Skip to content

Czy Yellowjackets S2 E7 to tylko nawiązanie do zapomnianego filmu Elijaha Wooda z lat 90.?

12 de maj de 2023
l intro 1683901550

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Walter wyglądał na zmieszanego

Zawiera spoilery dotyczące sezonu 2, odcinka 7 „Yellowjackets” — „Pogrzeb”

Sezon 2 „Yellowjackets” zgłębił psychologiczną głębię swoich głównych bohaterów poprzez ich ponowne spotkanie z inną ocalałą z katastrofy Lottie Matthews (Simone Kessell), która teraz prowadzi odosobnienie w dziczy. Misty Quigley (Christina Ricci), która nie jest tak oddana samodoskonaleniu jak akolici Lottie, korzysta ze wszystkich udogodnień dostępnych w loży. Uderzyła w bębenki, brała udział w terapii grupowej, a podczas „Pogrzebu” wślizguje się do zbiornika deprywacji sensorycznej.

Kiedy Misty leży unosząca się w wodzie, zaglądamy do jej psychiki i okazuje się, że jest tak kolorowa, jak można sobie wyobrazić. Wśród myśli o jej ukochanej afrykańskiej szarej papudze jej mózg skupia się na romantycznej fantazji z udziałem Waltera (Elijah Wood) i całej masy miękkich butów. Ale jeden moment w montażu mógł przejść przez głowy wielu widzów.

Kiedy Misty zaczyna myśleć o przyjemniejszych rzeczach, na ekranie można zobaczyć krótkie ujęcia delfinów wraz z odgłosem nawoływania ssaka. Misty natychmiast przechodzi od oglądania delfinów do myślenia o Walterze. Czy efekt dźwiękowy delfina może być nawiązaniem do roli Wooda w wielkoekranowym remake’u „Flippera”? W końcu ten familijny film opowiada o zabawnym delfinie, a Wood był w nim na pierwszym planie jako Sandy Ricks.

Rola Elijaha Wooda we Flipperze była jedną z jego wielu ikonicznych ról jako dziecięcego aktora

„Flipper” z 1996 roku to remake filmu o tym samym tytule z 1963 roku, który dał początek zarówno kontynuacji „Flipper’s New Adventure”, jak i serialowi telewizyjnemu. Wszystkie trzy początkowe wycieczki skupiają się na rodzinie Ricksów, w tym Sandy; jego tata Porter; i jego młodszy brat Bud dodali do programu telewizyjnego. Rodzina obcuje z naturą i zaprzyjaźnia się z tytułowym delfinem butlonosym, a najstarszy Ricks ewoluuje od rybaka do strażnika parku.

W filmie z 1996 roku Porter (Paul Hogan) nie jest ojcem Sandy’ego, ale jego ekscentrycznym wujem i rybakiem prowadzącym życie kawalera. Sandy nie chce marnować lata na życie z Porterem, ale jego opinia zmienia się, gdy spotyka Flippera, z którym zaprzyjaźnia się po oddzieleniu delfina od jego kapsuły. Porter i Sandy wkrótce stają do walki ze złym rybakiem grubego zwierza, Dirkiem Moranem (Jonathan Banks), który wyrzuca toksyczne odpady do oceanu. Kiedy Flipperowi to przeszkadza, Sandy poświęca się powstrzymaniu Morana.

Ta wersja „Flippera” zarobiła na całym świecie tylko nieco ponad 20 milionów dolarów, a ponieważ jej budżet wynosił ponad 25 milionów dolarów, nie zwróciła kosztów podczas swojego występu kinowego. Nie jest pewne, czy delfiny w fantazji Misty są nawiązaniem do „Flippera” – ale jeśli tak, to są idealnym powrotem do czasów Wooda jako Sandy.

Czy ten post był pomocny?