Skip to content

„Corsage” i jego wyznaczająca trendy cesarzowa w modzie na nowojorskim debiucie teatralnym – Speciality Box Office

25 de grudzień de 2022
CORSAGE Still 2

Nowojorczycy walczyli z zimnem w ten weekend Stanik w dwóch kinach (IFC Center, Film at Lincoln Center) jako film biograficzny Marie Kreutzer o cesarzowej Elżbiecie z Austrii z Vicky Krieps w roli głównej zarobił szacunkowo 32 000 dolarów w ciągu trzydniowego weekendu, co daje solidną średnią 16 000 dolarów na ekran.

Czterodniowy szacunek dla biografii IFC Films o cesarzowej Elżbiecie z Austrii – znanej jako Sisi – to 36 000 $, PSA 18 000 $.

„Jesteśmy bardzo dumni z tej podróży Stanik trwa, ponieważ nadal znajduje poparcie zarówno krytyków, jak i widzów, którzy reagują na śmiały, porywający występ Vicky Krieps i nienaganną reżyserię Marie Kreutzer” – powiedziała Arianna Bocco, prezes IFC Films.

Film „rezonuje na skalę światową od czasu swojej premiery w Cannes i przygotował grunt pod popkulturowy moment z prawdziwą historią cesarzowej Sisi i siłą kobiecych historii” – powiedział Bocco. Stanik to starsze określenie gorsetu lub gorsetu, z którym codziennie zmaga się modna Sisi.

Sisi to także centrum seriali Netflixa, Cesarzowa.

Stanik, znajdujący się na krótkiej liście do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy, miał światową premierę w Cannes, gdzie Krieps zdobył nagrodę Un Certain Regard Best Performance. Grał w formatach TIFF i NYFF, zdobył nagrodę dla najlepszego filmu na festiwalu filmowym w Londynie i był nominowany do nagrody Gotham dla najlepszego międzynarodowego filmu fabularnego (reżyseria Audrey Diwan Wydarzenierównież od IFC Films, wygrał) oraz Film Independent Spirit Awards.

Rozszerza się do Los Angeles w piątek i w całym kraju do około 200 kin 6 stycznia.

Wydanie Sarah Polley przez UAR Kobiety rozmawiają otwarte do 40 000 $ w ośmiu lokalizacjach za PSA w wysokości nieco ponad 5 000 $ i szacunkową sumę 53 000 $ przez cztery dni. Debiutujący w Nowym Jorku, Los Angeles, Chicago, Austin i Toronto, będzie się rozwijał wraz z szeroką premierą zaplanowaną na 20 stycznia. Na podstawie książki Miriam Toews z Bradem Pittem jako producentem wykonawczym. W rolach głównych Rooney Mara, Claire Foy, Jessie Buckley, Judith Ivey i Sheila McCarthy, z Benem Whishawem i Frances McDormand. Grupa kobiet w odizolowanej kolonii religijnej walczy o pogodzenie swojej wiary z serią napaści seksualnych popełnionych przez tamtejszych mężczyzn.

Żyjący z Sony Pictures Classics zarobił 21,2 tys. USD na trzech ekranach, przy średniej na ekranie 7,1 tys. USD. Film Olivera Hermanusa rozpoczął się na trzech ekranach w Nowym Jorku (Angelika, New Plaza Cinema) i Los Angeles (Royal). Napisany przez zdobywcę Nagrody Nobla, pisarza Kazuo Ishiguro, z udziałem Billa Nighy’ego, Aimee Lou Wood, Alexa Sharpa, Toma Burke’a, film jest historią zwykłego człowieka sprowadzonego do szarej egzystencji przez lata przytłaczającej biurowej rutyny, który dokonuje najwyższego stara się odmienić swoje nudne życie. Na podstawie filmu Akiry Kurosawy z 1952 roku Ikiru.

Niektóre ostatnie otwarcia specjalne, w tym Wieloryb, Bashshees z Inisherin, Tár oraz Fabelmanowie przewyższyły te liczby, ale są to solidne debiuty, biorąc pod uwagę mroźne temperatury w Nowym Jorku w ten weekend i ogólny stan niezależnego rynku kinowego. Dochody pozostają znacznie poniżej poziomów sprzed Covid-19, często niezależnie od budżetów i wartości produkcji, gwiazdek czy świetnych recenzji — z tym stanem rzeczy producenci i dystrybutorzy będą się zmagać do 2023 roku.

Holdovers: wydanie Darrena Aronofsky’ego przez A24 Wieloryb z Brendanem Fraserem w roli głównej rozszerzył się do 603 ekranów w trzecim tygodniu, przynosząc szacunkowo 924 000 $. Cume do niedzieli to ponad 2 miliony dolarów.

Menu z Searchlight Pictures zarobił 617 000 $ na 840 ekranach w szóstym tygodniu, przy szacunkowej czterodniowej wartości 900 000 $ w ciągu czterech dni i łącznym dochodzie do 34 milionów dolarów brutto.

W siódmym tygodniu Universal’s Fabelmanowie Stevena Spielberga zarobił 550 000 $ przez trzy dni i spodziewa się 880 000 $ przez cztery dni na 1122 ekranach. Szacowany dochód krajowy do niedzieli to 9,7 miliona dolarów.

Wieloryb, menu oraz Fabelmanowie w rankingu odpowiednio nr. 7,8 i 9 w krajowej dziesiątce.

Czy ten post był pomocny?