Skip to content

Czy Shiva traci rekord Ragnarok? (i z kim walczył)

3 de luty de 2023
shiva

Wszyscy wiemy, że cała fabuła Record of Ragnarök kręci się wokół walki między bogami a ludźmi, próbując zdecydować, czy ludzkość będzie dalej żyć. Oznacza to, że w turnieju biorą udział najwybitniejsi bogowie w historii, a jednym z nich jest Śiwa. W hinduskim micie Shiva jest jednym z najbardziej czczonych bogów, ponieważ jest bogiem zniszczenia. Czy więc Shiva przegrywa w „Record of Ragnarök”?

Shiva nie przegrywa w Record of Ragnarök. Brał udział w walce z Raidenem Tameemonem i skończył używając swojej formy Dance of Destruction, aby pokonać legendarnego zapaśnika sumo. Podczas gdy Shiva wygrał w swojej walce, miał tylko jedną sprawną rękę i był zmuszony przepchnąć swoje ciało do granic możliwości.

Chociaż wiemy, że bogowie są w zasadzie jednymi z najsilniejszych istot w całej historii mitologii, wiemy również, że ludzie wybrani do walki w turnieju Ragnarök są również jednymi z najsilniejszych istniejących ludzi. Powiedziawszy to, spójrzmy, z kim walczy Shiva i czy przegrywa w swojej walce w Record of Ragnarök.

Kim jest Shiva w zapisie Ragnarok?

Jest wielu różnych bogów, o których wiemy, że można ich znaleźć w Record of Ragnarök, biorąc pod uwagę, że cała fabuła kręci się wokół bogów i ich pragnienia zniszczenia ludzkości. W związku z tym niektórzy najwybitniejsi bogowie w historii biorą udział jako wojownicy w turnieju Ragnarök, aby mogli pokonać ludzkość i położyć kres jej istnieniu, wygrywając turniej.

Jednym z bogów, którego spotkaliśmy wcześnie, był Śiwa ze względu na jego znaczenie w hinduskim panteonie bogów. Spotkaliśmy go w sezonie 1, ponieważ miał wziąć udział w drugiej rundzie przeciwko Adamowi, tylko po to, by Zeus zajął jego miejsce. Jednak w sezonie 2 Shiva w końcu wszedł na scenę, kiedy pojawił się w piątej rundzie jako przedstawiciel bogów. Kim więc jest Śiwa w „Zapisach Ragnaröka”?

Jak wspomniano, Shiva jest jednym z najważniejszych bogów w kulturze hinduskiej. Jest czczony jako hinduski bóg zniszczenia i jest odpowiedzialny za zniszczenie i przekształcenie świata. W serialu był szczęśliwym bogiem, który po prostu uwielbiał tańczyć i spędzać czas ze swoim najlepszym przyjacielem Rudrą. Jednakże, ponieważ Rudra chciał razem wznieść się na szczyt hinduskiego panteonu bogów, Shiva dołączył do niego w ich dążeniu do pokonania wszystkich innych bogów.

Ale ponieważ mógł istnieć tylko jeden bóg, który mógł wznieść się wyżej niż inni, Shiva był zmuszony walczyć z Rudrą. Jego zwycięstwo nad najlepszym przyjacielem pozwoliło Shivie stać się najwyższym hinduskim bogiem. I został opisany jako największy awanturnik spośród wszystkich różnych bogów, którzy brali udział w turnieju Ragnarök.

Z kim walczył Shiva?

Po tym, jak Zeus zajął jego miejsce w drugiej rundzie, Shiva w końcu dostał szansę, by pokazać, jaki jest silny, pojawiając się w piątej rundzie. Ale zanim zajął centralne miejsce, wiedział już, z kim walczy. To dlatego, że Brunhilde zdecydowała się wystawić Raidena Tameemon, najsilniejszego zapaśnika sumo w historii Japonii, aby reprezentował ludzkość w piątej rundzie.

Podczas gdy Raiden jest znany jako jeden z największych zapaśników sumo w historii, jego historia została nieco upiększona w Record lub Ragnarök. Urodził się z chorobą zwaną hipertrofią, która zmuszała jego mięśnie do nieproporcjonalnego wzrostu do tego stopnia, że ​​były wystarczająco silne, aby rozedrzeć całe jego ciało. Jednakże, ponieważ nauczył się kontrolować swoje mięśnie, ostatecznie przeżył swój stan, ale nadal był znacznie silniejszy niż jakikolwiek inny człowiek.

POWIĄZANY:

Czy Budda zdradził bogów w kronice Ragnarok i dlaczego?

Dzięki temu Raiden zajął się zapasami sumo, ponieważ był to dla niego najlepszy sposób na wsparcie finansowe rodziny. Nauka technik sumo pozwoliła mu niesamowicie dobrze wykorzystać swoją siłę, mimo że nigdy nie był w stanie wykorzystać jej w pełni. Ale w turnieju Ragnarök było inaczej, ponieważ w końcu był w stanie uwolnić swoje mięśnie.

W walce z Shivą użył Walkirii o imieniu Trud do wykonania Volundra, co pozwoliło mu zdobyć boską broń kontrolującą jego mięśnie. Używając tej boskiej broni, pozwolono mu uwolnić pełną siłę swoich mięśni bez niszczenia ciała. Dlatego był kimś więcej niż przeciwnikiem dla Shivy, hinduskiego boga zniszczenia.

Czy Shiva stracił rekord Ragnarok?

W swojej bójce z Raidenem Shiva był na początku przegrany, ponieważ zapaśnik sumo pokazał techniki i poziom siły, jakich bóg zniszczenia nigdy wcześniej nie widział. Był na przegranej pozycji, ponieważ tak naprawdę wcześnie stracił jedną ze swoich czterech rąk. Potem, kiedy Raiden uwolnił swoją technikę Yatagarasu, Shiva prawie przegrał, gdy zablokował atak i stracił jeszcze dwie ręce. Ale inni bogowie na trybunach zdali sobie sprawę, że Shiva zostałby zabity, gdyby został trafiony czysto tym atakiem.

Czy Shiva traci rekord Ragnarok i z kim walczyl

Niemniej jednak, pomimo walki z upośledzeniem po utracie trzech z czterech rąk, Shiva aktywował swój najpoważniejszy tryb, wykorzystując swoją wewnętrzną formę boga zniszczenia. Ręcznie zwiększył tętno i wszedł w swój Taniec Zniszczenia, który był wystarczająco potężny, aby ruchy Shivy wytworzyły płomienie. Co więcej, jego taniec był tak pełen gracji, że zdezorientował Raidena.

Mimo to zapaśnik sumo wytrwał i przygotował się na jeszcze jeden atak, który miał zadecydować o wyniku rundy. Shiva wiedział również, że musi dorównać atakowi Raidena. W ten sposób kopnięcie Shivy spotkało się z uderzeniem dłoni Yatagarasu Raidena i wygrało, niszcząc prawą rękę Raidena.

POWIĄZANY:

Kto wygrywa w rekordzie Ragnarok? (Każdy dotychczasowy mecz)

Wiedząc, że przegrał, Raiden z dumą zaakceptował swój los, gdy zrozumiał, że wkrótce umrze. Niemniej jednak był dumny z faktu, że po całym życiu spędzonym na ograniczaniu się, w końcu był w stanie uwolnić pełny potencjał swoich mięśni. Umarł również, zdając sobie sprawę, jak zabawne było sumo, gdy Shiva wygrał walkę, używając kopnięcia, by czysto odciąć Raidenowi głowę.

Zwycięstwo Shivy pozwoliło bogom awansować 3:2 w turnieju Ragnarök po pięciu intensywnych rundach. Jednakże, chociaż wygrał tę walkę, musiał walczyć z pełną mocą, a to było coś, czego nigdy nie był w stanie zrobić z innymi hinduskimi bogami.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który kocha wszystko, co jest związane z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i graniu w gry.

Czy ten post był pomocny?