Skip to content

Co warto wiedzieć o najnowszym rybaku Jacku Bunnellu z sezonu 19 Deadliest Catch

11 de czerwiec de 2023
l intro 1686029737

Telewizja Reality TV

Jack Bunnell patrzący w przyszłość

Kiedy 18 kwietnia „Deadliest Catch” powrócił na sezon 19, długo emitowany serial reality obiecywał wiele wyzwań czekających na Morzu Beringa: zwykłe niebezpieczeństwa związane z połowami krabów, wyludnienie krabów śnieżnych i, co najważniejsze, plaga nielegalnych połowów przez statki niezarejestrowane. Żadna z tych prób nie była wystarczająca, aby odwieść nowoprzybyłych Lindę Greenlaw, Sophię „Bob” Nielsen, Jacoba Hutchinsa, Ricka Shelforda i Jacka Bunnella.

Bunnell, początkujący kapitan statku F/V Barbara J, pojawił się wcześniej w 15. sezonie „Deadliest Catch” jako majtek w sadze F/V Jakoba Andersona. W sadze Bunnell zderzył się głowami z Andersonem. Bunnell krytycznie odniósł się do środków bezpieczeństwa statku, zauważając, że garnki z krabami zostały przestawione, aby uzyskać lepszy materiał filmowy, nawet jeśli narażało ich to na rozbijające się fale. „Musisz jakoś sprawić, by było to ekscytujące” – powiedział Bunnell Seattle Times. „To, co robimy, ciągnięcie garnków 24 godziny na dobę, jest nudne”. Zranił się także w nogę w 2019 roku, kiedy ogromny garnek z krabami uderzył w jego nogę. Anderson ostatecznie zwolnił Bunnella za niesubordynację.

Ponieważ Bunnell jest teraz kapitanem własnego statku obok weterana kapitana Steve’a „Harleya” Davidsona, niektóre stare urazy pozostają, a Bunnell i Anderson potwierdzili wzajemną niechęć w rozmowie radiowej. Ale Bunnell nie pozwolił, by jakaś sprzeczka między kapitanami powstrzymała go od umiejętnego dowodzenia własnym statkiem.

Jack Bunnell jest rybakiem w trzecim pokoleniu

Doświadczenie wędkarskie Jacka Bunnella wykracza daleko poza jego sezon 15 w „Deadliest Catch”. Bunnell, który dorastał w nadmorskiej społeczności Homer na Alasce, jest rybakiem w trzecim pokoleniu, a jego dziadek raczył go opowieściami o połowach krabów królewskich w Zatoce Alaskiej. Później jego ojciec łowił czerwone kraby królewskie w Morzu Beringa.

Przed dołączeniem do sezonu 19 Bunnell był także członkiem załogi statku rybackiego o nazwie Pinnacle, ale malejąca liczba krabów śnieżnych niepokoiła młodego rybaka. W 2022 roku zbiory krabów śnieżnych na Alasce zostały po raz pierwszy wstrzymane, co zagroziło zdolności Discovery do wyprodukowania „Deadliest Catch”. „W przyszłości chciałbym być w sterówce” – powiedział Bunnell w Seattle Times w 2022 roku. „Właśnie tam wyznaczyłem sobie cel. Ale jeśli nie ma kraba do złapania, nigdy nie będę kapitanem”.

Wydaje się, że marzenia Bunnella o dowodzeniu własnym statkiem spełniły się w „Deadliest Catch”, ale nie zawsze szło gładko. W jednym odcinku 700-funtowy garnek z krabami został wgnieciony do punktu zniszczenia. W innym silnik S/V Barbara J spontanicznie się wyłączył, zmuszając Bunnella do złapania latarki czołowej i zbadania mechanicznych wnętrzności statku. Podróż Bunnella jako młodego kapitana trwa w każdy wtorkowy wieczór na Discovery.

Czy ten post był pomocny?