Skip to content

Czy Sasuke może użyć odrodzenia Rinne?

20 de styczeń de 2023
RinneRebirth

Sasuke Uchiha to jedna z najważniejszych postaci w całości Naruto franczyzowa. Antybohater serii, Sasuke, był wszystkim – złoczyńcą, bohaterem i wreszcie antybohaterem, który pięknie uzupełnia heroiczne ideały Naruto. Co więcej, Sasuke jest również jedną z najsilniejszych postaci w całej serii. Wiele jego mocy i umiejętności wynika z faktu, że może używać Rinnegana, ale czy to jedyna mocna strona Sasuke? W tym artykule zbadamy zdolności Sasuke, mówiąc ci, czy może on użyć techniki potocznie znanej jako Odrodzenie Rinne.

Technika znana jako Odrodzenie Rinne jest w rzeczywistości Zewnętrzną Ścieżką — Techniką Samsary Niebiańskiego Życia. Jedynymi potwierdzonymi użytkownikami tej techniki są Nagato (Pain) i Obito Uchiha (Tobi), ale ponieważ wiadomo, że jedynym warunkiem jej użycia jest posiadanie Rinnegana, jest praktycznie pewne, że Sasuke również był w stanie jej używać, przynajmniej do czasu stracił zdolność używania Rinnegana w Boruta.

W tym artykule powiemy ci, czy Sasuke Uchiha jest w stanie użyć Techniki Zewnętrznej Ścieżki — Samsary Niebiańskiego Życia, znanej również jako technika Odrodzenia Rinne. Omówimy tę technikę, a także to, jak można jej używać i jak się manifestuje. Następnie wyjaśnimy, czy Sasuke Uchiha jest w stanie go użyć i oczywiście wyjaśnimy naszą odpowiedź. Niektóre spoilery mogą być obecne, więc uważaj.

Czym jest Zewnętrzna Ścieżka — Technika Samsary Niebiańskiego Życia, znana również jako Technika Odrodzenia Rinne?

Użytkownik Rinnegana, który praktykuje Technikę Zewnętrznej Ścieżki — Samsary Niebiańskiego Życia, jest w stanie przywrócić zmarłych w zamian za własne życie. Przywołanie Króla Piekieł, który ustami wyrzuca dusze, jest konieczne do przeprowadzenia techniki w przypadku ożywienia dużej liczby osób, tak jak użytkownik może skoncentrować się na ożywieniu pojedynczej osoby. Dusze są w stanie powrócić do swoich fizycznych pojemników, używając wielu przywróconych ciał jako filarów, które poprowadzą je wzdłuż biegu życia i do życia pozagrobowego.

Tą metodą można przywrócić do życia zarówno niedawno zmarłych, jak i tych, którzy odeszli w przeszłości. Gdy technika jest zakończona, użytkownik umiera. Podczas używania techniki użytkownik jest poważnie osłabiony, przez co jego włosy stają się białe od nadużywania mocy. Metodę można również zastosować do dusz, które zostały przywrócone do życia poprzez Przywołanie: Wskrzeszenie Nieczystego Świata, zamieniając ruiny i popioły pokrywające zwłoki w prawdziwe, żywe ciało z krwi i kości.

Istnieją jednak ograniczenia, jak pokazuje Madara Uchiha, który, choć wraca do życia, ma oczy zrobione z pyłu, ponieważ zmarł bez swoich prawdziwych oczu. Wydaje się, że dusze odradzają się zgodnie ze stanem, w jakim znajdowały się przed śmiercią. Ta technika Rinnegana również zapożycza terminologię z buddyzmu, podobnie jak wiele innych. Każda doktryna, która „kroczy zewnętrzną drogą” do oświecenia, nazywana jest „gedo”, co pochodzi od sanskryckiego słowa „trthika”. Jest to postrzegane jako niepoprawne, ponieważ jest sprzeczne z „wewnętrzną ścieżką” i konwencjonalnymi naukami buddyjskimi.

Czy Sasuke może użyć Techniki Zewnętrznej Ścieżki — Samsary Niebiańskiego Życia?

Wiedząc, że jedynym warunkiem korzystania z Zewnętrznej Drogi — Techniki Samsary Niebiańskiego Życia jest posiadanie Rinnegana, możemy odpowiedzieć, czy Sasuke może używać tej techniki, gdy zobaczymy, czy Sasuke może używać Rinnegana, i – jak wszyscy Naruto fani będą wiedzieć – Sasuke jest w stanie użyć techniki Rinnegana.

Po otrzymaniu mocy Hagoromo Ōtsutsuki, Sasuke udało się obudzić Rinnegana w jego lewym oku. Ten Rinnegan zachował tomoe Sharingana, mając sześć, będąc podobnym do klasycznego fioletowo-szarego Rinnegana, jednak gdy większość mocy oka została wyczerpana, tomoe zniknęło, a Sasuke nie byłby w stanie wykorzystać ich pełnej mocy przez pewien czas czasu. przedłużającego się czasu, aż do jego późniejszego przywrócenia, wpływając w ten sam sposób na jego Wiecznego Mangekyō Sharingana.

Podczas Czwartej Wojny, Sasuke nie miał odpowiedniego opanowania dōjutsu, mając trudności z kontrolowaniem go, czasami zmuszając go do wyłączenia go, ponieważ nie był w stanie go dezaktywować. Dzięki swojemu Rinneganowi, Sasuke był w stanie zmierzyć się z czarnymi receptorami Madary Uchiha bez żadnych następstw z jego strony, a także zyskał zdolność widzenia celów, które nie są widoczne. Również Rinnegan Sasuke był w stanie zniwelować efekty Nieskończonego Tsukuyomi razem z jego Susanoo, które nie pozwalało promieniom Genjutsu przejść przez niego.

Warto zauważyć, że Rinnegan był jedyną rzeczą, która pozwoliła Sasuke wykryć ślady czakry Kaguyi. Podczas swojej walki z Kaguyą i chwilę po niej, Sasuke zademonstrował, że może użyć swoich własnych umiejętności Wiecznego Mangekyō Sharingana ze swoim Rinneganem, będąc w stanie wykonać Amaterasu, a tym samym Element Płomienia. Z drugiej strony zyskał również możliwość zamiany swojej pozycji na inną określoną pozycję, mimo to mógł poprawić swoją efektywność przy zamianie z bytami lub przedmiotami w tej samej przestrzeni, początkowo w ograniczonym zakresie; jednak po pełnym opanowaniu techniki Sasuke mógł teleportować się na znacznie większe odległości, pokazał również, że może wymieniać się z obiektem bez konieczności jego naprawiania.

Podobnie jak inni użytkownicy dōjutsu, Sasuke był w stanie uzyskać dostęp do mocy Sześciu Ścieżek, demonstrując możliwość użycia Ścieżki Devy do indywidualnego zapieczętowania dziewięciu Ogoniastych Bestii za pomocą Chibaku Tensei po umieszczeniu ich pod genjutsu zasilanym przez Rinnegana, co uniemożliwiło ich ruchu, a także późniejszego przemieszczania wspomnianych asteroid w kierunku ich pozycji. W anime był w stanie użyć Banshō Ten’in, dzięki któremu był w stanie przyciągnąć cokolwiek chciał.

Podobnie, Uchiha zademonstrował, że może użyć Czarnej Ścieżki do wchłonięcia czakry poprzez kontakt fizyczny, jednak Kurama wskazał, że nie mógł jednocześnie wchłonąć i użyć jutsu. Z drugiej strony nauczył się nawet przekraczać wymiary, ale tylko określoną liczbę razy, zanim musiał naładować swoje oko. Używając swojego Kompletnego Ciała — Susanoo, Sasuke był w stanie wchłonąć, powstrzymać i kontrolować czakrę dziewięciu Ogoniastych Bestii, w taki sam sposób, w jaki mógł wykonać Posąg Demona Zewnętrznej Ścieżki.

To spowodowało, że jego Susanoo przeszło transformację, uzyskując nową formę, tracąc skrzydła i części pokryte wnętrzem pełnym czakry Sasuke, manifestując się jako człowiek uformowany z elementu błyskawicy, wystający z jego pleców błyskawice, coś, co według Kuramy przypominała moc Hagoromo.

POWIĄZANY:

Jak silny jest Sasuke bez Rinnegana?

W tej formie zwanej Susanoo Indra, okazał się bardzo zwinny i silny, będąc w stanie mocno uderzyć i zablokować ataki Naruto wraz z różnymi cienistymi klonami w trybie ogoniastej bestii, a także zdolność strzelania gigantycznym sebonem wykonanym z błyskawicy bełty, które były w stanie skontrować kilka ulepszonych przez Senjutsu Kul ogoniastej bestii, a także przekształcić jego miecz w łuk i być w stanie wystrzelić gigantyczną strzałę błyskawicy, co według samego Sasuke było jego najpotężniejszym atakiem, odkąd był w stanie skontrować oba atakuje najsilniejszego Naruto w tym samym czasie. Nieco ponad piętnaście lat po zdobyciu Rinnegana, Sasuke stracił go po tym, jak został dźgnięty w oko kunai przez Momoshiki Ōtsutsuki kontrolujący ciało Boruto Uzumakiego.

Dobra, teraz znamy całą historię. Wiemy czym jest Technika Zewnętrznej Ścieżki — Samsary Niebiańskiego Życia, w jaki sposób można z niej skorzystać i czy Sasuke spełnił niezbędne warunki, aby z niej skorzystać. Jak powiedzieliśmy, jedynym znanym warunkiem użycia Zewnętrznej Ścieżki — Techniki Samsary Niebiańskiego Życia jest posiadanie Rinnegana; jak się wydaje, tak naprawdę nie musisz robić ani wiedzieć nic więcej. Ale jednocześnie jedynymi znanymi użytkownikami Techniki Zewnętrznej Ścieżki — Samsary Niebiańskiego Życia są Obito Uchiha (Tobi) i Nagato (Pain), ponieważ jako jedyni używali tej techniki w serii. Czy to znaczy, że Sasuke nie może?

Cóż, wiedząc, co stało się z Sasuke w Boruta, odpowiedź brzmi zarówno tak, jak i nie. Mianowicie, kiedy po raz pierwszy ujawniono Technikę Zewnętrznej Ścieżki — Samsary Niebiańskiego Życia, Sasuke był w stanie użyć Rinnegana, co oznacza, że ​​również był w stanie użyć tej techniki. Fakt, że żył, oznaczał tylko, że go nie używał, a nie, że nie był w stanie; jedynym warunkiem była umiejętność posługiwania się Rinneganem i niczym więcej, a skoro Sasuke spełniał ten warunek, z pewnością był w stanie poświęcić swoje życie dla czyjegoś życia.

Ale sytuacja zmieniła się później iw Boruta, Sasuke ostatecznie stracił zdolność używania Rinnegana po ataku Momoshikiego, który w tym czasie kontrolował ciało Boruto. Oznacza to, że obecnie, od czasu weitingu, Sasuke Uchiha nie jest w stanie używać Zewnętrznej Ścieżki — Techniki Samsary Niebiańskiego Życia, ponieważ utracił możliwość używania Rinnegana. Zewnętrzna Ścieżka — Technika Samsary Niebiańskiego Życia może być używana tylko przez kogoś, kto jest w stanie używać Rinnegana, a ponieważ Sasuke nie jest już w stanie jej używać, nie może też używać Zewnętrznej Ścieżki — Techniki Samsary Niebiańskiego Życia. I to jest historia Sasuke i Zewnętrznej Ścieżki — Techniki Samsary Niebiańskiego Życia, czyli teraz wiesz wszystko, co trzeba wiedzieć o tej kwestii.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?