Skip to content

Czego prawdopodobnie nigdy nie zauważyłeś w szafie Klausa w Akademii Umbrella

9 de lipiec de 2022
l intro 1657332640

Robert Sheehan na premierze Akademii Umbrella

Większe rodzeństwo Hargreeves w „Akademii Umbrella” nie byłoby tak skuteczne bez połączenia eklektycznych i unikalnych zestawów kostiumów, które postacie noszą w każdym sezonie. Każdy Hargreeves ma swój własny, odrębny styl i poczucie siebie dzięki dopasowanej garderobie, kluczowym elemencie serii, który pomaga nadać bohaterom własny blask (poprzez Deadline). Przy tak wielu pytaniach bez odpowiedzi dotyczących „Akademii Umbrella” przynajmniej fani mogą polegać na świetnych kostiumach każdego sezonu.

Projektowanie kostiumów na pokaz nie jest łatwym zadaniem, biorąc pod uwagę, że wykorzystanie garderoby i projektowanie elementów z różnych okresów jest trudne. Christopher Hargadon, projektant kostiumów do przebojowego serialu Netflix (za Variety), odbył ciekawą podróż, przygotowując kostiumy dla siedmiorga rodzeństwa. W szczególności jest to staranne wdrożenie pewnego stylu i precyzyjnej myśli, które znalazły się w szafie Klausa, najbardziej ekscentrycznego i ekstrawaganckiego z siedmiorga dzieci. Wielu prawdopodobnie nigdy nie zauważyło ani nie zauważyło tego elementu kostiumów Klausa lub dbałości o szczegóły, ponieważ są zajęci obserwowaniem szalonych wybryków Klausa i jego rodzeństwa.

Szafa Klausa składa się w dużej mierze z odzieży damskiej

Inspiracją do stworzenia garderoby Klausa był częściowo aktor, który go gra (Robert Sheehan) i jego własne wybory garderoby, głównie damskie. W rozmowie z Fashionistką Hargadon stwierdził, że ponad 50% garderoby Klausa to ubrania damskie, często znaleziska vintage — Hargadon wspomina o 50-letniej postrzępionej edwardiańskiej spódnicy z produkcji Szekspira, która w charakterystyczny sposób rozpada się, gdy ją nosi Klaus (poprzez Termin ostateczny). Sheehan przyznaje, że jego płynność płciowa jest ważnym elementem jego życia osobistego, a Hargadon uważał, że jest to niezbędne do zintegrowania się z postacią Klausa i jego adaptacyjną garderobą (zgodnie z modą).

Przełączanie się między odzieżą kobiecą a męską nadaje się jako ostateczna forma wyrażania siebie Klausa w radykalnie zmieniających się okresach i trendach mody, które przychodzą i odchodzą w miarę upływu epok. Zaczynając pierwszy sezon w głównie gotyckim, ponurym stroju składającym się z czarnego płaszcza i czarnych butów, by w sezonie 2 stać się kolorowym i wolnym duchem liderem kultu pod wpływem Yogi (który nosił wykonane na zamówienie sherwani według Cosplay Central), Klaus posiada najszerszą ewolucję kostiumową ze wszystkich swoich rodzeństwa. Z biegiem czasu intrygujące jest obserwowanie, jak jego zwariowany styl staje się odzwierciedleniem epoki, w której żyje.

Czy ten post był pomocny?