Skip to content

Depeche Mode ujawnia przyczynę śmierci Andy’ego Fletchera – aktualizacja

27 de czerwiec de 2022
AP18155181479712

AKTUALIZACJA, z przyczyną śmierci Andy „Fletch” Fletcher, klawiszowiec i członek założyciel brytyjskiego zespołu Depeche Mode, zmarł 26 maja po rozwarstwieniu aorty w domu, podał zespół w oświadczeniu na Instagramie.

Przyczyna śmierci została ujawniona przez zespół na prośbę rodziny Fletchera, zgodnie z postem.

„Tak więc, mimo że było to zdecydowanie za wcześnie, przeszedł naturalnie i bez przedłużającego się cierpienia” – powiedział zespół.

Oto pełne oświadczenie członków zespołu, Dave’a Gahana i Martina Gore’a:

Chcieliśmy poświęcić chwilę i docenić wylew miłości do Andy’ego, który widzieliśmy od was wszystkich w ciągu ostatnich kilku tygodni. Niesamowicie jest zobaczyć wszystkie twoje zdjęcia, przeczytać twoje słowa i zobaczyć, ile Andy znaczył dla was wszystkich. Jak możesz sobie wyobrazić, było to dla nas co najmniej kilka dziwnych, smutnych, dezorientujących tygodni. Ale widzieliśmy i czuliśmy całą twoją miłość i wsparcie, i wiemy, że rodzina Andy’ego też.

Kilka tygodni temu otrzymaliśmy wyniki od lekarzy sądowych, o których rodzina Andy poprosiła nas, abyśmy się z wami teraz podzielili. Andy doznał rozwarstwienia aorty w domu 26 maja. Tak więc, mimo że było zdecydowanie za wcześnie, przeszedł naturalnie i bez przedłużającego się cierpienia.

W zeszłym tygodniu świętowaliśmy życie Andy’ego w Londynie. Była to piękna ceremonia i spotkanie z kilkoma łzami, ale wypełnione wspaniałymi wspomnieniami o tym, kim był Andy, opowieściami o wszystkich naszych wspólnych czasach i dobrym śmiechem. Andy był celebrowany w pokoju pełnym wielu jego przyjaciół i rodziny, naszej najbliższej rodziny DM i tak wielu ludzi, którzy przez lata dotykali Andy’ego i naszego życia. Bycie razem było bardzo szczególnym sposobem na zapamiętanie Andy’ego i pożegnanie go.

Więc dziękuję za całą miłość, jaką okazałeś Andy’emu, jego rodzinie i przyjaciołom w ciągu ostatnich kilku tygodni. To naprawdę oznacza świat dla nas wszystkich. Andy, będziesz tęsknić, ale na pewno nie zapomnisz.

Miłość, Martin i Dave

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Depeche Mode (@depechemode)

POPRZEDNI, 26 maja: Andy „Fletch” Fletcher, klawiszowiec i członek założyciel brytyjskiego zespołu elektronicznego nowej fali Depeche Mode, nie żyje, podał zespół w oświadczeniu. Miał 60 lat.

„Jesteśmy zszokowani i przepełnieni przytłaczającym smutkiem z powodu przedwczesnej śmierci naszego drogiego przyjaciela, członka rodziny i kolegi z zespołu Andy’ego „Fletcha” Fletchera” – napisał zespół na Twitterze. „Fletch miał prawdziwe złote serce i zawsze był przy Tobie, gdy potrzebowałeś wsparcia, ożywionej rozmowy, dobrego śmiechu lub zimnego kufla. Nasze serca są z jego rodziną i prosimy o zachowanie ich w myślach i poszanowanie ich prywatności w tym trudnym czasie.”

Szczegóły, w tym przyczyna śmierci i osoby, które przeżyły, nie były od razu dostępne.

Depeche Mode, wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 2020 roku, został założony w 1980 roku w Basildon w Anglii przez Fletchera, klawiszowca i wokalistę Vince’a Clarke’a, wokalistę Dave’a Gahana i gitarzystę-klawiszowca Martina Gore’a. Clarke opuścił zespół wkrótce po wydaniu pierwszego albumu Mów i przeliteruj w 1981 roku.

Rola Fletchera w zespole obejmowała również gitarę basową. Kiedyś powiedział w wywiadzie: „Martin jest autorem piosenek, Alan jest dobrym muzykiem, Dave jest wokalistą, a ja walę”.

Z 14 albumami studyjnymi i 55 singlami, Depeche Mode od lat 80. jest podstawą brytyjskich list przebojów, a do 1985 r. przebija się w Stanach Zjednoczonych. Syntezatorzy zdobywali hity radiowe z takimi utworami, jak „People Are People”, „Personal Jesus” oraz „Master and Servant” i „Walking in My Shoes”, „I Feel You”, „Policy of Truth” i jedyny w USA top 10 „Enjoy the Silence” – wszystkie trafiły na pierwsze miejsce na liście Modern Rock Billboardu. Chociaż nie był to hitowy singiel w USA, jego piosenka z 1981 roku „Just Can’t Get Enough” stała się przełomowym teledyskiem we wczesnych dniach MTV. (Obejrzyj to poniżej.)

Depeche Mode zdobył 14 złotych lub platynowych albumów w latach 1984-2017, na czele z 3 milionami sprzedanymi Gwałciciel (1990) i Pieśni wiary i oddania (1993), jej jedyny topowy list przebojów w USA.

Erik Pedersen przyczynił się do powstania tego raportu.

pic.twitter.com/RlB7QM6ckW

— Tryb Depeche (@depechemode) 26 maja 2022

Czy ten post był pomocny?