Skip to content

Czy Crimson Dawn w Księdze Boby Fetta? (i czy Darth Maul wróci)

23 de październik de 2022
crimson dawn

Wydanie Księgi Boby Fetta wywołało wiele różnych plotek dotyczących różnych organizacji, które można zobaczyć w całej galaktyce. Podczas gdy Boba Fett chce teraz zostać przywódcą zorganizowanej przestępczości na Tatooine, istnieje prawdopodobieństwo, że natknie się na organizację o nazwie Karmazynowy Świt, na czele której stał były Lord Sithów Darth Maul. Czy Crimson Dawn jest w Księdze Boby Fetta?

Na razie nie ma pewności, czy Karmazynowy Świt znajdzie się w Księdze Boby Fetta, ponieważ nic nie zostało jeszcze potwierdzone. Istnieje jednak kilka teorii, które łączą potencjalnego rywala Boby Fetta, burmistrza, z Karmazynowym Świtem i jego przywódcą Qi’rą.

Rzeczą, którą musisz wiedzieć o całym uniwersum Gwiezdnych Wojen, jest to, że jest więcej postaci i organizacji zaangażowanych w większy schemat rzeczy. W związku z tym, nawet jeśli koncentrujemy się na Jedi, Sithach, Imperium / Pierwszym Porządku i Rebeliantach / Ruchu Oporu, za kulisami pracują inne grupy. A programy takie jak The Book of Boba Fetta są idealną drogą do rozwinięcia różnych grup, takich jak Karmazynowy Świt, potencjalnie.

Kim jest Karmazynowy Świt?

Ci, którzy śledzili całe uniwersum Gwiezdnych wojen i oglądali seriale spin-off, takie jak Clone Wars i Rebels, znają organizację o nazwie Crimson Dawn.

Podsumowując, w Wojnach klonów ujawniono, że były Lord Sithów, Darth Maul, przeżył próbę przecięcia na pół w torsie podczas walki z Obi-Wanem Kenobim w Gwiezdnych Wojnach Epizod I: Mroczne widmo. Z pomocą swojego brata Savage Opress, Darth Maul był w stanie przejąć kontrolę nad Mandalore na jakiś czas. Oczywiście miał też pomoc w postaci Karmazynowego Świtu, grupy składającej się z najemników, którzy rosli w siłę.

Karmazynowy Świt stał się zorganizowaną grupą przestępczą, która doszła do władzy po wydarzeniach związanych z oblężeniem Mandalore i niepowodzeniem Dartha Maula w utrzymaniu Mandalore pod jego rządami. Karmazynowy Świt powstał po Rozkazie 66, gdy Darth Maul nakazał grupie pozostać w ukryciu, aby uniknąć starcia z Imperium podczas jego powstania. Jednak zamiast aktywnie rządzić grupą, Darth Maul przekazał rolę przywódcy marionetek Drydenowi Vosowi aż do jego śmierci.

W wydarzeniach, które nastąpiły po Solo: A Star Wars Story, Qi’ra ostatecznie została przywódczynią, gdy Darth awansował ją na stanowisko lidera. Przez cały ten czas Crimson Dawn pozostała zorganizowaną grupą przestępczą, która działała w cieniu i unikała starcia z Imperium, aby utrzymać niski profil.

Czy Crimson Dawn w Księdze Boby Fetta?

Teraz, gdy wiesz więcej o Karmazynowym Świcie, jak to się ma do Księgi Boby Fetta? Czy Karmazynowy Świt będzie w spin-off serii Boby Fetta?

Pierwotnie plan zakładał, że Karmazynowy Świt będzie odgrywał bardziej aktywną rolę jako antagoniści, z którymi Han Solo będzie nadal się ścierał, śledząc wydarzenia z pierwszego filmu Solo. Ponieważ jednak nie ma już planów na sequel Solo, Crimson Dawn został pozornie odsunięty na bok.

ZWIĄZANE Z:

Kiedy odbędzie się Księga Boby Fetta?

Z drugiej strony istnieją pewne wskazówki, które wskazują na możliwość większego zaangażowania Karmazynowego Świtu w wydarzenia z Księgi Boby Fetta. Po pierwsze, widzieliśmy w odcinku 1, że Boba Fett był odporny na żądania niejakiego burmistrza, który jest również burmistrzem Mos Espa na Tatooine. Potem widzieliśmy, jak Boba przeżył próbę zabójstwa z rąk nieznanych zabójców, którzy prawdopodobnie zostali wynajęci przez burmistrza.

Biorąc pod uwagę, że Księga Boby Fetta właśnie wydała swój pierwszy sezon, nie ma potwierdzenia tożsamości burmistrza. Jednak niektóre teorie wskazują na możliwość, że burmistrzem jest w rzeczywistości Qi’ra, którą wszyscy znamy jako przywódcę Karmazynowego Świtu. W związku z tym, pomimo faktu, że nic nie jest wyryte w kamieniu, istnieje duża szansa, że ​​Karmazynowy Świt pojawi się jako jedna z grup przestępczych, z którymi zderzy się własna grupa przestępcza Boby.

Czy Darth Maul wróci?

Darth Maul

Jak wspomniano, Darth Maul był odpowiedzialny za ustanowienie Karmazynowego Świtu i umożliwienie jej wzrostu w mocy jako jednej z najsilniejszych grup przestępczych w galaktyce. Powiedzieliśmy również, że pracował w cieniu jako prawdziwy przywódca grupy, podczas gdy bardziej aktywną rolę przywódczą powierzał swoim podwładnym.

Jednak Darth Maul raczej nie wróci w Księdze Boby Fetta, ponieważ już nie żyje. Ci, którzy oglądali animowany serial Star Wars: Rebels, mogli być świadkami śmierci Maula z rąk jego starego rywala, Obi-Wana. Śmierć Maula wydarzyła się gdzieś przed wydarzeniami z Gwiezdnych wojen, część IV: Nowa nadzieja. Biorąc pod uwagę, że Księga Boby Fetta dzieje się wiele lat po Powrocie Jedi, niemożliwe byłoby, aby Darth Maul powrócił, ponieważ jest już martwy.

Czy Qi’ra wróci?

Qi'ra

Mogą krążyć plotki dotyczące Qi’ry i tego, jak dużą rolę będzie odgrywać w Księdze Boby Fetta jako potencjalna rywalka legendarnego Łowcy Nagród. Jednak dopóki nie otrzymamy potwierdzenia, że ​​Karmazynowy Świt powróci do uniwersum Gwiezdnych Wojen w tej serii, nic nie wskazuje na to, że Qira powróci, niezależnie od roli, jaką może odgrywać.

Czy ustanawiają powrót Karmazynowego Świtu do przyszłości?

Pomimo faktu, że nie ma jednoznacznego potwierdzenia, czy powróci Karmazynowy Świt, istnieje możliwość, że Disney przygotowuje przyszłość na powrót grupy jako jednego z głównych antagonistów w historiach spin-off Gwiezdnych Wojen.

Emilia Clarke, która grała Qi’rę w filmie Solo, mówi, że ma pewne pomysły dotyczące postaci, którą gra, i że Disney i Lucasfilm są otwarci na jej pomysły. Jednak ani nie potwierdziła, ani nie zaprzeczyła, że ​​albo ona, albo Karmazynowy Świt w najbliższej przyszłości powrócą do kanonu Gwiezdnych Wojen.

Mimo to, biorąc pod uwagę, że jest więcej interesujących historii poza zwykłą narracją światła kontra mrok, niż główne filmy Gwiezdnych Wojen, istnieje prawdopodobna szansa, że ​​grupa taka jak Karmazynowy Świt powróci jako jeden z głównych graczy w spin. historie w dużej i rozległej serii Gwiezdnych Wojen.

  • Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milaković

    Hrvoje Milakovic jest współwłaścicielem Fiction Horizon i wielkim kinomanem. Poza tym lubi czytać komiksy, grać w gry i kolekcjonować figurki. Był opisywany w LifeWire, Yahoo i IMDb, żeby wymienić tylko kilka.

Czy ten post był pomocny?