Skip to content

Czy Aki umiera w Chainsaw Man? Oto, co się z nim dzieje!

17 de listopad de 2022
AkiX

Aki jest jedną z głównych postaci drugoplanowych Człowiek z piłą łańcuchową manga i anime. Ciekawski człowiek, Aki był początkowo bardzo antagonistyczny w stosunku do Denjiego, ale później został jego bliskim przyjacielem. Choć manga jest gruba, historia Aki dobiegła końca, ale ponieważ nadal pojawia się w anime, ludzie chcą wiedzieć, czego mogą się po nim spodziewać w przyszłości. W tym artykule powiemy ci, jak zakończyła się historia Aki, ponieważ dowiesz się, jak zginął Aki Hayakawa w Człowiek z piłą łańcuchową i co się z nim stało.

Po zabiciu przez Gun Devila podczas ochrony Makimy, Aki ma swoje ciało opętane przez tego samego diabła, jego największego wroga, co zmienia go w Gun Fienda. Jako Gun Fiend zabił Denjiego i Powera, ale gdy Aki walczył z Gun Devilem od wewnątrz, Denji wykorzystał niechęć Aki do walki ze swoim przyjacielem, aby zaatakować i zabić Gun Fienda, co również zabiło Aki.

Pozostała część tego artykułu zawiera szczegółowy przegląd losów Aki Hayakawy i jego ostatecznego starcia z Denjim. Wiesz już, co się stało i jak to się stało, więc przedstawimy ci szczegóły, abyś znał cały kontekst. Bądź jednak ostrożny, ponieważ artykuł będzie zawierał wiele spoilerów, więc jeśli nie znasz wszystkich szczegółów, uważaj, jak podchodzisz do tekstu.

Czy Aki nie żyje Człowiek z piłą łańcuchową?

Trzeba powiedzieć, że historia Aki Hayakawy jest nierozerwalnie związana z historią Gun Devil i że znajomość tej historii jest istotna dla pełnego zrozumienia losu Aki w serii. W przeszłości Gun Devil był odpowiedzialny za zabicie rodziców i młodszego brata Aki Hayakawy, osierocając w ten sposób przyszłego Devil Huntera. Gun Devil nie celował konkretnie w swoją rodzinę, ale zginęli jako dodatkowe ofiary innego ataku.

Aki Hayakawa poprzysiągł, że zostanie Łowcą Diabłów, aby dokonać zemsty na Gun Devilu po ataku tego ostatniego 18 listopada o godzinie 10:00, który wycelował w całą planetę przez pięć minut i zabił jego rodziców i młodszego brata. Przed spotkaniem z Himeno, która niedawno straciła towarzyszkę misji, podpisał umowę z Lisim Diabłem, który był później jego lojalnym towarzyszem. Aki Hayakawa, którą trenuje, w końcu przejmuje niektóre z jej złych nawyków, takich jak palenie. Aki Hayakawa później dołącza do Anti-Devil Special Unit 4 (dokładna data jest niepewna).

Później uwaga przenosi się na wątek Gun Devil, który był głównym wątkiem z części 1 Człowiek z piłą łańcuchową manga i była to historia, w której w końcu pojawił się Gun Devil i był głównym antagonistą, chociaż był wcześniej kilkakrotnie wspominany. Pomiędzy pierwotną wzmianką o historii Aki i jego pragnieniem pomszczenia śmierci swojej rodziny a początkiem historii Gun Devil, było kilka innych, niektóre bardziej, niektóre mniej ważne, które rozwinęły historię Aki, ale nie ujawniły zbyt wiele szczegóły jego historii i nie są istotne dla tego artykułu, dlatego pominiemy te wydarzenia, ponieważ nie są one bezpośrednio związane z ostatecznym losem Aki, tak jak to zostało przedstawione podczas wątku Gun Devil.

12 września 1997 roku w japońskim mieście Nikaho w prefekturze Akita dochodzi do trwającego 12 sekund ataku Gun Devil. Zdolność Gun Devil do strzelania kulami jest aktywowana, gdy tylko się pojawi. Gun Devil zbliża się do Makimy, gdy doszczętnie spala wioski i morduje ich mieszkańców. Może być widoczny dla Makimy z odległości 500 kilometrów. Gun Devil zatrzymuje się, zanim odwraca się, by strzelić do Makimy.

Tuż przed postrzeleniem Makima uwalnia swoją moc. Niemniej jednak Gun Devil zabija Makimę i Aki, którzy próbowali uratować Makimę przed śmiercią, odkładając na bok własną zemstę, aby być może ją uratować. Makima właśnie zarejestrowała swoje 29 zabójstwo. Makima łączy zdolności Anioła i Pajęczego Diabła, a także umowy, które ma z Yutaro Kurose, Akane Sawatari, Michiko Tendo i Akim Hayakawą, aby go pokonać.

Niemniej jednak Makima „nie udało się” zniszczyć Gun Devila. Mianowicie, zwłoki Aki Hayakawy zostały zaatakowane przez pozostałości Gun Devil, co ostatecznie zmieniło Aki w Gun Fiend w jednym z najbardziej rozdzierających serce i ironicznych momentów całej serii. Gun Fiend, teraz wróg, porusza się szybko w kierunku rezydencji Aki i puka do drzwi. Makima mówi Denjiemu, który nie ma pojęcia, co się dzieje, aby je otworzył, ale Gun Field strzela mu w brzuch natychmiast po tym.

1668667606 204 Czy Aki umiera w Chainsaw Man Oto co sie z

Znaczna część mieszkania Aki zostaje zniszczona w trakcie, podczas gdy Denji i Power zostają katapultowani w powietrze w kierunku ataku. Następnie Gun Fiend angażuje Denjiego w walkę, całkowicie niszcząc okolicę i raniąc również kilka osób postronnych. W trakcie Aki przypomina sobie bitwę na śnieżki, którą stoczył ze swoim młodszym bratem tuż przed zabiciem jego rodziny przez Gun Devila, ale tym razem – w wizji – bawi się Denji, a nie jego młodszy brat.

Po pobraniu krwi i wysłuchaniu próśb miejscowych o pomoc, Denji ostatecznie zabija Gun Fienda i pokonuje go. Stało się tak, ponieważ Aki miał drugą wizję płaczącego Denjiego, dlatego ostatecznie zrezygnował z walki z nim, ponieważ zarówno pamiętał swojego młodszego brata, jak i uważał Denjiego za przyjaciela. Mimo to wydaje się, że nie był to ostatni raz, kiedy widzieliśmy Gun Devila, ale od tamtej pory się nie pojawił.

Z drugiej strony, Aki Hayakawa zmarł dwukrotnie w tym procesie. Jego ludzkie ciało umiera, gdy został zabity przez Gun Devila, podczas gdy on – jako Gun Fiend – zginął po zabiciu przez Denjiego podczas ich walki. Właśnie dlatego historia Gun Devil jest nierozerwalnie związana z historią Aki, a poznanie wszystkich tych faktów jest niezbędne do zrozumienia obu tych postaci.

Kto zabił Akiego?

Jak stwierdzono w poprzedniej sekcji, Aki Hayakawa został ostatecznie zabity przez Denjiego, gdy był Biesem broni, po tym, jak Denji zabił Biesa broni. To była bardzo ironiczna rzecz z jego perspektywy, ponieważ jedynym celem Aki, aby zostać Łowcą Diabłów, było zabicie Diabła Pistoletu, a mimo to został przez niego przemieniony w diabła i ostatecznie zabity w tej formie. Mimo to, Denji absolutnie nie mógł uratować Aki przed opętaniem przez Gun Devila, ponieważ Aki był już martwy, kiedy Gun Devil opętał jego ciało, dlatego ostatecznie powalił go i zabił. To był bolesny moment dla Denjiego, ale jesteśmy absolutnie pewni, że Aki kazałaby mu zrobić dokładnie to samo, gdyby był w stanie.

Czy Aki wróci? Człowiek z piłą łańcuchową?

Przyszłość Człowiek z piłą łańcuchową manga jest obecnie nieznana, więc nie mamy ostatecznej odpowiedzi na to pytanie. Mianowicie, Aki Hayakawa definitywnie nie żyje, a ponieważ nigdy nie był diabłem, oznacza to, że nie można go wskrzesić w tamtym czasie. Widząc, jak potoczyła się historia, taki obrót wydarzeń sprawił, że Aki jako postać stała się całkiem zbędna. Ale nie byłoby dziwne, gdyby tak ważna postać – bo Aki naprawdę odegrała ważną rolę w życiu Denjiego – powróciła, ponieważ jest to stosunkowo powszechne w świecie anime i mangi.

ZWIĄZANE Z:

Jak Aki stał się diabłem z bronią w Chainsaw Man?

Wciąż jednak nie wiemy, ile Człowiek z piłą łańcuchową będzie podążać Shonen tradycji, czyli nie możemy udzielić ostatecznej odpowiedzi. W obecnej sytuacji Aki Hayakawa nie wróci, ale nie możemy tego wykluczyć (nawet jeśli to tylko w formie retrospekcji).

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?