Skip to content

Czy Eren może zobaczyć przyszłość i co tam zobaczył?

15 de wrzesień de 2022
Eren manipulates Grisha

Eren Yeager jest zarówno protagonistą, jak i antagonistą Hajime Isayamy Atak na Tytana manga. Bardzo złożona postać, Eren przeszedł od bycia najszlachetniejszym i najbardziej idealistycznym z bohaterów serialu do jego najbardziej destrukcyjnego atutu. Teraz jesteśmy w Fikcja Horyzont pisałem o Eren i jego podróży, ale wciąż są pytania bez odpowiedzi, a na jedno z nich odpowiemy w tym artykule. Powiemy ci, czy Eren widzi przyszłość i co widział w tej przyszłości.

Dzięki Atakowi Tytanowi Eren Yeager zyskał umiejętność zwaną Dziedziczeniem pamięci Przyszłości, która umożliwiła mu otrzymywanie, obok wspomnień dawnych spadkobierców, wspomnień spadkobierców, którzy mieli jeszcze nadejść. Wspomnienia, które otrzymuje, ujawniają, że za cztery lata użyje Tytana Założycielskiego do uwolnienia Tytanów Kolosów i użyje ich do zmiecenia 80% ludzkości poza murami. Eren był przerażony tą świadomością.

W tym artykule przeanalizujemy Erena i jego zdolności patrzenia w przyszłość. Eren zyskał różne moce w trakcie Atak na Tytana fabuła, a jego zdolność widzenia przyszłości była jednym z kluczowych momentów historii i punktem zwrotnym, jeśli chcesz. Podamy wam wszystkie szczegóły związane z tą umiejętnością i jak wpłynęła ona na Erena, jego przyszłość i całą fabułę.

Czy Eren może przewidzieć przyszłość?

Sztuka przewidywania przyszłości polega na tym, że ktoś faktycznie mówi ci, co się wydarzy, bez żadnych konkretnych ograniczeń. To, jak to rozumiemy, znacząco różni się od tego, co potrafi Eren. Mianowicie dzięki Attack Titan jest w stanie Widzieć przyszłość poprzednich i przyszłych spadkobierców Attack Titan i tyle. Nie widzi niczyjej przyszłości ani nie potrafi niczego przewidzieć – widzi to, co widzi, a to nie jest przepowiadanie przyszłości, po prostu możliwość jej zobaczenia.

Czy Eren może kontrolować przyszłość?

To właściwie bardzo trudne pytanie, nie tylko z punktu widzenia Atak na Tytana, ale generalnie jeśli chodzi o czas. Mianowicie Eren widział swoją przyszłość, przyszłość, którą przedstawimy wam nieco później i był w szoku. Co to sugeruje, że jego przyszłość była z góry ustalona? Całkiem prawdopodobnie. To, co zobaczył Eren, jest tym, co faktycznie się wydarzyło i co zrobił po zobaczeniu swojej przyszłości, wszystko po to, aby zapewnić, że ta dokładna przyszłość rzeczywiście się wydarzy. To oczywiście sugeruje, że Eren nie mógł zrobić inaczej. Ale co by było, gdyby mógł?

ZWIĄZANE Z:

Jak Eren stał się tytanem (za każdym razem)?

Ten cień wątpliwości może rzeczywiście mieć sens. Mianowicie, Eren widział przyszłość, w której zmieci prawie 80% całej ludzkości poza murami, ale także przyszłość bez tytanów i choć nie do końca pacyfistyczną, to jednak spokojną przyszłość. Widział też przyszłość, w której przetrwają jego przyjaciele. Wszystko to było właściwie częścią jego celu od samego początku (no dobra, nie zamierzał zabijać 80% ludzkości, ale taki rodzaj przyszedł z paczką, gdy dowiedział się kilku rzeczy o naturze swojego świata) .

Więc wiedząc, że jego wizja przyszłości urzeczywistni się i że jego przyjaciele będą ostatecznie bezpieczni, czy Eren po prostu zdecydował się poświęcić wszystko, w tym samego siebie, aby zabezpieczyć tę przyszłość? To bardzo, bardzo możliwe! Isayama nie był do końca jasny, czy Eren chce takiej przyszłości; wiemy, że był tym zszokowany i że wpadł w depresję, ostatecznie zmieniając się, ale pytanie, czy po prostu stał się obłąkanym tyranem (co oznacza, że ​​nie miał wpływu na swoją przyszłość) czy zdeterminowanym bohaterem, który poświęcił to wszystko dla ukochanej te (w takim przypadku mógł wpłynąć na przyszłość, ale zdecydował się tego nie robić) są nadal otwarte na debatę i prawdopodobnie pozostaną najgorętszym pytaniem z całej serii.

Jak Eren widzi przyszłość?

Eren widzi przyszłość jako spadkobierca Ataku Tytana. Atak Tytanów ma bardzo specyficzną zdolność znaną jako dziedziczenie pamięci Przyszłości. Attack Titan daje swoim użytkownikom możliwość zobaczenia wspomnień tych, którzy później odziedziczą tego Tytana, co w pewien sposób pozwala im „zobaczyć przyszłość”. Jednak pomimo powyższego, jego nosiciele nie wydają się być w stanie zapobiec wydarzeniom, które widzieli.

Nie wiadomo, czy do aktywacji tej mocy są konieczne jakieś specjalne warunki. W 832 roku Eren Kruger (najwyraźniej nieumyślnie) użył tej mocy, aby zobaczyć wspomnienia Grishy Yaegera w momencie, gdy miał zamiar wstrzyknąć Serum Tytana swojemu synowi Erenowi. Wiele lat później sam Grisha był w stanie uzyskać dostęp do wspomnień Erena z dnia, w którym przybył na terytorium rodziny Reiss, aby ukraść Friedę Tytana Założycielskiego; to, co zobaczył w tamtych chwilach, było ponurym obrazem, za który w przyszłości będzie odpowiedzialny sam Eren.

Ze swojej strony Eren był w stanie zobaczyć swoje własne przyszłe wspomnienia w chwili, gdy pocałował rękę Historii Reiss krótko po operacji odbicia muru Maria, powód, który zmotywował go do przeprowadzenia ataku na marleyańskie miasto Liberio i destabilizacji Armia Murów z pomocą Yeagerists.

Kiedy Eren widział przyszłość?

Wydarzenia, o których tu mówimy, miały miejsce w rozdziale 121 Atak na Tytana manga. Rozdział został odpowiednio zatytułowany „Wspomnienia przyszłości” i został wydany 9 września 2019 roku. Wydarzenia tego rozdziału zostały przedstawione w odcinkach „Wspomnienia przyszłości” (odcinek 79) i „Od ciebie, 2000 lat temu (odcinek 80).

ZWIĄZANE Z:

Czy Eren ginie w ataku na Tytana?

Krótko mówiąc, Eren aktywował tę moc podczas ceremonii, podczas której Królowa Historia nagradza go i kilku innych oficerów. Najpierw dostrzega przeszłość, widząc, jak jego ojciec kradnie tytana założyciela, a potem przyszłość. Wszystko to wydarzyło się bardzo szybko, gdy trzymał rękę Historii i ją całował. Teraz przyjrzymy się przyszłemu Erenowi.

Co Eren widział w przyszłości?

We wspomnieniach, które otrzymał Eren, były, jak powiedzieliśmy, wspomnienia jego ojca Grishy (wspomnienia z przeszłości) i jego chaotyczne zakończenie (wspomnienia z przyszłości). Gdy ceremonia się rozpoczyna, a ocaleni otrzymują medale od Historii, Eren pogrąża się w myślach o stanie świata zewnętrznego. Byłby gotów poświęcić swoje życie, aby uratować Paradis przed groźbą Marleya, ale nie jest skłonny poświęcić życia innego, aby to zrobić. Nie wiedząc, co dalej, Eren przyjmuje medal od Historii, całuje ją w rękę i otrzymuje wspomnienia ojca z nocy, w której zabił rodzinę Reiss.

Wraz ze wspomnieniami ojca z tamtej nocy, Eren otrzymuje również wspomnienia o sobie wysłane do ojca z 854 przez Ataku Tytana, co pozwala mu zobaczyć przyszłość. Z tych wspomnień wynika, że ​​za cztery lata użyje Tytana Założyciela do uwolnienia Kolosalnych Tytanów uwięzionych w murach Paradis i użyje ich do zniszczenia 80% ludzkości poza murami. Eren jest przerażony świadomością tego, co w końcu zrobi.

Czy Eren widzi przeszłość?

Cóż, jak pokazał pokaz, Eren jest w stanie zobaczyć przeszłość, a także przyszłość dzięki Atakującemu Tytanowi. W ten sposób mógł dotrzeć do przeszłych wspomnień ojca, a nawet w pewnym stopniu wpłynąć na jego działania, ale tylko – jak się wydaje – do momentu, w którym były zgodne z przyszłością, którą widział wcześniej Eren. Jego zdolność widzenia przeszłości jest podobna do jego zdolności widzenia przyszłości – ogranicza się do spadkobierców Ataku Tytana, ale wydaje się, że może faktycznie wpływać na przeszłość do pewnego stopnia, w przeciwieństwie do przyszłości.

Czy Eren może podróżować w czasie?

I chociaż możesz zostać wprowadzony w błąd, myśląc, że Atakujący Tytan pozwala Erenowi cofnąć się w czasie, to nieprawda. Eren widzi przeszłość w przyszłości, ale już omówiliśmy ograniczenia tej mocy. Może zamanifestować się w niektórych wspomnieniach z przeszłości i w pewnym stopniu wpłynąć na przeszłych spadkobierców, ale pozornie jest ograniczony przez przyszłość, którą sam widział wcześniej. Dlatego jego umiejętność nie przypomina podróży w czasie; nie przypomina nawet podróży w czasie. To bardziej przypomina poruszanie się w bardzo szerokim pudle, ale nigdy nie może wyjść poza nie.

Czy Eren zaaranżował całość? Atak na Tytana seria?

Cóż, nie, tak daleko nie posunęlibyśmy się. Cała sprawa wydaje się być trochę zbyt z góry ustalona, ​​gdy spojrzysz na cały obraz, ale wiele wydarzeń wydarzyło się bardzo późno, a większość historii wydarzyła się przed narodzinami Erena, więc tak naprawdę nie możemy do niego zadzwonić pomysłodawca całej fabuły. Rzeczywistym mózgiem jest oczywiście sam Hajime Isayama.

  • Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?