Skip to content

Czy Akamaru żyje w Boruto? Co się z nim stało?

10 de luty de 2023
AKamaru

Przez lata byliśmy w Horyzont fikcji pisałem o wielu postaciach z Naruto I Boruta seria. Większość z nich to nazwiska dobrze znane, nawet tym, którzy nie są fanami serii, ale ten artykuł poświęcimy jednej ważnej, choć stosunkowo mało znanej postaci z serii. Nawiasem mówiąc, ta postać to także – pies! Fani serii mogą już wiedzieć, że będziemy rozmawiać o Akamaru, ponieważ powiemy wam, czy Akamaru wciąż żyje w Boruta i jaka jest jego historia w franczyzie.

Akamaru jest bardzo ważną postacią w Naruto legenda, a on wciąż żyje i ma się dobrze Boruta, chociaż jest teraz dość stary i raczej nieaktywny, nie robi nic poza chodzeniem za Kibą i spaniem przez większość czasu. Podczas Narutobył bardzo aktywną postacią i brał udział w wielu misjach i bitwach z Kibą.

Reszta tego artykułu skupi się oczywiście na Akamaru i jego historii w Naruto I Boruta. Omówimy szczegółowo, co się z nim stało w serii, ale także udzielimy dodatkowych odpowiedzi na niektóre powiązane pytania dotyczące Akamaru. Musimy was ostrzec, że będzie sporo spoilerów, więc jeśli nie jesteście w pełni na bieżąco z fabułą, powinniście uważać na to, jak podchodzicie do tekstu.

Co się stało z Akamaru w Naruto?

Kiedy Kiba miał 4 lata, jego matka, Tsume Inuzuka, powierzyła mu Akamaru. Pomimo tego, że Akamaru prawie natychmiast oddał mocz na twarz Kiby i ku zaskoczeniu matki i siostry Kiby, ta dwójka szybko się do siebie zbliżyła, stając się najlepszymi przyjaciółmi i partnerami w walce. Zanim Akamaru zapisał się do Akademii Shinobi, razem z Kibą idzie do lasu pytając chłopca o imieniu Yota, dlaczego rzuca w nich piorunami, odpowiadając, że nie lubi psów. Później, gdy Yota się uspokoił, Akamaru, Kiba, Naruto, Yota, Ino, Shikamaru, Chōji i Sakura przygotowują się do gry.

We wczesnych testach Akamaru był u boku Kiby, gdy ten walczył z Naruto Uzumakim. Pomimo faktu, że Akamaru stanowił wyzwanie dla Naruto, szczególnie po tym, jak zmienił się w klona Kiby, Naruto zdołał oszukać zarówno Akamaru, jak i Kibę, zmieniając się w Akamaru i atakując go. Naruto najpierw przemienił się w Kibę, aby powstrzymać ich przed uderzeniem go, kiedy ten użył manewru Jutsu Klonu Człowieka-Bestii, a następnie w Akamaru, aby oszukać Kibę, by pomyślał, że skrzywdził Akamaru. Następnie Kiba uderzył Akamaru, udając Naruto. Akamaru i Kiba zostali następnie wyeliminowani z zawodów w finale.

Shikamaru poprosił Kibę i Akamaru, aby znaleźli się wśród osób odpowiedzialnych za powstrzymanie Sasuke Uchiha przed opuszczeniem Konohy. Kiba i Akamaru zostali wybrani na przywódców grupy ze względu na ich dogłębną wiedzę o Kraju Ognia i ich silny zmysł węchu, który pozwolił im wykryć zapachy wroga i uniknąć wszelkich przydrożnych pułapek. Podczas poszukiwań Sasuke, Akamaru i Kiba postanowili zostać z grupą, dopóki nie odkryją pojemnika, ale kiedy wybuchła etykieta, obaj, jak również Sakon i Ukon, wpadli do armaty.

Aby uniknąć opętania przez Ukona i zabicia Akamaru, gdy ten zaczął tracić kontrolę nad swoim ciałem, Kiba dźgnął się w klatkę piersiową, próbując zabić Sakona. Kiba i Akamaru próbowali uciec, gdy znaleźli ich Sakon i Ukon, po czym przybył Kankuro i zabił braci. Minęło trochę czasu, zanim rany i urazy Kiby i Akamaru się zagoiły. Kiba był zmotywowany do poprawy, ponieważ nie chciał, aby Akamaru znowu cierpiał.

Akamaru pomagał w poszukiwaniach któregokolwiek z braci Uchiha po tym, jak zdecydowano, że znalezienie Itachiego Uchiha było najlepszym planem działania na zlokalizowanie Sasuke. Pomimo ich wysiłków, nie byli w stanie znaleźć Sasuke i wrócili do wioski. Kiedy Pain najechał Konoha, Akamaru walczył u boku Kuromaru i matki Kiby przeciwko Ścieżce Preta. Następnie ona i Kiba pojawili się ponownie po bitwie, aby poinformować Naruto, Sakurę i Kakashiego, że Danz właśnie został mianowany Szóstym Hokage i właśnie wydał rozkaz zabicia Sasuke.

Wraz ze swoim towarzyszem Kibą, Akamaru służy w Piątej Dywizji Zjednoczonych Sił Shinobi podczas Czwartej Światowej Wojny Shinobi. Ma za zadanie wykorzystać kilku ninja do utworzenia jednostki rezerwowej dla Drugiej Dywizji. Akamaru i Kiba używają jutsu Przebijającego Kła, by uderzyć część Armii Białych Zetsu. Obaj są później widziani przez Nejiego, Hinatę i Shino, gdy dzień się kończy i zapada noc. Neji był tak wyczerpany, że kiedy Kiba namawiał go, by zatrzymał się przy Wydziale Medycznym podczas nocnej straży, odpowiedział raczej Akamaru niż Kibie, pokazując swój okropny stan. Poniższe zdjęcie przedstawia Akamaru ciągnącego za sobą Nejiego.

Kiba później ostrzegł Nejiego, że Hinata była w niebezpieczeństwie podczas walk. Neji później przyznał, że „Hinata” była w rzeczywistości Białym Zetsu, który został przemieniony po tym, jak nie udało mu się obronić postaci przed ninja Iwa. Kiba zganił Nejiego za wybranie złej drogi, a Akamaru i Kiba kontynuowali poszukiwania Hinaty. Jednak cienisty klon Naruto interweniował na polu bitwy i uratował Hinatę, zanim Kiba mógł do niej dotrzeć. Później, po podróży z innymi członkami Sojuszu Shinobi do miejsca, w którym przebywali Jinchuriki, Akamaru i Kiba pojawili się na polu bitwy, prowadząc pozostałych w walce z wrogami.

Dziesięcioogoniasty zaatakował Akamaru i Kibę, gdy tylko wyszła z dziury, w którą wpadła, gdy Sojusz rozpoczął kontratak. Gdy Kurama ma dość czakry, Naruto przekazuje część z niej Akamaru, który następnie wykorzystuje ją wraz z Kibą do ataku na Uchiha i Dziesięcioogoniastego, zrywając ich połączenie z potworem. Gdy udało im się uciec z gigantycznej Kuli Ogoniastej Bestii Dziesięcioogoniastego, nastrój Akamaru poinformował Sojusz, że Minato został przywrócony. Miał pewne zastrzeżenia, ale Minato zapewnił go, że w niego wierzy.

Akamaru był zszokowany, gdy Sasuke pojawił się później na polu bitwy i powiedział, że odniesie sukces jako Hokage. Hashirama użył drewnianych klonów do stworzenia otworów w obecnej barierze, gdy Akamaru i inni shinobi rzucili się na uwięzionego Dziesięcioogoniastego. W rezultacie Akamaru, Kiba i klon Kiby użyli jutsu Mieszanej Transformacji Człowieka-Bestii: Trójgłowego Wilka, aby zaatakować mini klony Jubi swoim Wirującym Kłem.

Czy Akamaru jeszcze żyje? Boruta?

Akamaru, jak mogłeś się teraz domyślić, żyje w Boruta. Jest teraz bardzo starym i bardzo zmęczonym psem, ale żyje i ma się dobrze, poza zwykłymi problemami, które trapią starszych ludzi. Jego rola w historii jest w rzeczywistości minimalna i ogranicza się głównie do kilku epizodów w serialu. Po raz pierwszy widzimy go, gdy zasypia podczas rozmowy Kiby z Tamakim o czekaniu na swój czas, zanim zostanie Hokage. Akamaru i Akemaru później dołączyli do Kiby, gdy próbował zdobyć nowo wydaną interaktywną lalkę z motywem Kuramy dla swojej dziewczyny; później poszedł za Kibą i Tamakim na ich randce na Festiwal Kłótni. Widzimy również jego poprzednią wersję w Poślizgu w Czasie, gdzie spotkał się z przyszłym Naruto i Sasuke i pomógł im. Później widziano go ponownie, gdy Kiba rozmawiał z Naruto i kiedy ten pierwszy uczestniczył w uroczystości upamiętniającej poległe ofiary Czwartej Światowej Wojny Shinobi, chociaż większość ceremonii przespał.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?