Skip to content

Czy Luffy może pływać w jednym kawałku? (i czy będzie mógł się uczyć)

1 de październik de 2022
can luffy swim

Zapaleni fani anime od wieków śledzą przygody Luffy’ego w nadziei, że pewnego dnia zostanie Królem Piratów w Jeden kawałek. Ale jego złożona relacja z wodą rzuciła wyzwanie, pozostawiając Jeden kawałek fani zastanawiają się, czy Luffy umie pływać – lub czy będzie mógł się nauczyć pływać w przyszłości.

Jeden kawałek Użytkownicy Devil Fruit tracą zdolność pływania w stojących zbiornikach wodnych, takich jak oceany i jeziora – chociaż formy wodne, takie jak deszcz, są łatwe do opanowania. Gdy użytkownicy Devil Fruit są zanurzeni, stają się bardzo słabi i nie są w stanie samodzielnie się poruszać, co grozi utonięciem. Nie wiadomo, czy Luffy nauczy się pływać ze swoimi mocami Diabelskiego Owocu.

Chociaż Luffy nie potrafi pływać, powody jego nieumiejętności wywołały liczne dyskusje. Zostań w pobliżu, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym, dlaczego Luffy nie może pływać Jeden kawałek, a także gdyby była szansa, że ​​na późniejszym etapie mógłby nauczyć się pływać.

Czy Luffy może pływać w jednym kawałku?

Luffy przeżył mnóstwo przygód wraz z innymi Piratami Słomkowego Kapelusza, z których wiele obejmuje przemierzanie naprawdę głębokich i niebezpiecznych wód. Co zaskakujące, Luffy podjął wyzwanie środowiskowe, wiedząc, że w ogóle nie potrafi pływać.

Jego niezdolność do pływania została wielokrotnie potwierdzona w fabule One Piece i są momenty, w których Luffy nie potrafi pływać powoduje problemy, jak widać na poniższym filmie. Anime Hentai:

Dlaczego Luffy nie może pływać w jednym kawałku?

Ta mała, ale śmiertelna słabość jest prawdopodobnie jednym z największych wyzwań Luffy’ego, ponieważ może naprawdę manipulować jego rzekomym przeznaczeniem. Jednak głównym powodem jego niezdolności do pływania jest jeden z jego największych atutów – używanie Diabelskiego Owocu.

ZWIĄZANE Z:

Jak Luffy zdobył swoje blizny w jednym kawałku?

Diabelskie Owoce posiadają ogromny zakres nadludzkich zdolności, unikalnych dla konkretnego Diabelskiego Owocu. Jednak wszystkie Devil Fruits mają dość mocny minus – szczególnie dla każdego, kto uwielbia odkrywać oceany świata, nie mówiąc już o żądnym przygód piratem.

Oznacza to, że ktokolwiek spożyje Diabelski Owoc w jakikolwiek sposób i zyska jego moc, nie będzie już mógł pływać. Jednak może to nie dotyczyć każdego Diabelskiego Owocu – Sui Sui no Mi wydaje się być jedynym Diabelskim Owocem, który pozwala użytkownikowi zachować umiejętność pływania, choć w określonych warunkach.

Słabości wody

Efekty stosowania Diabelskiego Owocu nie kończą się na tym, że użytkownik nie jest w stanie pływać. Ktokolwiek zje Diabelski Owoc, zostanie prawie sparaliżowany, gdy wejdzie w kontakt z dużą ilością wody, tak jakby cała siła została z niego natychmiast wyssana.

Całkowite zanurzenie w wodzie będzie miało duży wpływ na użytkowników Devil Fruit, tymczasowo czyniąc ich bardzo słabymi i niezdolnymi do samodzielnego poruszania się. To sprawia, że ​​przebywanie pod wodą jest znacznie bardziej niebezpieczne nawet w porównaniu do przeciętnej osoby, która nie umie pływać, jak widać poniżej dzięki AnimxHD:

Z powyższego wynika, że ​​głównym zagrożeniem spowodowanym używaniem mocy Diabelskiego Owocu jest ryzyko utonięcia, ponieważ nie mogą nawet miotać się i próbować utrzymać się nad powierzchnią wody. Wielu ich przeciwników i wrogów może z łatwością wykorzystać tę słabość, próbując ich wyeliminować, powodując poważne tragiczne zgony One Piece.

Woda słodka a woda morska

Główną przyczyną konfliktu wśród fanów One Piece o tę słabość użytkowników Devil Fruit jest rodzaj wody i jej zróżnicowane działanie. Oda najwyraźniej wyjaśnił zasady tego efektu w SBS, stwierdzając, że użytkownicy Devil Fruit są przede wszystkim dotknięci stojącymi zbiornikami wodnymi – takimi jak oceany i jeziora.

W rezultacie nie ma rzeczywistej różnicy między rzeczywistym rodzajem wody, a rodzajem akwenu. Nie ma większej różnicy między wodą słoną a słodką pod względem wpływu na użytkowników Devil Fruit, z wyjątkiem być może ilości wody.

Czy Luffy może dotknąć wody?

Z drugiej strony użytkownicy Devil Fruit najwyraźniej nadal dobrze sobie radzą z rozproszonymi lub „poruszającymi się” formami wody, takimi jak fale, deszcz lub rozpryski w inny sposób. Nadal działają, ale nie osłabią ich do tego samego punktu śmierci – w porównaniu z całkowitym zanurzeniem w wodzie.

Czy Luffy może pływać w jednym kawałku?  (i czy będzie mógł się uczyć)

To wyjaśniałoby, dlaczego Luffy był w stanie wytrzymać deszcz Dance Powder bez ulegania słabości Diabelskiego Owocu. Wyjaśniałoby to również, dlaczego Luffy nie miał problemu z wpadnięciem na Boa Hancock, stojącą do pasa w wodzie – chociaż większość fanów One Piece wierzy, że stojąca woda nadal będzie wysysać siły użytkownika Diabelskiego Owocu od kostek w górę.

ZWIĄZANE Z:

Z kim Luffy skończy w One Piece? (i kogo on kończy w mandze)

Mając to na uwadze, wydaje się, że użytkownicy Luffy’ego i Devil Fruit nadal mogą dobrze brać prysznic (jest szara strefa dotycząca kąpieli). Oda najwyraźniej podzielił się harmonogramem pryszniców Piratów Słomkowego Kapelusza, sugerując, że Sanji, Nami i Robin biorą prysznic codziennie, podczas gdy Usopp, Chopper i Franky biorą prysznic co trzy dni.

Luffy, Zoro i Brook biorą prysznic tylko raz w tygodniu. Chociaż nie jest to najlepsza rutyna higieniczna dla Luffy’ego, potwierdza to, że może on obejść tę słabość wody Diabelskiego Owocu w swoim codziennym życiu – pod warunkiem, że nie wpadnie przypadkowo do oceanu podczas przygody.

Czy Luffy nauczy się pływać w jednym kawałku?

Umiejętność pływania jest bardzo ważną umiejętnością w świecie One Piece, o której wspominał Shanks już w rozdziale 1, na stronie 11, gdzie stwierdza, co następuje:

„Po co pirat, który nie umie pływać?”

Na stronie 16 rozdziału 1 Luffy mówi co następuje – co daje możliwą zapowiedź.

– Zanim wyjedziesz, nauczę się pływać.

Może odnosić się do ponurej rzeczywistości wskazującej, że może nigdy nie nauczyć się pływać, lub kiwać głową Luffy’emu uczącemu się pływać w przyszłości – miejmy nadzieję, że nie tracąc swoich mocy. Niezliczeni fani zastanawiają się, jak skończy się ostatni łuk One Piece, jeśli Luffy nadal nie będzie mógł pływać, co prowadzi do kilku interesujących teorii na temat One Piece.

Krew Ryboluda

Niektórzy fani mogli snuć teorię, że Luffy zyskałby umiejętność pływania po otrzymaniu krwi Ryboludzi, ale wielu twierdzi, że nie przyniosłoby to tego typu efektu. Nawet Rybacy używający Diabelskich Owoców, tacy jak Jack i Vanderdecken, nie potrafią pływać – po prostu byliby odporni na utonięcie ze względu na posiadanie skrzeli.

Ponadto otrzymanie krwi Ryboluda może nie mieć takich samych efektów, jak otrzymanie krwi od innych ras – na przykład otrzymanie krwi wampira. To może nie zmutować Luffy’ego do punktu, w którym nagle uczy się pływać i rośnie skrzela.

Haki Zdobywcy

Inna teoria, opisana przez kilku fanów na Quora, wskazuje na możliwość, że ocean ma wolę, wymuszając ją na użytkownikach Devil Fruit, gdy są zanurzeni w wodzie. Jest to naciągane, ale jest to trochę możliwe, ponieważ Diabelskie Owoce mogą być postrzegane jako wcielenia Diabła Morskiego.

Czy Luffy może pływać w jednym kawałku?  (i czy będzie mógł się uczyć)

Teoria wspiera ideę, w której Luffy pokonuje wolę oceanu, używając Hakiego Zdobywcy, aby wyemitować jeszcze silniejszą wolę. Może to spowodować, że Luffy podbije ocean i uwolni użytkowników Devil Fruit od ich niezdolności do pływania – ale tylko czas pokaże.

Niezdolność Luffy’ego do pływania stworzyła dla widzów ogromny i ładny kompleks komediowy, ponieważ to dość dziwne, że przeznaczony Król Piratów jest słaby do wody. Jednak fani One Piece wciąż mają nadzieję, że Luffy będzie w stanie przezwyciężyć tę porażkę w przyszłości, aby naprawdę stać się najbardziej wolną postacią w świecie One Piece.

  • Czy Luffy może pływać w jednym kawałku?  (i czy będzie mógł się uczyć)

    Jeijei

    Jeijei

    Jeijei to ekscentryczny dziwak mający obsesję na punkcie anime, science fiction i fantasy. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów i gier wideo, zwłaszcza gier MMO i RPG, niezależnie od tego, czy jest to komputer PC, konsola czy telefon komórkowy.

Czy ten post był pomocny?