Skip to content

Czy Bocchi jest skałą! Dubbing ogłoszony? Ujawniono potencjalną datę premiery!

26 de marzec de 2023
BocchiDub

Bocchi Skała! jest Japończykiem yonkoma seria manga autorstwa Aki Hamaji, opublikowana w magazynie Manga Time Kirara Max Hōbunsha w grudniu 2017 r. Seria ma obecnie pięć tomów zebranych. Adaptacja serialu anime wyprodukowana przez studio CloverWorks była emitowana od października do grudnia 2022 roku. W tym artykule omówimy docenioną przez krytyków adaptację anime i powiemy, czy planowana jest wersja z dubbingiem i kiedy może się pojawić.

Z 12 odcinkami, oryginalna wersja Bocchi Skała! anime było emitowane między 9 października 2022 a 25 grudnia 2022. I chociaż kontynuacja nie została ogłoszona, jest wysoce prawdopodobne, że serial powróci. To samo można powiedzieć o wydaniu z dubbingiem – w tej chwili nie mamy potwierdzenia dubbingu, ale Crunchyroll może wydać go gdzieś w 2023 roku.

W dalszej części tego artykułu znajdziesz wszystkie znane i nieznane informacje związane z dubbingowaną wersją docenionego przez krytyków Bocchi Skała! seria anime. Dowiecie się o jego potencjalnej dacie premiery, a także jakie są inne plany związane z samą serią.

Bocchi Skała! data premiery dubbingu

Bocchi Skała! jest napisany i narysowany przez Aki Hamaji. Seria została opublikowana w Hōbunsha’s Manga Czas Kirara Max magazyn od 19 grudnia 2017 roku i nadal trwa. Serializacja stała się regularna 19 marca 2018 r. Na dzień 26 listopada 2022 r. ukazało się pięć tomów. Bocchi Skała! jest właściwie A yonkoma manga, a dla tych, którzy nie znają tego terminu, wyjaśnimy to pokrótce.

A yonkoma manga to rodzaj mangi z czterema panelami ułożonymi pionowo, najczęściej humorystycznymi. Jest podobny do komiksu obecnego w zachodnich komiksach. Ma swoje korzenie w japońskiej prasie codziennej. Mangaka używa ich często w swoich oprawionych publikacjach, ponieważ są one używane do wypełniania pustych stron na końcu rozdziału, który odpowiada stronom reklamowym w czasopismach wydawniczych.

Tradycyjnie A yonkoma podąża za strukturą znaną jako a kishōtenketsu (Japoński:起承転結). Termin ten pochodzi ze starożytnych Chin i składa się z następujących chińskich znaków: Ki (起), pierwsze pudełko jest podstawą opowieści, ustawia scenę; Shō (承), drugi panel wywodzi się z pierwszego i rozwija historię; Dziesięć (転/轉), trzecia ramka to punkt kulminacyjny, to w tym przypadku ma miejsce nieprzewidziane wydarzenie; Ketsu (結), czwarte pole jest wnioskiem, biorąc pod uwagę wstrząs trzeciego pola. Takie mangi są dość rzadkie w mainstreamowej kulturze mangi, ale Bocchi Skała! jest ładnym przykładem.

18 lutego 2021 roku zobaczyliśmy zapowiedź serialu anime opartego na Bocchi the Rock! manga. Serial został stworzony przez CloverWorks i wyreżyserowany przez Keiichirō Saitō, a jego asystentem był Yūsuke Yamamoto. Erika Yoshida napisała scenariusze, Kerorira stworzyła projekty postaci, a Tomoki Kikuya zapewnił ścieżkę dźwiękową do serii anime. 9 października 2022 r. Tokyo MX i wiele innych japońskich kanałów telewizyjnych rozpoczęło nadawanie serialu. Motyw otwierający „Seishun Complex” i motyw zamykający „Distortion!!” są wykonywane przez Kessoku Band. Poza Azją Crunchyroll transmitował serię. W Aniplus Asia i Bilibili jest nadawany w całej Azji Południowo-Wschodniej przez Plus Media Networks Asia.

Pierwszy sezon był emitowany między 9 października 2022 a 25 grudnia 2022 i obejmował łącznie 12 odcinków. Kontynuacja nie została jeszcze ogłoszona, ale biorąc pod uwagę, że seria cieszy się uznaniem krytyków, wydaje się, że jest to kwestia czasu, zanim zostanie ogłoszona. Co do dubbingu, Bocchi Skała! nie był symuldubbingowany jak niektóre seriale anime, co ma sens, ponieważ zawiera dużo muzyki i nie zawsze łatwo jest tłumaczyć piosenki. Dlatego prawdopodobnie dub trwa tak długo.

Teraz tak naprawdę nie wiemy, czy zostanie wykonany dub, ale widząc, jak popularna jest seria, może tak być. Crunchyroll nadal niczego nie potwierdził ani nie zaprzeczył, co oznacza, że ​​wieści o dubbingowanej wersji mogą pojawić się wkrótce. Jeśli tak się stanie, możemy zobaczyć dub gdzieś w 2023 lub na początku 2024 roku, ale będziemy musieli trochę poczekać na potwierdzenie.

  • Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?