Skip to content

Data premiery, obsada i fabuła sezonu 5 Search Party — co wiemy do tej pory

10 de listopad de 2021
l intro 1636521082

„Search Party” to kultowy faworyt. Seria ma obecnie silną ocenę 96% wśród krytyków Rotten Tomatoes. A zadanie rankingu najlepszych i najgorszych z serii jest trudne, ponieważ na IMDb nawet tak zwane mniej niż gwiezdne odcinki „Search Party” nadal są przyzwoite w rankingu. Czarna komedia stworzona przez Charlesa Rogersa, Sarah-Violet Bliss i Michaela Showaltera opowiada o grupie bezcelowych dwudziestolatków, którzy stają się amatorskimi detektywami.

Przynajmniej tak zaczyna się seria, zanim zagłębi się w ciemniejsze terytorium moralnej niejednoznaczności, sensacyjnych procesów i morderstw, zachowując jednocześnie godne pochwały komediowe kotlety. „Search Party” to niezwykła równowaga między poważnym zastanowieniem się nad myślami i motywacjami obsady serialu a chwilą śmiechu. Pomimo pochwał i wyróżnień, jakie seria zdobyła dzięki swoim czterem sezonom, wszystkie wspaniałe seriale muszą się skończyć. „Search Party” wychodzi, a w przyszłym roku w HBO Max zaplanowano jeszcze jeden sezon.

Oto wszystko, co do tej pory wiemy.

Kiedy jest data premiery Search Party Season 5?

Fani komediowego thrillera mieli wiele powodów do wiwatowania na początku 2021 roku, oprócz dzwonienia w nowym roku. Sezon 4 „Search Party” rozpoczął się w HBO Max 14 stycznia 2021 r., zanim zakończył się jego 10-odcinkowy bieg 28 stycznia. Na szczęście nie musieliśmy zbyt długo zastanawiać się nad przyszłością serialu po sezonie 4 finał. Zgodnie z ostatecznym terminem, w lutym 2021 r., HBO Max ogłosiło, że odnowiło „Search Party” na piąty sezon, ale w tym czasie nie podano konkretnej daty.

Znamy już datę i wydaje się, że HBO Max musi pokochać połączenie stycznia i kultowego serialu komediowego. Warner Media ogłosiło, że sezon 5 „Search Party” będzie miał premierę 7 stycznia 2022 r. Podobnie jak sezon 4, ten piąty i ostatni sezon będzie składał się z 10 odcinków. Jednak w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu, sezon 5 nie zostanie podzielony na cały miesiąc. Będziemy mogli obejrzeć wszystkie 10 odcinków, ponieważ wszystkie pojawią się w tym dniu.

Kim jest obsada Search Party Season 5?

Główny wątek „Search Party” koncentruje się na grupie przyjaciół, którzy wyruszają na poszukiwanie zaginionego znajomego z czasów studenckich, i wynikających z tego zwrotów akcji, które wynikają z tego zadania. Warner Media potwierdziło, że nasza główna obsada, czyli wspomniana grupa przyjaciół, powróci w tym ostatnim sezonie. Obejmuje to Alię Shawkat jako Dory Sief, Meredith Hagner jako Portię Davenport, Johna Early jako Elliota Gossa i Johna Reynoldsa jako Drew Gardner. W piątym sezonie pojawią się także powracający goście z poprzednich sezonów, Jeffery Self jako Marc i Clare McNulty jako Chantal Witherbottom.

Miłą niespodzianką dla tego ostatniego występu jest to, że Warner Media potwierdziło również, że nadchodzący sezon będzie zawierał nowe role od kilku bardzo znanych osób. W ostatecznym terminie wiedzieliśmy już, że Jeff Goldblum pojawi się jako miliarder technologiczny o imieniu Tunnel Quinn. Ale także debiutuje w serialu Kathy Griffin, która zagra jako teoretyk spiskowy imieniem Liquorice Montague (przez TV Line). Reżyser „Lakieru do włosów” John Waters również ma się pojawić. Nie wiemy jednak, czy odegra jakąś rolę, czy też będzie wyglądał jak on sam — tak jak w zeszłym sezonie RL Stine, autor „Gęsiej skórki”, Michelle Badillo, Aparna Nancherla, Larry Owens, Angela Trimbur, Grace Kulenschmidt, Greta Titelman, i Joe Castle Baker dopełniają resztę obsady.

Jaka jest fabuła Search Party Season 5?

Dory, Portia, Elliot i Drew są świadkami wielu pomyłek w „Search Party”, od prywatnych detektywów po słynne procesy kryminalne, w których media kipią z ust. W zeszłym sezonie pojawił się komediowy, ale zaskakujący zwrot akcji w serialu, gdy prześladowca porywa Dory. Jej porwanie powoduje, że jej przyjaciele tworzą dla niej grupę poszukiwawczą, a początkujący detektywi amatorzy zastanawiają się, jak znaleźć zaginionego przyjaciela. Szczerze mówiąc, jest to odpowiednia fabuła dla serialu, który początkowo zaczyna się od Dory i jej przyjaciół szukających kogoś innego.

Ale sezon 5 wydaje się szczególnie opierać na tym, co przydarzyło się Dory w finale sezonu 4. Przeżywa moment bliski śmierci, a to w jakiś sposób wpływa na jej zupełnie nowe przedsięwzięcie biznesowe. Za pośrednictwem Warner Media Dory prowadzi interesy z Tunnel Quinn i sprowadza gang na ich przedsięwzięcie. W rozmowie z Variety, współtwórca Search Party, Charles Rogers, zauważył, że moment śmierci Dory będzie katalizatorem dla postaci do przeanalizowania siebie i ostatecznego rozwoju. Ale jak to objawienie prowadzi do jakiegoś projektu z miliarderem? Ciekawie będzie zobaczyć odpowiedź na to pytanie, gdy sezon 5 rozpocznie się w styczniu przyszłego roku.

Czy ten post był pomocny?