Skip to content

Czy wszyscy mogli mieć dziwactwo? A może był niewidomy?

31 de styczeń de 2023
Czy wszyscy mogli miec dziwactwo A moze byl niewidomy

Kiedy rozpoczęła się cała fabuła My Hero Academia, nie było wątpliwości, że bohaterem, na którego wszyscy patrzyli, był All Might, ponieważ był po prostu silniejszy niż jakikolwiek inny bohater na świecie i był w stanie stawić czoła najpotężniejszym złoczyńcom, którzy istnieli. Ale chociaż wiemy, że posiadał dar Jeden za wszystkich, który ostatecznie przekazał Izuku Midoriya, wiemy również, że inni posiadacze jednego za wszystkich mieli dary, których używali przeciwko swoim wrogom. Czy All Might też miał dziwactwo?

Podobnie jak Deku, All Might urodził się bez Daru, ponieważ nie miał żadnego Daru. Ale był też jak Deku w tym sensie, że obaj chcieli pomagać ludziom, mimo że nie mieli Darów. To właśnie uczyniło go godnym One For All, które odziedziczył po Nanie Shimura.

Mimo że All Might nie miał Daru, nigdy nie powstrzymało go to w dążeniu do zostania Symbolem Pokoju. W rzeczywistości jego status kogoś, kto nie miał dziwactw, był jedną z rzeczy, które faktycznie pomogły mu jako One For All, co ma również swoje wady. Powiedziawszy to, spójrzmy na All Mighta i jego status jako osoby urodzonej bez daru.

Czy wszyscy mogli mieć dziwactwo?

Jeśli jest coś, co wiemy o My Hero Academia, to to, że jedną z najwybitniejszych postaci w serii jest All Might, ponieważ był symbolem pokoju, który zapewniał światu bezpieczeństwo i pokój przez bardzo długi czas. jednak z powodu kontuzji, której doznał z rąk swojego śmiertelnego wroga, All For One, All Might musiał zrezygnować z życia superbohatera, aby mógł przekazać płaszcz Izuku Midoriya, który przyjął przydomek Deku.

Oczywiście powodem, dla którego All Might był w stanie przekazać płaszcz Deku, jest fakt, że posiada dar zwany One For All, który był tą samą mocą, która pozwoliła All Mightowi mieć niesamowitą siłę, wytrzymałość i szybkość. Kiedy przekazał Deku Jeden za Wszystkich i spalił z nim wszystkie pozostałości Daru w walce z All For One, All Might stracił Dar. Całkowicie przeszło to na Midoriyę, który wciąż jest w trakcie nauki prawidłowego używania daru.

Ale podczas gdy All Might przekazał All Mightowi Jeden za wszystkich, dowiedzieliśmy się, że poprzedni posiadacze tego daru również mieli własne dziwactwa. Na przykład Nana Shimura, ta sama osoba, która przekazała Dar All Mightowi, zanim stał się All Mightem, miała dar zwany Float, który pozwalał jej latać. A więc, czy All Might również miał Dar przed zdobyciem One For All?

POWIĄZANY:

Czy manga My Hero Academia dobiegła końca, czy wkrótce się skończy? (i co wiemy o zakończeniu!)

Jednym z powodów, dla których All Might przekazał swój dar One For All Izuku Midoriya, był fakt, że byli podobni w tym sensie, że byli gotowi pomagać ludziom i zostać bohaterami bez względu na wszystko. Oboje byli bezinteresowni, ponieważ byli gotowi oddać swoje ciała tylko po to, by ocalić inną osobę. Ale w Midoriyi było coś więcej, co poruszyło All Mighta.

Pomimo faktu, że nie miał daru, Midoriya był bardziej niż chętny do ratowania ludzi w każdy możliwy sposób. Miał serce prawdziwego bohatera, a to oznaczało, że nadawał się do posiadania Jednego za Wszystkich. A fakt, że All Might był również pozbawiony dziwactw, tak jak Midoriya, sprawił, że chciał przekazać dar komuś, kto był gotów poświęcić się dla innych, pomimo braku mocy, by to zrobić.

Pod tym względem All Might urodził się bez daru, ale to nigdy nie powstrzymało go przed próbą zostania bohaterem. Dorastał w szczytowym okresie rządów terroru All For One, kiedy ludzie bali się złoczyńców szalejących w całym kraju. Fakt, że All Might widział zło na świecie, sprawił, że zrozumiał, jak ważne jest, aby społeczeństwo miało symbol pokoju, na który można patrzeć. Wtedy postanowił zostać bohaterem, mimo że nie miał żadnego daru.

Przypadkowe spotkanie z Naną Shimurą, która w tamtym czasie posiadała One For All, pozwoliło All Mightowi poznać naturę Daru. Oczywiście, ponieważ Nana była wzruszona poświęceniem All Mighta, postanowiła przekazać mu Dar, mimo że nigdy go nie miał.

Kolejnym faktem, który dowodzi, że All Might był Quirkless, był fakt, że trzymał One For All przez około cztery dekady. I to charakter Daru Jeden za Wszystkich pozwoli ci zrozumieć, że All Might rzeczywiście był pozbawiony dziwactw.

Wyjaśnienie natury One For All

Jak wspomniano, All Might posiadał One For All, co pozwoliło mu stać się największym bohaterem znanym człowiekowi i symbolem pokoju dla całego świata. I ważne jest, aby zrozumieć naturę One For All, aby zobaczyć, dlaczego All Might był Quirkless.

POWIĄZANY:

W którym roku odbywa się My Hero Academia?

Jeden za wszystkich to tak naprawdę połączenie dwóch dziwactw. Pierwszym z nich był dar, który pozwalał pierwszemu posiadaczowi przekazać swój dar innym ludziom. Tymczasem drugim darem jest dar, który pozwala użytkownikowi gromadzić w sobie energię. W związku z tym im więcej One For All było przekazywane z jednej osoby na drugą, tym więcej energii było gromadzone. To wyjaśnia, dlaczego All Might był tak potężny w swoim czasie jako ósmy posiadacz One For All.

Podczas gdy tylko zgromadzona energia była przekazywana od jednej osoby do drugiej, gdy Jeden za Wszystkich był przekazywany od jednego użytkownika do drugiego, dopiero w czasach Izuku Midoriya ewolucja Daru została ostatecznie zakończona, ponieważ był w stanie przejść przez Dary wszystkich użytkowników aż do Midoriya. A fakt, że Deku miał dostęp tylko do siedmiu innych Darów, oznacza, że ​​All Might nie miał Daru.

Czy wszyscy mogli miec dziwactwo A moze byl niewidomy.webp

Jak wspomniano, All Might trzymał One For All przez bardzo długi czas, ponieważ możliwe, że miał go przez cztery dekady. Chodzi o to, że One For All nie działa dobrze z ludźmi, którzy już mają dziwactwa. To dlatego, że Jeden za Wszystkich bardzo obciąża ciało osoby, która ma już dar. To zmusza organizm do dużego stresu, ponieważ One For All skraca życie danej osoby.

Ale osoba bez Daru nie będzie miała problemu z używaniem One For All, ponieważ obciążenie dla ciała nie będzie tak duże, jak dla osoby, która już posiada Dar. W związku z tym fakt, że All Might utrzymywał Jeden za Wszystkich przez około 40 lat, oznacza, że ​​nie miał Daru, zanim uzyskał Jeden Za Wszystkich, ponieważ powinien już umrzeć lub przynajmniej stać się wątłym starcem przez kiedy przekazał go Deku.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który kocha wszystko, co jest związane z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i graniu w gry.

Czy ten post był pomocny?