Skip to content

„Dear Evan Hansen” i Broadway dylemat na dużym ekranie: czy film powinien przejść do transmisji strumieniowej?

26 de wrzesień de 2021
image5

Podczas gdy porażka Universalu Drogi Evan Hansen w kasie krajowej z 7,5 mln USD otwarcie nikogo nie zaskoczyło po tym, jak film został rozerwany na strzępy przez krytyków po światowej premierze TIFF, ostatnia awaria fabularnej adaptacji musicalu na Broadwayu budzi wiele pytań o losy tego podgatunku w kasie.

Powinnam Drogi Evan Hansen w swoim ograniczonym odwołaniu zadebiutował w streamingu? A może wybierasz się do kin na co dzień i na transmisję strumieniową?

W końcu usługa przesyłania strumieniowego NBCUniversal Peacock desperacko potrzebuje produktu, tak bardzo, że zdecydowali się na kontynuację swojego przebojowego horroru. Halloween zabija, atrakcją dnia i daty 15 października (ten film pojawił się w czwartek po otwarciu 45–50 mln USD, co powoduje, że analitycy kasowi są zdziwieni, jak taki brutto jest możliwy, gdy jest również dostępny w warstwie premium usługi przesyłania strumieniowego ).

Ale w odniesieniu do Drogi Evan Hansen, szokujące jest to, jak uwielbiany przez krytyków i popularny musical sceniczny, który w ciągu czterech lat spędzonych na Broadwayu zarobił ponad 226 milionów dolarów, zostaje po prostu odrzucony na dużym ekranie. Słuchaj, Universal nie robił tu nic eksperymentalnego z Drogi Evan Hansen. To nie była odwrócona wersja Gaspera Noe ani Ari Aster Drogi Evan Hansen. Podobny do Universalu Les Miserables oraz Mamo Mia! franczyza (która łącznie zarobiła 1,45 miliarda dolarów w kasie WW), studio wykonało najwierniejsze podejście Drogi Evan Hansen mogli wykorzystać Stephena Chbosky’ego, filmowca znanego z emocjonalnych dramatów dla młodych dorosłych, i obsadzić projekt tak nagradzanymi aktorkami, jak Amy Addams i Julianne Moore, wschodząca Mądrala gwiazda Kaitlyn Dever i pozostając wiernym korzeniom musicalu, utrzymując na miejscu Bena Platta, który powstał i zachwycił się tytułową rolą swoim niskim lub wysokim emocjonalnym śpiewem. Biorąc pod uwagę rozmach musicalu w tamtym czasie, było to logiczne, że Uni wygrało przetarg na pakiet. Ponadto, Drogi Evan Hansen pochodzi od producenta Marca Platta, z którym studio ma wieloletnie relacje (jest także ojcem Bena).

Więc dlaczego, na Boga, ten musical poszedł na boki? Dlaczego krytycy filmowi mieliby unikać dzieła sztuki, które zostało wiernie przetłumaczone ze sceny?

Podczas gdy najbardziej bezpośrednie odpowiedzi na temat Drogi Evan HansenUpadek jest prostym faktem, że w przedłużającej się pandemii ci, którzy wracają do kin, szukają eskapizmu, a nie prawie 2,5-godzinnego płaczu, zwłaszcza dramatu wypełnionego balladami. Jednak nawet przed pandemią, musical z bohaterem, który nie jest lubiany lub sympatyczny, jest trudny do sprzedania. Nie wspominając o tym, że film, który dotyka samobójstwa, musi być doskonały. Ponadto umieszczenie tego filmu w Boże Narodzenie prawdopodobnie nie miało większego znaczenia. Film nadal miałby te same nieodłączne problemy. Myślę, że Uni o tym wiedział, dlatego nie pokazali filmu z wyprzedzeniem dla krytyków przed TIFF.

Kolejną pandemiczną zagadką dla Uni jest to, że musicale na Broadwayu trafiają do starszych odbiorców, a wiemy, że grupa demograficzna ma bardzo trudny czas w kinie podczas pandemii. Drogi Evan Hansen był nastawiony na młodych dorosłych, a nie młodych dorosłych i rodziców, więc niestety Uni traci tę drugą główną publiczność filmu. Wersja demonstracyjna poniżej 35 roku życia stanowiła 71% Drogi Evan Hansenpubliczność.

Podczas Drogi Evan Hansen fani, którzy się pojawili, przyznali mu A-CinemaScore, czasami musical, na przykład Les Mis, musi zapewnić fanom musicalu na Broadwayu coś więcej niż tylko powtórzenie tego, co już widzieli na scenie. Występ Hugh Jackmana i Anne Hathaway Les Mis było czymś, czego żaden fan tego musicalu nigdy nie widział i było warte ceny biletu do kina, nie wspominając o technice Toma Hoopera polegającej na nagrywaniu ścieżki dźwiękowej na żywo na planie, w porównaniu z wcześniejszym nagraniem, które przeniosło musical na inny poziom. I właśnie tutaj, jest to prawdopodobnie zniuansowany sekret sukcesu z taryfą Broadway na dużym ekranie: daj każdemu coś więcej, czego nie widzieli, a także upewnij się, że wysyłają publiczność do domu śpiewając. powiedziałbym to Drogi Evan Hansen autorzy piosenek Benj Pasek i Justin Paul mieli w oryginale bardziej humable, jazzowe melodie La La Land z „Another Day of Sun” i „Someone in the Crowd”, aby odesłać nas do domu z pominięciem kroku.

Dodatkowo to, co działa w Nowym Jorku, najlepiej sprawdza się na wybrzeżach, zwłaszcza na północnym wschodzie, jak widzieliśmy z Na Wyżynach mając tam najbardziej ożywioną sprzedaż biletów. Drogi Evan Hansen przeindeksowany w Salt Lake City w ciągu weekendu, a pięć jego najlepiej zarabiających kin działa w teatrze. Tak się składa, że ​​filmy YA działają w stolicy stanu Utah.

Po odrodzeniu musicali na dużym ekranie po zdobyciu Oscara za najlepszy film w 2003 roku Chicago (170,7 mln USD, 306,8 mln USD WW), mimo że odnieśliśmy wielkie sukcesy z obu adaptacji na Broadwayu, takich jak Les Mis oraz Mamo Mio, i całkowicie oryginalna taryfa na duży ekran, czyli Najlepszy Showman oraz Ziemia La La, Faktem jest, że musicale pozostają najbardziej ryzykownym podgatunkiem w kasie zarówno z krytycznego, jak i czystej perspektywy kasowej. Jeśli spojrzeć, niektóre z najpopularniejszych, najlepiej zarabiających musicali na Broadwayu, które trafiły do ​​kin, były szeroko oceniane przez recenzje filmowe i nie odniosły żadnego wielkiego sukcesu finansowego, tj. Wynajem (29 mln USD BO, 31,7 mln USD WW), 2005 r. Producenci (19,4 mln USD, 38 mln USD WW), Upiór w operze (51,3 mln USD w kraju, 154,6 mln USD WW), a nawet przedChicago, Madonny Ewita (50 mln USD w kraju, 141 mln USD WW po cenie 55 mln USD przed wydatkami na rachunek zysków i strat). Parzysty Chicago sam reżyser Rob Marshall w swoim drugim pełnometrażowym musicalu, Dziewięć, biorąc pod uwagę ten gwiezdny pakiet Daniel Day Lewis, Fergie, Nicole Kidman, Marion Cottillard, Penelope Cruz i Kate Hudson nie mógł powtórzyć sukcesu jego zdobywcy Oscara za najlepszy film, widząc 39% recenzji Rotten Tomatoes i ostateczną kasę za mniej niż 20 milionów dolarów krajowe i 54 mln USD WW. Biorąc pod uwagę rodzinne opakowanie Disneya z podejściem Marshalla do Stephena Sondheima (najdziwaczniejszego z skrybów z Broadwayu, który nie zawsze oznacza masową atrakcyjność) Do lasu, to zdjęcie stało się wydarzeniem świątecznym na koniec roku 2014 o wartości 212,9 mln USD WW. Ale ogólnie rzecz biorąc, Broadway w dużej mierze ma trudności z tłumaczeniem na krajowym BO

Sprzedał Universal Drogi Evan Hansen do Netflixa lub Amazona, z pewnością zrobiliby bank i jeszcze bardziej ograniczyli swoje wydatki na rachunek zysków i strat. Ale jaki efekt wywołałby ten film? I czy warto było wykupić talenty w projekcie?

Wersja fabularna siedmiokrotnie nominowanego do nagrody Tony Bal maturalny udał się prosto do Netflix (po krótkim ograniczonym występie kinowym, w którym nie zgłoszono brutto) z reżyserem Ryanem Murphym i oszukaną obsadą, w której znaleźli się Meryl Streep, Kerry Washington, Nicole Kidman, James Corden i inni. Krytycznie, jak większość musicali wspomnianych w tym utworze, Bal maturalny został nabity na Rotten Tomatoes w 54%. Nie wiemy nic o jego ogólnym sukcesie oglądalności, ponieważ nie złamał najczęściej oglądanych filmów Netflix na całym świecie, dziesiątego i jedenastego najczęściej oglądanych tytułów na tej liście, Armia Umarłych oraz Niebo o północy, wciągając 72 mln gospodarstw domowych WW. Czy ktoś jeszcze o tym mówi Bal maturalny?

Wysyłanie Drogi Evan Hansen prosto do Pawia, nie uniósłby brwi w sposób, w jaki studio chce przyciągnąć ludzi do usługi dzięki franczyzie takiej jak Halloween zabija. Nie wspominając o robieniu Drogi Evan Hansen dostępne od ręki w kinach i na Peacocku spowodowałoby znaczne zawalenie dodatkowych okienek zdjęcia i jak widzieliśmy w Warner Bros. Płacz Macho, złośliwy, na wysokościach, kiedy filmy nie działają w kasie, są równie słabe w usłudze.

Więc pod koniec dnia, nawet przy słabej sprzedaży biletów, Drogi Evan HansenNajlepsze miejsce to teatry iz teatralnym oknem. I jest krótki, 17 dni do PVOD. Film nadal będzie kwalifikował się do długoterminowych, lukratywnych umów telewizyjnych Universalu. A ponieważ była to premiera kinowa, która podnosi profil filmu i wyróżnia go z dowolnego PVOD, menu strumieniowego, do licha, nawet w oknach telewizji kablowej, w których Universal licencjonuje swoją bibliotekę i nadal zarabia (akcje na żywo w studiu w 2022 r. Slate i nie tylko będą miały swoje okno Pay One z Amazon). Nie wspominając o tym, że studia wysyłają tytuły do ​​streamingu w swoim początkowym oknie i kupują talenty ze swoich umów, jest to prawdopodobnie zawyżony proces. Słowo to umożliwia Halloween zabija pójście na randkę było łatwe, jeśli chodzi o graczy uczestniczących w tym zdjęciu: Universal wypłacił je, jakby był już hitem. Z Drogi Evan Hansen, już przy niskim koszcie produkcji netto wynoszącym 27 mln USD, Uni musiał zmniejszyć swoje straty. Dlaczego mieliby wypłacać talenty tak, jakby to był przebój, skoro wiedzieli? Drogi Evan Hansen nie szedł do pracy?

Mówi jeden z byłych kierowników studia dziś rano na temat ich sugestii dotyczących Drogi Evan Hansen: „Wypuściłbym film za pośrednictwem Focus, otworzyłbym go na 1000 ekranów do jakości dla wszystkich wyżej wymienionych ofert i reklamował go w inny sposób”.

Czy ten post był pomocny?