Skip to content

Czy film Dragon Ball Z: Fusion Reborn faktycznie zawiera Hitlera?

3 de październik de 2022
l intro 1664835162

Super Saiyan Gotenks wzmacniający atak

Stworzony przez Akirę Toriyamę „Dragon Ball Z” śledzi przygody mistrza sztuk walki o imieniu Goku i jego dążenia do stania się najsilniejszym wojownikiem we wszechświecie. Seria, a zwłaszcza adaptacja anime, stała się synonimem spektakularnych bitew i jeszcze bardziej spektakularnych sekwencji wzmacniających. W trakcie przedstawienia bohaterowie na różne sposoby rosną w siłę. Jedna z technik, których używają do tego celu, znana jest jako „fuzja” i obejmuje połączenie dwóch postaci, aby stworzyć jednego niesamowicie potężnego wojownika.

W „Dragon Ball Z” są dwa sposoby na połączenie: wykonanie tańca fuzji lub użycie mistycznej biżuterii zwanej kolczykami Potara. Ponieważ bohaterowie serii, Goku i Vegeta, używają głównie kolczyków, fani początkowo nie mogli zobaczyć, jaki rodzaj mocy stworzyliby dwaj Saiyanie poprzez taniec. Była to więc nie lada gratka dla widzów „Dragon Balla”, gdy „Gogeta” zadebiutował w filmie z lat 90. „Dragon Ball Z: Fusion Reborn”.

Główny wątek fabularny filmu przedstawia nową złą istotę o imieniu Janemba, która powoduje chaos w serialowej wersji życia pozagrobowego. W rezultacie wielu mieszkańców Piekła zostaje uwolnionych na świecie. Obejmuje to kilku starszych złoczyńców „Dragon Ball Z”, takich jak Frieza, którzy są szybko usuwani przez nasze ulubione postacie. Jednak złoczyńca, który staje twarzą w twarz z synami Goku i Vegety, Gotenem i Trunksem, dość nieoczekiwanie opiera się na prawdziwym ludobójczym dyktatorze.

W Dragon Ball Z: Fusion Reborn jest parodia Adolfa Hitlera

W tej konkretnej scenie pluton czołgów zaczyna kosić samochody na drodze, dowodzony przez odzianego na fioletowo oficera zwanego Dyktatorem. Z wąsem szczoteczki do zębów i wyraźnym salutem, postać jest bardzo podobna do Adolfa Hitlera. Angielski dub nadaje również postaci niemiecki akcent.

Jeśli odniesienie nie było jeszcze wystarczająco jasne, angielski dub posuwa sprawę jeszcze dalej. Kiedy Goten i Trunks przemieniają się w Super Saiyan, Dyktator podziwia ich blond włosy i niebieskie oczy. Jednak mimo wielu prób nie jest w stanie pokonać chłopców. Po zobaczeniu, jak ich ojcowie wykonują taniec fuzji, Trunks i Goten robią to samo, przekształcając się w Gotenksa i pokonując dyktatora za pomocą Super Ghost Kamikaze Attack 100 Ghost Finish.

Chociaż Dyktator może nie być samym Hitlerem, jest wyraźnie odpowiednikiem Führera, więc zrozumiałe jest, że film spotkał się z cenzurą, gdy dotarł na zachód. Choć scena ta pojawia się w całości na nieoszlifowanym DVD FUNimation, według Movie-Censorship.com, Dyktator został w większości usunięty z międzynarodowych wydawnictw. To chyba najlepiej. Podczas gdy film traktuje postać jak żart, nadal jest to szalenie nieodpowiedni i oszałamiający dodatek do humorystycznego filmu, takiego jak „Fusion Reborn”.

Czy ten post był pomocny?