Skip to content

CSI: Koncert BTS Davida Bermana pomógł ulepszyć program

13 de maj de 2023
l intro 1683418528

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Super Dave patrząc w górę

Dramaty kryminalne proceduralne opierają się na realizmie. Jasne, użycie magii telewizyjnej na temat tego, jak szybko i czysto zamyka się sprawy, lub właściwe użycie broni palnej wymaga odrobiny naginania rzeczywistości tu i tam. Ale programy takie jak „NCIS” i „CSI” mają na celu odstawienie przestępców, zachowując jednocześnie wszystko tak realistyczne, jak to tylko możliwe. Oznacza to, że badania są niezbędne, a za kulisami doradcy są krytyczni. „NCIS” często polegał na swoim zespole doradców technicznych, którzy byli prawdziwymi członkami NCIS. W rzeczywistości nawet dyrektor Leon Vance jest odniesieniem do jednego z nich. Jednak w przypadku „CSI” serial polegał na zakulisowym koncercie członka obsady w celu uzyskania pomocy badawczej.

David Berman nie jest obcy fanom „CSI”, ponieważ od pierwszego sezonu występuje w serialu jako asystent lekarza sądowego David „Super Dave” Phillips. Ale za kulisami Berman zapewnił programowi najlepszą asystę. Wraz z byłym kolegą z obsady „CSI”, Jonem Wellnerem, był współzałożycielem Entertainment Research Consultants (ERC), firmy zajmującej się badaniami technicznymi na praktycznie każdy temat dla hollywoodzkich projektów.

Jak ujawnił Berman w CiWeek Magazine, on i Wellner zaczęli prowadzić badania dla „CSI” w 2000 roku, zaczynając od serialu. Szybko rozwinęło się to w pełnoprawny biznes, który obejmował pracę przy takich serialach jak „Kości”, „Rizzoli and Isles” i oczywiście „CSI: Miami”, żeby wymienić tylko kilka. Firma Bermana próbowała odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące serialu pisarze mogli mieć. A dla Bermana oznaczało to badania na wszelkiego rodzaju nietypowe tematy.

Każdy tydzień w CSI był dla Bermana pouczającym doświadczeniem

Od ofiar tonących znalezionych w tajemniczych okolicznościach w windzie po dochodzenia w zakamarkach klubu fetyszystycznego, sprawy w „CSI” były zakorzenione w różnego rodzaju makabrycznych i dziwacznych tematach. Ale częścią zabawy w „CSI” jest obserwowanie, jak zespół odkrywa najdziwniejsze tajemnice z taką techniczną magią. Chwile w „CSI” czasami przypominały odcinek „Pogromców mitów”, gdy grupa przeprowadzała zaimprowizowane eksperymenty naukowe w celu rozwiązania spraw. To tutaj firma Davida Bermana Entertainment Research Consultants (ERC) często błyszczała w „CSI”. Eksperci i kontakty z jego firmy odpowiadali na wszelkie zagadkowe pytania, które pojawiały się, gdy zespół scenarzystów serialu pracował nad scenariuszami.

I jak Berman wspominał kiedyś podczas wywiadu z Assignment X w 2015 roku, jego zakulisowa praca zapewniała ciągłe uczenie się. „Badania, każdego dnia uczymy się ciekawego samorodka” – powiedział Berman w wywiadzie. „Nauka, prawo, praca policji, a potem czymkolwiek zajmujemy się co tydzień w” CSI ”, jesteśmy w nowym świecie, czy to rekiny, zbieranie znaczków, czy nurkowanie z klifów, cokolwiek, uczymy się nowego rzeczy co tydzień”. Głód wiedzy firmy pomógł wnieść wkład w różnorodne dziedziny, którymi się zajmowali. A skoro tematy takie jak „budowa kolejki górskiej” i „analiza telefonii komórkowej” wymienione na stronie ERC, wydaje się, że nic nie jest zbyt niekonwencjonalne.

Czy ten post był pomocny?