Skip to content

Czy Obi-Wan wiedział o Anakinie i Padme?

27 de sierpień de 2022
95cecdb62468c7fb90fd4574e75c710696bc0643 746x403 1

Każdy, kto widział Gwiezdne Wojny, wiedziałby o związku między Anakinem Skywalkerem i Padme Amidalą, ale z pewnością nie jest to coś, o czym wie opinia publiczna w galaktyce, ponieważ Jedi nie mogą mieć romantycznych związków. To powiedziawszy, Obi-Wan Kenobi był z Anakinem dłużej niż ktokolwiek inny podczas trylogii prequeli i mógł zauważyć coś w swoim byłym padawanie i senatorze Naboo. Czy więc Obi-Wan wiedział o Anakinie i Padme?

Obi-Wan wiedział, że Anakin i Padme żywią do siebie uczucia, co widać po wydarzeniach z Epizodu II: Atak klonów. Ale prawdopodobnie nie wiedział, że posuną się nawet do ślubu. W odcinku III: Zemsta Sithów wiedział już, że Anakin był ojcem dzieci Padme.

Należy zauważyć, że Obi-Wan, podobnie jak wszyscy Jedi, jest bardzo spostrzegawczą i inteligentną osobą, która potrafi wydedukować pewne rzeczy na podstawie swoich uczuć i połączenia z Mocą. To powiedziawszy, Kenobi już wiedział, że jego były padawan był zakochany w Padme, ale nie zdawał sobie sprawy, że się pobrali. To powiedziawszy, spójrzmy na wskazówki stojące za wiedzą Obi-Wana na temat tajnego związku.

Czy Obi-Wan wiedział o Anakinie i Padme?

Nie jest tajemnicą dla publiczności, że Anakin Skywalker i Padme Amidala są zakochani i są rodzicami Luke’a Skywalkera i Lei Organy, którzy stali się głównymi bohaterami oryginalnej trylogii Gwiezdne Wojny. Jednak równie ważne jest przyjrzenie się temu, co wydarzyło się podczas trylogii prequel, aby zrozumieć, co weszło w ich związek.

W Epizodzie I: Mroczne widmo, Anakin zakochał się od pierwszego wejrzenia, gdy jako młody chłopak mieszkający na Tatooine jako niewolnik spotkał Padme, która towarzyszyła Mistrzowi Jedi Qui-Gon Jinnowi. Od tamtej pory miał do niej uczucia, a takie uczucia objawiły się w Epizodzie II: Atak klonów, kiedy przyznał się Padme, że ją kocha i kiedy w końcu odwzajemniła jego uczucia podczas kulminacyjnego punktu filmu. Oboje potajemnie pobrali się w Naboo pod koniec Epizodu II i od tego czasu trzymają swoje małżeństwo w tajemnicy.

Przez całe Wojny Klonów Anakin i Padme spotykali się potajemnie, kiedy tylko mieli na to czas. Serial animowany Wojny klonów sugeruje, że ilekroć byli razem publicznie, rozmawiali ze sobą w formalnej sprawie, ponieważ Anakin traktował Padme jak szanowanego polityka, podczas gdy ta ostatnia traktowała swojego tajnego męża jako znajomego, którego znała ze względu na bliskie więzy Republiki z Zakonem Jedi.

Ale podczas gdy para była zakochana i mogła rodzić dzieci w postaci Luke’a i Lei, była jeszcze jedna osoba, która była z Anakinem prawie przez cały czas. A to jest Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi.

Po tym, jak Qui-Gon Jinn zginął z rąk Dartha Maula w Epizodzie I, Obi-Wan został awansowany do rangi Rycerza Jedi i zaczął trenować Anakina, ponieważ umierającym życzeniem jego mistrza było, aby chłopiec został wyszkolony z przekonania, że był przepowiedzianym wybrańcem, który przywróci równowagę Mocy.

Od lat chłopięcych Anakin był już z Obi-Wanem, który zachowywał się jak starszy brat i ojciec dla młodego chłopca, gdy ten dorastał do mężczyzny. Ten związek utrzymywał się nawet po tym, jak Anakin został Rycerzem Jedi podczas Wojen Klonów. Obi-Wan i Anakin, ze względu na ich bliskie partnerstwo i umiejętność dobrej współpracy, często wykonywali razem misje podczas Wojen Klonów. A to oznacza, że ​​Anakin spędzał więcej czasu z Obi-Wanem niż z własną żoną.

Biorąc pod uwagę, że Obi-Wan był tam przez cały czas, czy istniała możliwość, że rzeczywiście wiedział o związku między Anakinem i Padme?

Cóż, na początek nigdy nie było tajemnicą, że Kenobi rozumiał, że jego były padawan był zakochany w Padme. Na początku Epizodu II powiedział zdenerwowanemu Anakinowi, aby się uspokoił i był świadomy swoich uczuć po tym, jak padawan był podekscytowany ponownym spotkaniem Padme po bardzo długim czasie. Musiał przez cały czas wiedzieć, że Anakin kochał Padme, odkąd się poznali.

ZWIĄZANE Z:

Jak Anakin Skywalker zdobył swoją bliznę?

Następnie, podczas debiutu klonów w Geonosis, Padme spadła ze statku bojowego, na którym byli, ponieważ Anakin gwałtownie chciał, aby statek wylądował, aby mógł uratować Padme. Obi-Wan wie, że Anakin pasjonuje się tylko rzeczami, które kocha, a to oznaczało, że kochał Padme tak bardzo, że był gotów zrezygnować z misji schwytania Dooku. Wtedy przypomniał Anakinowi, co zrobiłaby Padme, gdyby była na jego miejscu, ponieważ wiedział, że to jedyny sposób, by młody padawan się uspokoił.

Tymczasem w wydarzeniach z Wojen klonów zdarzały się również przypadki, gdy Anakin tak pasjonował się bezpieczeństwem Padme. Oczywiście jego pan zawsze był przy nim, aby go uspokoić. Pod tym względem Obi-Wan Kenobi zawsze wiedział, że Anakinowi tak bardzo zależy na Padme.

Jednak nie ma dowodów na to, że Obi-Wan wiedział, że Anakin i Padme byli małżeństwem. Zawsze wiedział o silnych uczuciach, jakie jego uczeń i senator żywią do siebie nawzajem, ale nigdy nie sądził, że posuną się tak daleko, jak małżeństwo.

Mistrz może zrobić tylko tyle. Obi-Wan, będąc pedantem co do zasad, którymi jest, często przypominał Anakinowi, by pamiętał o swoich uczuciach, ale nigdy tak naprawdę nie powstrzymał go przed kochaniem Padme.

Ile Obi-Wan wiedział o Anakinie i Padme?

Czy Obi-Wan wiedział o Anakinie i Padme?

Relacja między Anakinem i Padme nie była czymś, na czym Obi-Wan tak naprawdę skupiał się do końca całej trylogii prequeli. Nigdy tak naprawdę nie zwracał uwagi na to, jak bardzo się kochali, mimo że istnieją dowody, które sugerowałyby, że Obi-Wan wiedział, że zarówno Anakin, jak i Padme żywią do siebie silne uczucia.

Mimo to wiedza Obi-Wana na temat tych dwojga była prawdopodobnie ograniczona do przeczucia, jakie miał na temat ich uczuć do siebie nawzajem. Najprawdopodobniej był pewien, że Anakin i Padme się kochają, ale prawdopodobnie nie wiedział o małżeństwie. Mimo to miał swoje przeczucia, zwłaszcza gdy Padme zaszła w ciążę w środku Wojen Klonów.

ZWIĄZANE Z:

Dlaczego Obi-Wan pozwolił Anakinowi spłonąć w Zemście Sithów?

Dopiero pod koniec Epizodu III: Zemsta Sithów Obi-Wan wyjawił, że zawsze był wobec nich podejrzliwy, gdy konfrontował Padme na temat ojca jej dzieci. Wiedział, że to Anakin, ponieważ Padme milczała po tym, jak Mistrz Jedi ujawnił, ile wie. Jednak przed tą sceną Obi-Wan prawdopodobnie nie wiedział o sekretnym związku między nimi.

Czy Obi-Wan po prostu tolerował związek Anakina z Padme?

Jak wspomniano, Obi-Wan Kenobi miał swoje własne podejrzenia dotyczące związku Anakina z Padme. Ale prawdą jest również, że nie wygłosił zbyt wiele tematu do tego stopnia, że ​​zbeształ lub skarcił Anakina za możliwy związek, jaki miał z Padme. Czy więc Obi-Wan po prostu tolerował związek Anakina z Padme?

Do tego dochodzi fakt, że Kenobi sam nie jest świętym. W Wojnach klonów lepiej poznaliśmy przeszłość Obi-Wana, który był kiedyś w związku z księżną Satine Kryze z Mandalore. Podczas epizodu, w którym życie Satine było zagrożone, Obi-Wan przyznał, że opuściłby Zakon Jedi, gdyby Mandaloriańska Księżna powiedziała mu, że go kocha.

Czy Obi-Wan wiedział o Anakinie i Padme?

Oznacza to, że Obi-Wan również miał swój udział w zakochiwaniu się i że rozumiał stanowisko Anakina w odniesieniu do jego uczuć do Padme. W związku z tym część Kenobiego musiała chcieć, aby jego uczeń sam poradził sobie z jego uczuciami, tak jak on radził sobie z własnymi uczuciami dawno temu, kiedy zakochał się w Satine.

Ale najbardziej prawdopodobnym przypadkiem jest to, że Obi-Wan, podobnie jak inni Jedi, po prostu nie zwracał zbytniej uwagi na związek rojący się za ich plecami. Pewnie mieli swoje podejrzenia, ale nie skonfrontowanie tego z Anakinem nie oznaczało, że to tolerowali.

Należy zauważyć, że relacje między Anakinem i Padme rozkwitły na początku Wojen Klonów. Zarówno Zakon Jedi, jak i Senat Galaktyczny byli zajęci prowadzeniem wojny, ponieważ nie mieli czasu na dyskusję o czymś tak trywialnym jak związek między Jedi a senatorem.

Obi-Wan prawdopodobnie miał pewne przeczucia, ale był zbyt zajęty wygrywaniem wojny dla Republiki. Jego dawny padawan mający związek był najmniejszym z jego zmartwień, chociaż to miłość Anakina do Padme ostatecznie doprowadziła do upadku Republiki.

Czy ten post był pomocny?