Skip to content

Coachella Music Festival pozywa Live Nation o imprezę sylwestrową „Coachella Day One 22”

14 de grudzień de 2021
coachella e1583773560629

Festiwal muzyczny Coachella — w tym producent imprezy Goldenvoice — złożył dziś pozew o naruszenie znaku towarowego przeciwko Live Nation Entertainment w związku z konkurencyjnym wydarzeniem wyprodukowanym przez Twenty-Nine Palms Band of Mission Indians o nazwie „Coachella Day One 22”, który jest teraz reklamowany na Live Krajowy rynek Ticketmaster.

Podobnie jak 20-letni festiwal muzyki i sztuki Coachella Valley, impreza Coachella Day One 22 odbywa się w ramach imprezy „Twenty-Nine Palms’ Day One 22”, która jest reklamowana jako plenerowa impreza muzyczna na żywo, która obejmuje rozrywkę i występy, i znajduje się w pobliżu miejsca, w którym oryginalna Coachella odbywa się festiwal, wynika z pozwu złożonego w sądzie federalnym w Los Angeles.

Podczas gdy program zbliżającego się 31 grudnia 2021 roku wydarzenia wydaje się dość płynny, na jego stronie na Facebooku znajdują się takie osoby, jak Lil Wayne, Diesel (aka Saquille O’Neal), E-40 i Getter.

Powodowie twierdzą w skardze, że Twenty-Nine Palms Band of Mission Indians, działający jako Coachella Crossroads, „celowo handluje dobrą wolą” wydarzenia Coachella, powodując prawdopodobieństwo „dezorientacji konsumentów i fałszywego skojarzenia” z pierwotnym wydarzeniem .

Powodowie twierdzą, że Twenty-Nine Palms Band of Mission Indians i Coachella Crossroads – łącznie określane jako Twenty-Nine Palms – nie są wymienione jako pozwani w powództwie, ponieważ obaj zapewnili za pośrednictwem swojego adwokata, że ​​mają prawo do immunitetu suwerennego, oraz nie podlega garniturowi. Adwokaci festiwalu Coachella Valley twierdzą, że Twenty-Nine Palms może zostać dodanych jako pozwani w późniejszym terminie.

„Twenty-Nine Palms dołożyło wszelkich starań, aby naśladować” Coachella i powiązane znaki towarowe powoda, twierdzi pozew.

Festiwal Coachella nie odbył się osobiście w 2020 i 2021 roku z powodu pandemii; jednak zamiast tego odbyła się wirtualna impreza Coachella. Wielodniowe wydarzenie ma powrócić w przyszłym roku w dniach 15-17 kwietnia i 22-24 kwietnia.

Powodowie twierdzą, że nie mają zastrzeżeń do organizacji Twenty-Nine Palms własnego festiwalu lub organizowania wydarzeń w ich miejscu, ale muszą przyjąć i używać nazwy wydarzenia, nazwy miejsca i znaku towarowego, aby uniknąć możliwości wprowadzenia konsumentów w błąd.

„Pomimo wielokrotnych próśb ze strony powodów, Twenty-Nine Palms odmówiło przyjęcia własnej charakterystycznej nazwy wydarzenia lub nazwy i znaków miejsca” – zgodnie z pozwem.

Coachella Crossroads — kompleks rozrywkowy na świeżym powietrzu znajdujący się w sąsiedztwie kasyna Spotlight 29 w Coachella — reklamuje swoją pierwszą imprezę sylwestrową o nazwie Day One 22.

Odbywający się corocznie w Empire Polo Club na pustyni festiwal Coachella Valley jest jednym z najbardziej uznanych festiwali muzyki współczesnej na świecie.

Witryna Polo Club, która obejmuje teren festiwalu, kemping na miejscu, parking i wsparcie, obejmuje ponad 800 akrów. Według powoda, frekwencja w wiecznie wyprzedanym festiwalu, zsumowana w ciągu kilkudniowego wydarzenia, szacowana jest na 750 000 uczestników.

Kolejna edycja odbędzie się w kwietniu 2022 roku. Travis Scott miał być headlinerem, ale został usunięty z tego miejsca w niedzielę po tragedii na swoim festiwalu Astroworld.

City News Service przyczynił się do powstania tego raportu.

Czy ten post był pomocny?