Skip to content

„Dalekie upadki”: Baz Luhrmann rozszerza film „Australia” w limitowaną serię

28 de czerwiec de 2022
Faraway Downs2

Rozszerzony i przeprojektowany krój Baza Luhrmanna Australia ma swoją premierę na platformach streamingowych Disneya jako sześcioczęściowa limitowana seria.

pod tytulem Dalekie upadki, sześcioodcinkowa część będzie składać się z materiału zarejestrowanego na potrzeby filmu z 2008 roku, wraz z rozszerzoną, zserializowaną wersją historii z nowym zakończeniem i zaktualizowaną ścieżką dźwiękową. Limitowana seria zostanie wydana wyłącznie jako Hulu Original w USA, Star Original w Disney+ i Star+ na rynkach międzynarodowych tej zimy.

„Początkowo postanowiłem przyjąć pojęcie zamiatania Przeminęło z wiatrem styl epicki i postaw go na głowie” – powiedział Luhrmann. „Sposób wykorzystania romansu i epickiego dramatu, by rzucić światło na role ludu Rdzennych Narodów i bolesną bliznę w australijskiej historii »Skradzionych Pokoleń«. Podczas gdy Australia film ma swoje własne życie, było inne opowiadanie tej historii; jeden z różnymi warstwami, niuansami, a nawet alternatywnymi zwrotami akcji, które epizodyczny format pozwolił nam zbadać. Sporządzony z tego samego materiału, Dalekie upadki to nowa odmiana Australii, którą widzowie mogą odkryć”.

Projekt wywodzi się z wieloletniej relacji Luhrmanna z byłym prezesem Disney General Entertainment Peterem Rice, która sięga czasów reżyserskiego debiutu Luhrmanna Ściśle balowa. Rice nadzorował rozwój i produkcję pozostałych dwóch filmów z trylogii, Romeo + Julia oraz Moulin Rouge! w Fox i niedawno uczestniczył w premierze najnowszego filmu Luhrmanna w Cannes, Elvisie, dla Warner Bros.

„Baz jest jednym z najlepszych na świecie gawędziarzy autorskich, więc wracam Dalekie upadki a doświadczenie jego niesamowitego filmu Australia w tym wyjątkowym, nowym epizodzie było odkrywczą i wyjątkową przygodą” – dodał Craig Erwich, prezes Hulu Originals i ABC Entertainment. „Nie możemy się doczekać, aby zabrać widzów na ranczo i doświadczyć wszystkich historii, które są w środku i nadal się tam rozwijają”.

Oryginalny film z udziałem Nicole Kidman i Hugh Jackmana Australia jest opisywana jako epicka opowieść w stylu wielkich romansów Złotego Wieku Hollywood, która również aktualizuje i obala konwencje formy za pomocą nowoczesnej perspektywy społecznej. Historia koncentruje się na angielskiej arystokratce, Lady Sarah Ashley (Kidman), która po śmierci męża odziedziczyła Faraway Downs, duże ranczo dla bydła w Australii. Kiedy australijscy baronowie bydła planują przejąć jej ziemię, niechętnie łączy siły z poganiaczem bydła (Jackmanem), aby chronić swoje ranczo. Rozległy romans przygodowy jest badany oczami młodego Nullaha (przybysz Brandon Walters), dwurasowego rdzennego australijskiego dziecka, uwikłanego w drakońską politykę rasową rządu, obecnie określaną jako „Skradzione Pokolenia”. Razem trio przeżywa cztery zmieniające życie lata, romans między Lady Ashley i Droverem oraz nieunikniony wpływ II wojny światowej.

Dalekie upadki będzie producentem wykonawczym Luhrmann, Catherine Martin, Schuyler Weiss i Catherine Knapman. 20. Telewizja to studio.

Nellie Andreeva z Wszykina przyczyniła się do powstania tego raportu.

Czy ten post był pomocny?