Skip to content

Co warto wiedzieć o najnowszych dodatkach SNL

28 de wrzesień de 2021
l intro 1632857615

Gdy „Saturday Night Live” powróci 2 października, będzie to 47. sezon tego przełomowego serialu komediowego. Program zapoczątkował kariery niezliczonych gwiazd komediowych, od Billa Murraya i Eddiego Murphy po Tinę Fey i Kate MacKinnon. Ale w każdym sezonie prawie zawsze jest jakaś rotacja wśród obsady „SNL”.

Tym razem Beck Bennett opuści show po ośmiu sezonach, a zawodniczka Lauren Holt również nie wróci (poprzez The Wrap). W tym sezonie są również dwie promocje, a Bowen Yang i Chloe Fineman awansują z polecanych graczy do wykonawców repertuaru. W przypadku Yanga zdobycie nagrody Emmy w pierwszym sezonie prawdopodobnie sprawiło, że awansowanie go było dość łatwą decyzją w oczach producentów „SNL”.

W nadchodzącym sezonie zadebiutują także w „SNL” trzech nowych członków obsady: Arystoteles Athari, James Austin Johnson i Sarah Sherman (przez LA Times).

O ile nie jesteś wyjątkowo podłączony do sceny komediowej, te trzy nazwiska prawdopodobnie nie są ci znane. Mając to na uwadze, oto podsumowanie historii każdego nowego członka obsady w komedii, w tym gdzie odbyli szkolenie, z czego są najbardziej znani i jakie umiejętności mogą wnieść do „Saturday Night Live” w tym sezonie.

Arystoteles Athari nosił wiele kapeluszy w swojej karierze komediowej

Przed koncertem „Saturday Night Live” Aristotle Athari był prawdopodobnie najbardziej znany z grania powracającej postaci Gabe (programista, który zawsze nosił spodnie, które podwajały się jako krzesło) w 6. sezonie „Doliny Krzemowej”. Jest także członkiem Goatface, grupa komediowa stworzona przez korespondenta „The Daily Show” Hasana Minhaja. Wreszcie zagrał Derricka w interaktywnym serialu internetowym „The Coop”.

Oprócz doświadczenia na ekranie, Athari był aktywnym reżyserem komediowym, reżyserując kilka filmów krótkometrażowych i stand-upów dla takich komików jak Tom Arnold, Erik Griffin i Drew Lynch (za pośrednictwem IMDb). To doświadczenie może oznaczać, że część jego wkładu w „SNL” w tym sezonie będzie miała formę cyfrowych filmów krótkometrażowych, ale czas pokaże.

Athari pochodzi z Plano w Teksasie. Jest aktywny w komedii od ponad dziesięciu lat, a jego pierwszy napis na ekranie pojawił się w 2008 roku. Osobiście, Athari ożenił się 27 września, tego samego dnia, w którym został ogłoszony nowym członkiem obsady „SNL” (przez HitC).

James Austin Johnson jest mistrzem wrażeń

Oprócz innych ról w „Saturday Night Live” Beck Bennett był znany ze swoich wrażenia z takich polityków jak Mike Pence, Władimir Putin i Mitch McConnell, więc jego odejście otwiera przestrzeń dla kolejnego impresjonisty, który może wejść i spróbować wypełnić pustka pozostawiona przez wyjście Bennetta.

James Austin Johnson może być właśnie osobą, która wypełni tę pustkę. Znany jest z wirusowego wrażenia Donalda Trumpa (przez Świergot) i chociaż prawdopodobnie nie będzie potrzeby naśladowania Trumpa w „SNL” przez następne kilka lat, podobno robi też inne wrażenia (poprzez Vulture). Jak już wiedzą fani serii, to zawsze przydatna umiejętność w „SNL”.

Johnson miał również kilka ról na ekranie, które nie były wrażeniami. Wystąpił w kilku serialach komediowych, m.in. „Tuca i Bertie”, „Człowiek przyszłości” i „Adam rujnuje wszystko”, a także w dramatach, takich jak „Wszystko narasta” i „Lepiej zadzwoń do Saula”. Zagrał nawet asystenta w studiu w filmie braci Coen z 2016 roku „Hail, Caesar!” (poprzez IMDb). Pochodzi z Nashville (przez EW).

Sarah Sherman lubi robić to dziwacznie

Ostatnia, ale nie mniej ważna, jest Sarah Sherman, która powinna wnieść do obsady wyjątkową komediową wrażliwość. Najbardziej znana jest ze swojego komediowego alter ego Sarah Squirm, wesoło zdeprawowanej postaci, która zagrała w „Szczepionce Sary”, parodii PSA z czasów COVID, z mnóstwem krwi i innych płynów ustrojowych. Na taśmie przesłuchania „SNL” wystąpiła w roli Sarah Squirm i wykonała serię szybkich, celowo okropnych wrażeń z różnych celebrytów i postaci. Możesz to sprawdzić na Sarah Squirm Świergot. Jest także pomysłodawcą reklamy informacyjnej Adult Swim „Flayaway”, która promuje niepokojący nowy zabieg kosmetyczny (szczerze, najlepiej jest po prostu obejrzeć go dla siebie).

Ponadto była częstym współpracownikiem komika Erica Andre, otwierając dla niego trasę koncertową i pełniąc funkcję konsultanta kreatywnego przy „The Eric Andre Show”. Była także scenarzystką pierwszego sezonu komediowego programu magicznego „Magic for Humans” (przez IMDb).

Pochodzący z Long Island zdecydowanie wnosi do obsady niepowtarzalny styl i wrażliwość. Na szczęście „SNL” zawsze miała trochę dziwną passę, zwłaszcza jeśli chodzi o automaty do szkiców na koniec serialu, więc miejmy nadzieję, że Sherman naprawdę wprowadzi tę stronę swojej komedii do serialu.

Czy ten post był pomocny?