Skip to content

Czy Itachi i Jiraiya umarli tego samego dnia?

23 de luty de 2023
Did Itachi and Jiraiya Die on the Same Day

Niektóre z najbardziej kultowych walk, jakie widzieliśmy we wszechświecie Naruto, musiały toczyć się między Sasuke i Itachim oraz Jiraiyą i Painem. Od premiery ostatniego odcinka Naruto Shippuden minęło już prawie sześć lat, ale wciąż rozmawiamy o franczyzie. To tylko pokazuje, jak ponadczasowa jest ta seria i dlaczego jest to jedno z najpopularniejszych anime na świecie. Podczas gdy manga i seria były nadal wydawane, czasami trudno było stwierdzić, czy pewne ramy czasowe się nie zderzyły. Trudno było to stwierdzić, chyba że twórca ujawnił to widzom i czytelnikom. Wydaje się, że historia postępuje, ale nie jesteśmy pewni, ile czasu minęło, zwłaszcza jeśli chodzi o walki. Dlatego wszyscy zastanawiali się, czy może dojść do kolizji między Itachim a Jiraiyą. Ich walki wydawały się naprawdę blisko siebie, ale jak dokładnie były? Powiedziawszy to, spójrzmy, czy Itachi i Jiraiya umarli tego samego dnia.

Nie było żadnego oficjalnego potwierdzenia osi czasu od Kishimoto, ale wygląda na to, że te dwie walki odbyły się prawie jeden po drugim. Oznaczałoby to, że Jiraiya i Itachi faktycznie umarli tego samego dnia. Głównym dowodem na to twierdzenie jest fakt, że w momencie śmierci Jiraiya w mandze następna strona tego samego rozdziału zaczyna się od walki pomiędzy Itachim i Sasuke.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zderzyły się dwie linie czasowe między Jiraiyą i Itachim, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej i trzymaj się nas!

Czy Itachi i Jiraya umarli tego samego dnia?

Kiedy Jiraiya dowiedział się, gdzie ukrył się Pain, zdecydował się wyruszyć na misję sam. Tsunade próbowała to odradzać, ponieważ nie wiedzieli, jaką moc posiadał. Jiraiya obiecał jej, że po prostu pójdzie i wypatrzy Wioskę Ukrytą w Deszczu i że nie będzie walczył, jeśli nie będzie musiał.

Rozpoczął swoją podróż w kierunku wioski, a kiedy tam dotarł, natychmiast powitano go barierą, która obejmowała całą wioskę. Bariera ta dała znać, że ktoś wszedł do wioski, co byłoby niekorzystne dla Jiraiyi. Mimo to musiał przez to przejść, aby zbadać, gdzie znajdowała się kwatera główna Paina.

Przez jakiś czas działał pod przykrywką, aż znalazł dwóch shinobi i schwytał ich. Zmusił ich, by powiedzieli mu, gdzie ukrywa się Pain, i powiedzieli mu, że jest w najwyższej wieży wioski. Jiraiya skierował się w stronę najwyższej wieży i tam spotkał Konan, która była jego uczennicą z przeszłości.

POWIĄZANY:

Naruto kontra Jiraiya: Kto by wygrał i dlaczego?

Rozpoznał ją, ale nie rozumiał, dlaczego była częścią Akatsuki. Konan zaczęła go atakować, ale Jiraiya zdołał ją powstrzymać. Potrafi zamienić wszystko w papier i zbudować coś na kształt origami dzięki swoim mocom. Jiraya skontrował jej atak śluzem ropuchy, ponieważ jest prawie biegły w Trybie Mędrca, co powstrzymało jej ataki.

Wtedy też napotkał pierwszy Ból; później dowiedział się, że było sześciu Bóli; reprezentowali drużynę shinobi, a każdy z nich miał jedną umiejętność. Co ciekawe, wszyscy oni mieli najpotężniejsze oko Kekke Genkai we wszechświecie Naruto, a jest nim Rinnegan.

Niestety, Jiraiya wkrótce zrozumiał, że nie może pokonać wszystkich sześciu niezwykle potężnych postaci Paina. Zamiast tego w ostatnich chwilach wydobył o nich jak najwięcej informacji. Udało mu się zabić jednego z nich, więc wysłał ciało z powrotem do Konohy na obserwację, napisał zaszyfrowaną wiadomość i wysłał ją z powrotem do Konohy.

Śmierć Jiraiyi

W tym miejscu te dwa wydarzenia zderzają się ze sobą, a raczej po śmierci Jiraiyi; następną rzeczą, która następuje, jest walka Itachiego i Sasuke. Stało się to w rozdziale 383; gdy kończyła się jedna walka, zaczynała się następna. Z tego też powodu wydaje się, że wydarzenia miały miejsce tego samego dnia, a niektóre z otaczających wydarzeń przebiegają według tej osi czasu.

Walka między Itachim a Sasuke była trudna do oglądania dla tak wielu fanów. Sasuke próbuje dowiedzieć się, dlaczego Itachi zabił cały ich klan i dlaczego zostawił go przy życiu. Itachi nigdy nie powiedział mu prawdziwego powodu; zamiast tego dowiedział się o tym później od Obito. Walka była bardzo trudna dla obu z nich, ponieważ byli dość wyczerpani po poprzednich walkach.

1677112382 580 Czy Itachi i Jiraiya umarli tego samego dnia

Walka Itachiego i Sasuke

W tej walce użyto wielu genjutsu, za każdym razem ujawniając, że walczyli w alternatywnym świecie chwytania się nawzajem w swoim genjutsu. Itachi miał o wiele więcej siły w tym obszarze, ale później ruszyli do walki przeciwko sobie z mocą Susano. W końcu ta dwójka całkowicie się wyczerpuje, ale ostatecznie to Sasuke wygrywa walkę. Gdy Itachi był bliski śmierci, szturchnął Sasuke w czoło, tak jak robił to, gdy byli młodsi.

POWIĄZANY:

Czy Sasuke zabił Itachiego?

Czy Jiraiya czy Itachi umierają jako pierwsi?

Jeśli śledzimy oś czasu w mandze, wydaje się, że Jiraiya był pierwszym, który zginął. To samo dotyczy serii anime; Jiraiya był pierwszy w kolejce, jego walka zakończyła się Painem, a potem zaczęła się następna walka. Jego dochodzenie w sprawie Paina rozpoczęło się wcześniej, więc w niektórych momentach trudno powiedzieć. Mimo to wygląda na to, że walka między Itachim a Sasuke zaczęła się gdzieś po śmierci Jiraiyi.

Był też moment, zanim Itachi i Sasuke w końcu się spotkali. Naruto szukał Sasuke i poczuł, jak duch Jiraiyi stuka go w ramię. Wkrótce potem doszło do walki pomiędzy Itachim i Sasuke. Wszystko to wskazuje na to, że Jiraiya był pierwszym, który zginął, a następnie Itachiego.

W którym odcinku giną Jiraiya i Itachi?

Jeśli chcesz wrócić do tych dwóch intensywnych walk, w tej sekcji przyjrzymy się, które odcinki miały miejsce. Śmierć Jiraiyi była niezwykle emocjonującym epizodem do obejrzenia dla wszystkich fanów Naruto i wydarzyła się w 133 odcinkach Naruto Shippuden. Odcinek nosił tytuł „The Tale of Jiraiya the Gallant” i jeśli uznasz go za zbyt emocjonalny, możesz go pominąć; całkowicie rozumiemy.

Druga śmierć, którą zamierzamy ponownie odwiedzić, to śmierć Itachiego, faktycznie zmarł dwa razy w serii anime i mandze, ale w tym przypadku wymienimy dwa razy, kiedy to się stało. Po raz pierwszy Itachi zmarł po walce z Sasuke, która miała miejsce w 138. odcinku Naruto Shippuden. Później Itachi odrodził się w 339 odcinku Naruto Shippuden; po reinkarnacji zmarł w tym samym odcinku.

  • Petra Kolak

    Petra Kolak

    Petra Kolak jest pisarką mieszkającą w Zagrzebiu w Chorwacji. Ukończyła studia licencjackie z produkcji filmowej i teatralnej na Akademii Sztuk Dramatycznych w Zagrzebiu. Petra ma duże doświadczenie w produkcji filmowej i teatralnej, co daje jej inną perspektywę, gdy pisze o…

Czy ten post był pomocny?