzrost reklam w USA głównie ze względu na wyższe ceny, monetyzację treści na platformach nowej generacji i wyższe zasoby reklamowe – częściowo zrekompensowane niższymi ogólnymi ocenami i świeckimi spadkami w ekosystemie płatnej telewizji. Zyski ze sprzedaży dystrybucyjnej były napędzane przez Discovery+ i wzrosty kontraktowych stawek partnerskich — częściowo skompensowane spadkiem liczby abonentów liniowych.

Abonenci w pełni rozproszonych sieci liniowych Discovery na dzień 30 września byli o 3% mniej niż rok wcześniej. Całkowita liczba abonentów sieci liniowych spadła o 8%, czyli o 4%, wyłączając wpływ sprzedaży Great American Country.

„W tym kwartale zrobiliśmy wielkie postępy operacyjnie, finansowo i kreatywnie. Dzięki sile naszych globalnych marek i ulubionych przez fanów treści, w tym Letnich Igrzysk Olimpijskich i Tygodniu Rekinów, zespół nakręcił solidną dynamikę w naszej bezpośredniej działalności konsumenckiej, która wzrosła do 20 milionów płatnych subskrybentów na koniec kwartału. Dodatkowo osiągnęliśmy dwucyfrowy wzrost przychodów zarówno z reklamy, jak i dystrybucji, ponieważ podwoiliśmy przychody nowej generacji rok do roku. Te dobre wyniki po raz kolejny przyczyniły się do bardzo zdrowych przepływów pieniężnych w ciągu kwartału, dodatkowo wzmacniając nasz bilans i profil finansowy” – powiedział Zaslav.

Czy ten post był pomocny?