Skip to content

Czy Kawaki ma Jōgana, Rinnegana lub Sharingana?

21 de styczeń de 2023
Kawaki

Kawaki to młody chłopak odkupiony i wychowany przez przywódcę Kary, którego jedynym celem jest bycie przyszłym pojemnikiem Isshiki Ôtsutsuki, stając się tym samym kluczem do ich projektu. Po przywiezieniu do Konohy przez Drużynę 7, został przyjęty przez Naruto Uzumakiego, który wychowuje go jak własnego syna, podczas którego rozwija braterską więź z Boruto Uzumakim, aby rozwiązać tajemnicę Kamy. W tym artykule powiemy ci coś o jego mocach, ponieważ dowiesz się, czy Kawaki ma Jōgana, Rinnegana lub Sharingana.

Co ciekawe, choć jest potężny i ma kilka potężnych umiejętności, Kawaki – o ile teraz wiadomo – nie ma ani Jōgana, Rinnegana, ani Sharingana. To może się zmienić w przyszłości, ale w tej chwili jedyne Dōjutsu, jakie zna, to nienazwane Dōjutsu Isshikiego, którego jest w stanie użyć dzięki Kāmie Isshikiego.

W dalszej części tego artykułu omówimy moce i umiejętności Kawakiego, ponieważ wyjaśnimy, dlaczego nie posiada on żadnej z wyżej wymienionych technik. Artykuł będzie zawierał spoilery na temat Kawakiego oraz jego mocy i umiejętności, więc bądźcie przygotowani, chociaż nie zamierzamy ujawniać zbyt wielu szczegółów związanych z fabułą.

Czy Kawaki ma Jōgana?

Zaczniemy od wyjaśnienia, czym jest Jōgan, zanim faktycznie ujawnimy, czy Kawaki go ma. To jest coś, jak zobaczysz, co zrobimy z każdą techniką, ponieważ tak zdecydowaliśmy się na strukturę naszego tekstu. Jōgan to unikalny Kekkei Genkai, który może być swego rodzaju etapem pośrednim między Byakuganem a Tenseiganem, a zatem działa przede wszystkim jak Byakugan, ale może być używany jeszcze bardziej precyzyjnie i biegle. Wizualnie również wygląda bardzo podobnie do Tenseigana, ale ma mniej kolorów i więcej biało-niebieskich luminescencyjnych tonów.

Ponadto po aktywacji twardówka staje się czarna, a tęczówka i źrenica zaczynają świecić na biało, co wyraźnie odróżnia ją od pozostałych dwóch technik. Jak dotąd tylko Boruto Uzumaki zdołał obudzić Jougana w jego prawym oku, więc nic nie wiadomo o tym, co mógłby zrobić, gdyby był w obu oczach. Jōgan pozwala użytkownikowi przede wszystkim, podobnie jak Byakugan, zobaczyć Keirakukei przeciwnika, dlatego też Tenketsu może być tutaj namierzony i zablokowany, więc jest bardzo prawdopodobne, że nauczy się Juuken.

POWIĄZANY:

Jak Boruto zdobył Jōgana? (i dlaczego tylko jeden)

Cechą szczególną tego Dōjutsu jest jednak to, że można nie tylko rozpoznać przepływ czakry i punkty czakry, ale nawet odgadnąć na ich podstawie emocje i intencje. Ponadto Jougan nie tylko umożliwia ograniczony wgląd przez bariery, jak na przykład Byakugan, ale także pozwala użytkownikowi widzieć przez nie inne wymiary, pod warunkiem, że pochodzą one z innego wymiaru . Jougan aktywuje się również nieświadomie, gdy użytkownik znajduje się w bezpośrednim niebezpieczeństwie.

Jeśli chodzi o Jōgana, wiemy, że jest to unikalna technika oka wprowadzona Boruta i jak dotąd jedynym znanym użytkownikiem jest Boruto Uzumaki. Nie wiadomo, w jaki sposób Jōgan jest przenoszony na innych użytkowników ani czy jest to rzeczywiście możliwe, więc w obecnej sytuacji Kawaki ani nie ma, ani nie może mieć Jōgana. To też może się zmienić w przyszłości, ale to zależy od tego, co później Kishimoto postanowi. Wniosek jest taki, że jest to technika ściśle powiązana z Boruto Uzumaki w tamtym czasie i nie wydaje się prawdopodobne, aby inne postacie ją posiadały, z wyjątkiem tych, które mogą być istotne dla pochodzenia tej techniki.

Czy Kawaki ma Rinnegana?

Tak jak poprzednio, najpierw wyjaśnimy, czym jest Rinnegan, zanim faktycznie ujawnimy, czy Kawaki go posiada. Rinnegan jest najpotężniejszym z trzech głównych Dōjutsu, pozostałe dwa to Byakugan i Sharingan, z których wszystkie wywodzą się z klanu Ōtsutsuki. Jest to również Kekkei Genkai, ale w przeciwieństwie do pozostałych dwóch sztuk oka, budzi się bardzo rzadko i dlatego nie można go przypisać do żadnego klanu. Jednak Rin’negan Hagoromo Ōtsutsuki jest Kekkei Mōra.

Rinnegan zapewnia rzucającemu boskie zdolności i jest przedstawiany jako całkowicie fioletowe oko z okręgami wokół tęczówki. Według legendy ma być zesłany z nieba w czasach chaosu, a jego użytkownik staje się albo „bogiem stworzenia”, który przynosi światu pokój, albo „niszczycielem”, który sprowadza świat donikąd. Ponieważ rzadko się budzi, prawie nic nie wiadomo o okolicznościach tego samego, poza tym, że trzeba być potomkiem Rikudō Sennina, ponieważ był pierwszym, który obudził Kekkei Genkai.

POWIĄZANY:

Rinnegan vs Sharingan vs Byakugan: Które oko jest najsilniejsze?

Było to możliwe, ponieważ Kaguya Ōtsutsuki, jego matka, była w stanie wcześniej obudzić oryginalną Rinne Sharingan. Madara Uchiha obudził Rin’negana ze stałego Mangekyō Sharingana na krótko przed śmiercią. Podczas Czwartej Światowej Wojny Shinobi odzyskał oczy. Nagato dostał swojego Rin’negana od Madary Uchiha. Nie są jednak znane dokładne okoliczności tej interwencji. Sasuke Uchiha osiąga Rinnegana z sześcioma tomoe po tym, jak Rikudō Sennin przekazuje mu część swojej czakry. Podobnie jak w przypadku innych sztuk oka, Rinnegan może być również wszczepiony, jak zademonstrowali Tobi i Madara podczas Czwartej Światowej Wojny Shinobi.

Rinnegan nie jest techniką zarezerwowaną wyłącznie dla klanu i można go przeszczepiać innym. Mimo to, o ile teraz wiadomo, Kawaki nie jest w stanie używać Rinnegana. Chociaż jest połączony z Isshikim Ōtsutsuki poprzez Kāmę tego ostatniego, Isshiki również nie został potwierdzony jako użytkownik Rinnegana, co oznacza, że ​​Kawaki nie jest w stanie używać Rinnegana. Spośród wszystkich trzech, to ten, który Kawaki najprawdopodobniej dostanie w przyszłości.

Czy Kawaki ma Sharingana?

Na koniec pozwól nam wyjaśnić, czym jest Sharingan, zanim faktycznie powiemy ci, co chcesz wiedzieć. Sharingan to Kekkei Genkai klanu Uchiha i jeden z trzech głównych Dōjutsu, pozostałe dwa to Byakugan i Rinnegan. Wraz z Byakuganem jest jednym z dwóch głównych Dōjutsu obecnych w Konohagakure. Po aktywacji jutsu właściciele Sharingana mają całkowicie czerwone źrenice, które w zależności od cech mają od jednego do trzech tomoe. Szczególnie silni użytkownicy mogą dalej rozwijać Sharingana w znacznie silniejszego Mangekyō Sharingana. Jest również nazywany „Okiem Niebios” ze względu na wiele zdolności, jakie daje użytkownikowi.

Będąc Kekkei Genkai, trzeba urodzić się jako spadkobierca krwi Sharingana; jednak, ponieważ najpierw musi zostać obudzony, nie jest od razu dostępny dla właściciela. Dzieje się tak, gdy użytkownik jest w niebezpieczeństwie, gdy znajduje się w impasie lub gdy jest pod dużym napięciem emocjonalnym. Sharingana można następnie włączyć lub wyłączyć w razie potrzeby. Możliwe jest również przeszczepienie już przebudzonego Sharingana do innego niż Uchiha lub nawet zwierzęcia, ale powoduje to, że Sharingan nie działa i znacznie podnosi tempo zużycia czakry przez nienormalnego Uchiha.

W rzeczywistości Danzō Shimura zapieczętował większość swoich jedenastu oczu, podczas gdy Kakashi Hatake często trafia do szpitala z powodu nadmiernego używania swojego Sharingana. Wydaje się jednak, że wszczepienie genów klanu Senju może odwrócić zwiększone zużycie czakry, chociaż jest to również niezwykle trudne do kontrolowania. Umiejętny użytkownik, taki jak Itachi Uchiha, był nawet w stanie pozostawić swojego Sharingana w stanie aktywacji praktycznie na zawsze, ponieważ zużycie wydawało się znacznie niższe dla Uchiha.

Po aktywacji Sharingan jest daleki od pełnego rozwoju. Liczba tomoe, które wskazują na wydajność oka, różni się w zależności od użytkownika. Z jednym Tomoe możesz tylko naśladować ruchy dłoni lub ust, z dwoma możesz przewidywać ruchy i techniki kopiowania, z trzema Tomoe Sharingan jest w pełni rozwinięty i te umiejętności można ponownie zwiększyć. Możliwe jest również posiadanie różnych poziomów Tomoe w obu oczach. Zabijając osobę bardzo bliską użytkownikowi lub podobnie okrutne lub traumatyczne wydarzenia, użytkownik może również obudzić znacznie silniejszego Mangekyō Sharingana, co jest możliwe tylko w przypadku szczególnie silnego Shinobi, ale także nie-Uchiha. Można to zwiększyć do stałego Mangekyō Sharingana poprzez wszczepienie innego Mangekyō Sharingana, który w przeciwieństwie do swojego poprzednika nie traci wzroku i jest jeszcze silniejszy. Po tym, stały Mangekyō Sharingan może nawet ewoluować w Rinnegana.

Wyjaśniliśmy teraz, że Sharingan jest techniką dostępną wyłącznie dla klanu Uchiha, co oznacza, że ​​musisz być Uchiha, aby go użyć, lub otrzymać Sharingana od Uchiha. Ponieważ Kawaki nie jest członkiem klanu Uchiha i nie otrzymał Sharingana od członka klanu Uchiha, możemy potwierdzić, że Kawaki nie może używać Sharingana. Jest również mało prawdopodobne, że dostanie go w przyszłości.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?