Skip to content

Czy Unohana umiera w Bleach i jak? Czy ona wróci?

6 de grudzień de 2022
Unohana

Kapitan Czwartego Oddziału, Retsu Unohana, był jedną z najbardziej intrygujących postaci w historii Wybielacz narracja. Spokojna i dobrze wychowana, była szanowana wśród Shinigami i z jakiegoś powodu ludzie bali się jej, kiedy się uśmiechała, nawet tacy jak Kenpachi Zaraki. Ale historia Unohany uczyniła jej postać jeszcze bardziej interesującą, ponieważ dodała kilka warstw do jej osobowości. Z tego powodu Unohana była jedyną postacią zdolną obudzić prawdziwy potencjał Zarakiego i dlatego musiała z nim walczyć po pierwszej inwazji Quincy. Zginęła w pojedynku? Czytaj dalej aby się dowiedzieć.

Retsu Unohana rzeczywiście został zabity przez Kenpachiego Zarakiego podczas ich pojedynku. Unohana wiedziała, że ​​to jedyny możliwy wynik, ponieważ był to jedyny sposób na odblokowanie prawdziwych mocy Kenpachiego. Moment, w którym Kenpachi odblokował swój mocami był moment, w którym przekroczył moce Unohany, a także moment, w którym musiał ją zabić. Oczywiście Kenpachi tego nie chciał i nie chciał śmierci Unohany, ale był to jedyny możliwy sposób.

Ten artykuł będzie dotyczył walki pomiędzy Retsu Unohana i Kenpachim Zarakim. Dowiecie się, jak potoczyła się walka między Unohana i Kenpachim i dlaczego musiała się tak skończyć, tj. dlaczego nie było absolutnie żadnej możliwości alternatywnego zakończenia. Zapowiada się zabawna historia, więc czytaj dalej do końca, ale bądź ostrożny, bo będą spoilery!

Jak zginął Retsu Unohana Wybielacz?

Aby właściwie zrozumieć, w jaki sposób zginął Retsu Unohana Wybielacz, musimy wyjaśnić okoliczności, które doprowadziły do ​​ich walki, a także przebieg walki. Mianowicie, odpowiedzi, których potrzebujemy, są ukryte w tym fragmencie historii Kubo, więc najlepiej je przejrzeć, ponieważ jest to optymalny sposób na znalezienie odpowiedzi, których potrzebujemy.

Po porażce Kenpachiego z rzekomym Yhwachem, Roydem Lloydem, Centrala 46 zleca Unohanie przejęcie szkolenia Kenpachiego w Zanjutsu, stwierdzając, że jako Pierwszy Kenpachi jest jedyną osobą, która może sobie z nim poradzić. Po spotkaniu Unohana zostawia list dla swojej porucznik Isane, w którym prawdopodobnie pisze, że nie będzie mogła wrócić. Kenpachi pozostawia swoją opaskę na oku Yachiru, jako symbol, że on również może nie być w stanie powrócić.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych poruczników w Bleach uszeregowanych według mocy

Już w więzieniu Muken, jedynym miejscu, gdzie jego moce nie spowodują katastrofy, Unoahana czeka na Zarakiego. Bitwa rozpoczyna się, gdy gdzie indziej Shunsui Kyoraku potwierdza, że ​​pomimo natury obu walczących, jeden z nich nie wyjdzie żywy. Zaraki rozpoczyna atak na Retsu Unohana swoim Zanpakutō, jednak zostaje zatrzymany przez własny Zanpakutō Unohany.

Po kilku pchnięciach Kenpachi wskakuje na Kapitana w zaciekłym ataku, którego celem jest zabicie jej. Retsu z łatwością unika ataku Zarakiego, zadając mu cios w ramię; Kenpachi zostaje powalony na chwilę, ale stoi, ponownie atakując Unohana. Kapitan wskakuje na ramię Kenpachiego, próbując zadać mu śmiertelny cios, ale kopniak tego ostatniego zabiera ją na kilka chwil.

Ponownie obaj Kenpachi zderzają się swoimi mieczami, jednak Unohana widzi, że Zaraki osiąga swój limit i przystępuje do ataku, ponownie przecinając mu ramię. Retsu mówi Zarakiemu, że jest dość słaby i że ci, którzy dzierżą swoje miecze jedną ręką, a drugą nic nie robią, tak naprawdę nie lubią bitwy.

Zaraki krytykuje ją za zranienie go przy użyciu przypadkowego sztyletu zamiast jej Zanpakutō i dodaje, że takie sztuczki pokazują, że bardzo się zmieniła od czasu, gdy ją podziwiał. Retsu Unohana krzyczy na niego, że nie powinien tak mówić w środku bitwy, po tym jak przyparł go do muru na skale, będąc teraz na łasce jej woli.

Unohana mówi mu, że się nie zmienił i że ostatnim razem, gdy walczyli, Kenpachi nie miał potrzeby używania tych tanich sztuczek. Zaraki pyta, czy to on stał się słaby, stwierdzając, że podziwiał ją z głębi serca i bez względu na to, co przeciął, było to jak wymachiwanie mieczem w ciemności. Ale walcząc z nią, po raz pierwszy poczuł prawdziwy strach, dodając, że cieszy się każdą sekundą tej bitwy i że postanowił walczyć tak jak ona.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych postaci Bleach (ranking)

Zaraki roni łzy rozpaczy, zastanawiając się, czy naprawdę tam umrze, zanim ją pokona. Zaraki zostaje przebity przez Zanpakutō Unohany. Po tym Zaraki zdaje sobie sprawę, że to koniec, jednak najwyraźniej został uwięziony przez iluzję. Wracając do rzeczywistości, Zaraki kontynuuje walkę z Retsu Unohana, który pyta go, co się stało przed chwilą, gdyż ten ostatni najwyraźniej stracił przytomność na kilka minut.

Zaraki każe jej się zamknąć i kontynuuje walkę z Kapitanem. Gdy bitwa wydaje się obracać po stronie Retsu, Zaraki jest coraz bardziej pod presją i traci przytomność za każdym razem, gdy kontynuuje walkę, zastanawiając się, ile razy już upadł. Zaraki stwierdza, że ​​ta bitwa uczyniła go dość nostalgicznym, przypominając sobie jego pierwszą bitwę z Retsu.

Kenpachi udaje się zadać cios w ramię Retsu i kontynuuje atakowanie Kapitana, nie pozwalając jej na reakcję. Kenpachi jest ranny w klatkę piersiową i podczas gdy jego krew płynie z siłą, wydaje się, że w końcu upada przed Retsu, jednak Kapitan używa swoich zdolności w Uzdrawiającym Kidō, aby zregenerować swoje rany.

1670357688 482 Czy Unohana umiera w Bleach i jak Czy ona wroci.webp

Podczas gdy oni kontynuują walkę, Kenpachi upada raz po raz, ale Retsu Unohana nadal leczy jego rany. Kenpachi udaje się wyprowadzić potężny pchnięcie na Unohana, odwracając walkę. Po otrzymaniu wielkiej rany od Zarakiego, Unohana nadal go wiąże, zadając cios w policzek.

Retsu regeneruje ranę z dużą szybkością poprzez swoje medyczne Kidō i pyta Kenpachiego, czy naprawdę myślał, że umrze od takiego ataku. Retsu Unohana przystępuje do uwolnienia swojego Bankai, gdy duża kurtyna czarnego płynu pokrywa to miejsce, gdy Unohana wypowiada imię swojego Bankai, Minazuki.

Obaj Kenpachi walczą, podczas gdy Zaraki upada, raz po raz, a jego ciało zaczyna odrywać się od kości. Podczas gdy Kenpachi zastanawia się, czy śnił przez cały czas, wszystko wraca do normy, gdy obaj ponownie krzyżują miecze. Obaj udaje się zadać ciosy, ale nie wygląda na to, żeby ktokolwiek był gotowy do zaprzestania walki.

Retsu Unohana uważa, że ​​Kenpachi znalazł sposób na stłumienie swojej mocy, aby cieszyć się bitwą, podczas gdy ona znalazła sposób na leczenie ran i tym samym sprawienie, by bitwa trwała wiecznie. Retsu stwierdza, że ​​za każdym razem może być tylko jeden Kenpachi, ponieważ pamięta swoją pierwszą walkę z Kenpachi, mówiąc mu, że był jedynym mężczyzną, który uszczęśliwił ją podczas bitwy.

ZWIĄZANE Z:

15 najważniejszych zgonów spowodowanych wybielaniem (uszeregowane według ważności)

Unohana żegna się z Kenpachim, będąc przebijanym w szyję przez jego Zanpakutō, pozostawiając Zarakiego jako zwycięzcę wielkiej bitwy i jedynego istniejącego wówczas Kenpachiego. Unohana zostaje pokonana przez przebicie Zanpakutō Zarakiego. Jednak zwycięstwo Zarakiego jest gorzkie, ponieważ błagał Unohana, aby nie odważył się umrzeć z jego rąk. Unohana mówi mu, że był jedynym mężczyzną, który sprawiał, że czuła się szczęśliwa przez całą bitwę, podczas gdy w tym momencie Zarakiemu udaje się nawiązać kontakt z duchową stroną swojego Zanpakutō, która chce mu powiedzieć jego imię.

Jak widać, Unohana wiedziała, że ​​Kenpachi ma więcej mocy niż ona i że jest zasadniczo silniejszy od niej, ale wiele jego mocy zostało stłumionych lub zapieczętowanych, dlatego taki pojedynek był konieczny, aby Kenpachi mógł odblokować swoją prawdziwą moc. uprawnienie. Unohana w zasadzie poświęciła się, aby Kenpachi mógł stać się silniejszy, wiedząc, że będzie bardziej przydatny dla Gotei 13 niż ona.

Czy Retsu Unohana wróci? Wybielacz?

Cóż, kiedy nadejdzie moment, w którym ostrze Kenpachiego przebije Unohana, będzie to dla niej koniec, przynajmniej jeśli chodzi o Wojnę Quincy. Mianowicie wiemy, że Unohana już nie wróci i że definitywnie zginęła podczas pojedynku z Kenpachim. Teraz to, co stało się z nią później, jest tajemnicą, której dokuczał Kubo. Wiemy, że nie żyje i że z powodu jej ogromnego Presji Duchowej została wysłana do piekła wraz z innymi zmarłymi Kapitanami; jej duchowa presja jest po prostu zbyt silna, by Soul Society mogło ją przyjąć i pozwolić jej się odrodzić, dlatego wszyscy nieżyjący kapitanowie trafiają do piekła, zamiast pozostać w Soul Society.

Ale podczas jednego strzału „Echoing Jaws of Hell”, Sōgyo no Kotowari Ukitake był widziany, jak przebija Szayelaporro Granza od Bram Piekieł. Oznacza to, że Ukitake najwyraźniej żyje w piekle i pomaga Shinigami powyżej. Oznaczałoby to, że Unohana też tam jest. Więc jeśli Kubo zdecyduje się kontynuować Wybielaczistnieje duża szansa, że ​​w przyszłości zobaczymy więcej Unohany, ale musimy tylko poczekać i zobaczyć, co postanowi Kubo.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?