Skip to content

Czy Haku jest chłopcem czy dziewczyną w Naruto?

27 de wrzesień de 2021
Is Haku A Boy Or A Girl In Naruto 000

Jednym z popularnych powtarzających się tematów w historii anime jest to, że niektóre postacie wyglądają inaczej niż ich rzeczywista płeć. Powodem może być wygląd, a niektórzy po prostu wolą zostać kobietą w sercu. Ostatnio pojawiło się wiele seriali, które pokazują ten temat, a nawet popularne seriale shonen, takie jak One Piece i Naruto, miały spory udział w takich postaciach.

Haku to męska postać z serii Naruto, która ubiera się i wygląda tak kobieco. Szczerze mówiąc, każdy oglądający Naruto po raz pierwszy zareaguje, że jest jedną z najpiękniejszych postaci kobiecych w serialu. Ale kiedy dowiedzieliśmy się więcej o Haku, zostaliśmy uderzeni gorzką rzeczywistością.

W tym artykule nie będziemy rozmawiać o unikalnym Kekkei Genkai Haku, Uwolnieniu Lodu i jego jutsu. Porozmawiamy o jego płci, a więc jako o przyczynie, dla której postanowił ubierać się jak dama. W ten sposób zrozumiemy więcej o tym krótkotrwałym, ale bardzo popularnym partnerze Zabuzy, który sam w sobie jest popularną postacią.

Czy Haku jest chłopcem czy dziewczyną?

Haku jest chłopcem od urodzenia. Zachowywał się i żył jak chłopiec w swoim rodzinnym mieście w zaśnieżonej wiosce w Krainie Wody. Przede wszystkim nigdy nie był dziewczyną, ale jego wygląd mówi co innego. Haku jest androgynicznym mężczyzną, który ma cechy bardziej kobiece. Kiedy był młody, wyglądał jak mała dziewczynka. W ten sposób Haku otrzymał piękną twarz, którą Naruto zauważył, że jest piękniejsza niż Sakura.

Ale nawet jeśli Haku jest mężczyzną, na początku nadal ma tendencję do rzucania komuś czujności z powodu swojego pięknego wyglądu. Z pewnością i jako shinobi, Haku wykorzystałby to na swoją pełną korzyść przeciwko przeciwnikom, którzy mogliby się rozpraszać, gdy udaje dziewczynę. W ten sposób jej kobiecy wygląd dał mu przewagę w atakowaniu wrogów. Jest to bardzo widoczne, gdy Naruto zobaczył go po raz pierwszy, ale nie miał pojęcia, że ​​tak piękna dziewczyna będzie mężczyzną i jednocześnie najemnikiem.

Jeśli chodzi o Zabuzę, łączyła go szczególna więź z Haku, jak związek ojca i syna. Zabuza jest w pełni świadomy prawdziwej płci Haku i faktu, że wygląda tylko jak dziewczyna. Zabuza nadal traktował go jak syna, a nie córkę, mimo jego wyglądu. Ale ponieważ Haku był dzieckiem, został dobrze wyszkolony przez Zabuzę, aby stać się maszyną do zabijania, która będzie działać jako „broń” Zabuzy, poza jego mieczem. W końcu wygląda tylko przez chwilę w świecie ninja Naruto.

Czy Haku pierwotnie była dziewczyną?

Niestety, w Naruto nie ma takiego jutsu, które zmieniałoby płeć (ale proszę, oświecaj mnie, jeśli je znajdziesz). Androgyniczny charakter Haku jest naturalnym zjawiskiem, które rzadko zdarza się ludziom. Jasne, jest Orochimaru, który może być zdolny do manipulowania genami, ale w ogóle nie znał Haku i mógłby zamiast tego przejąć ciało Haku, gdyby wiedział o nim. Jeśli tak, na pewno Haku nie byłby zainteresowany osiągnięciem tego ze względu na swój charakter i jak krótkotrwały był.

Jeśli chodzi o stronę autora, nie było potwierdzenia, czy w pierwszej kolejności zamierzał Haku być dziewczyną. Tak więc wszyscy możemy założyć, że Kishimoto zaprojektował Haku tak, aby wyglądał jak nastolatka. Jak wspomniano wcześniej, androgyniczne samce są powracającym motywem w kilku seriach anime.

Niektórzy wyglądają jak dziewczyny, ale zachowują się jak mężczyzna. W tym samym czasie niektórzy są w sercu całkowicie kobietami, jak trans-kobieta. Ale w oparciu o charakter Haku zachowuje się jak obaj, co może pokazać, że Haku nie bierze pod uwagę różnicy płci ze względu na swój wygląd.

Dlaczego Haku jest tak kobiecy?

Czy Haku jest chłopcem czy dziewczyną w Naruto?

Haku wygląda tak kobieco tylko ze względu na swoją piękną twarz, ponieważ jest androgynicznym mężczyzną. Jego twarz ma wygląd pięknej damy, na czym Naruto był pod wrażeniem, nawet jeśli Haku powiedział mu, że jest chłopcem. Oprócz pięknej twarzy ma również długie włosy, dzięki którym wygląda jak dziewczyna.

Dodatkowo ma bladą skórę, co może wpłynąć na jakość jego pięknego wyglądu. Na koniec, aby wyglądał jak kobieta, Haku ma również smukłe ciało, które pasuje do jego delikatnie wyglądającej twarzy.

Jego sposób ubierania się również sprawiał, że wyglądał jak kobieta. Po pierwsze, jego strój ninja to standardowy prążkowany strój używany przez większość Ukrytych Ninja Mgły, których członkiem jest Haku. Nosi też zielone haori, a na plecach brązową szarfę z frędzlami. Dolna część jego stroju wydaje się mieć strój podobny do spódnicy, dlatego sukienka Haku wygląda nieco kobieco.

Dodatkowo, gdy nie był w stroju shinobi, kiedy zbierał rośliny lecznicze w lesie, Kahu miał na sobie różowy strój. Ten dziewczęcy strój to różowe kimono bez rękawów. Wiedząc, że kimona noszą japońskie dziewczęta, pokazuje to tylko, że Haku udało się już udawać dziewczynę tylko ze względu na swój kobiecy wygląd. Dodatkowo projekt strojów, które nosi, idealnie dopasowuje się do niego na zewnątrz i wewnątrz bitwy.

Ale jeśli chodzi o charakter, Haku jest bardzo daleka od bycia kobietą. Chociaż nie jest typem osoby, która zachowuje się zbyt męsko i miałby charakter życzliwego i troskliwego chłopca w stosunku do ludzi, Haku nigdy nie zachowywał się jak kobieta. Chociaż jego styl walki wygląda lepiej na kunoichi, Haku nadal zachowuje się jak mężczyzna podczas bitwy. To tylko pokazuje, że Haku ma tylko kobiecy wygląd, ale nie ma w nim nic kobiecego, gdy poznasz jego postać.

Jaki odcinek lub rozdział ujawnili płeć Haku?

Czy Haku jest chłopcem czy dziewczyną w Naruto?

Haku został po raz pierwszy pokazany w odcinku 9 Naruto w anime i rozdziale 15 w mandze. Jednak nie w tej części ujawnił swoją płeć. Nigdy nie został właściwie przedstawiony w tej części, tylko jako enigmatyczny zamaskowany partner Zabuzy, dzięki czemu w ogóle nie odsłaniał swojej twarzy.

Rzeczywista część, w której Haku ujawnił swoją płeć, była w odcinku 12 lub rozdziale 21 w mandze, kiedy został zdemaskowany i wydawał się być w przebraniu lokalnego zbierającego rośliny lecznicze. Znalazł Naruto śpiącego w lesie, gdy zbierał rośliny. Oboje następnie odbyli pogawędkę, podczas której Naruto zaimponował mu swoim treningiem, wierząc, że Haku jest dziewczyną ze względu na jego wygląd.

Ta scena również spowodowała, że ​​Haku powiedział Naruto, że jest chłopcem, ale Naruto nadal powiedział mu, że jest „ładniejszy niż Sakura” ze względu na swój wygląd. Podczas rozmowy, Haku nigdy nie okazał się mieć kobiecych cech, ponieważ właśnie planował pogawędkę z Naruto, odkąd znalazł go leżącego obok niego w lesie.

Jak widać, Haku jest dziewczyną tylko z wyglądu. Ale jeśli chodzi o jego pierwotną seksualność i zachowanie, w głębi serca wciąż jest chłopcem. Po prostu zyskał rzadki stan bycia androgynicznym – ni mniej, ni więcej!

Czy ten post był pomocny?