Skip to content

Co się stało z Billie od Supernatural?

6 de sierpień de 2022
l intro 1659757592

Billie ostrzega Sama i Deana

Lisa Berry jest znana fanom serialu „Supernatural” jako Billie, żniwiarz, który w długim serialu awansował do roli Śmierci. Bracia Winchester po raz pierwszy spotykają ją w sezonie 11, odcinek 2, „Form and Void”. Billie konfrontuje się z Samem (Jared Padalecki), gdy pracuje nad znalezieniem lekarstwa na chorobę zakaźną, która go uczepiła. Billie mówi Samowi, że jako nowa Śmierć nie pozwoli ani jemu, ani Deanowi (Jensen Ackles) powracać z martwych.

Billie nadal pojawia się w ciągu ostatnich czterech sezonów „Supernatural” i staje się ważną częścią jego zakończenia. Mówi braciom Winchester, jak może wyglądać dla nich koniec i wykorzystuje Jacka (Alexander Calvert) w swoim planie zabicia Boga (aka Chucka, granego przez Roba Benedicta). W 2018 roku Berry rozmawiała z partnerem NBC WMTV, aby porozmawiać o swojej postaci i sukcesie serialu podczas emisji 300. odcinka serialu. „Miło jest grać naprawdę potężną postać w tak niesamowitym programie z tak wieloma silnymi, potężnymi postaciami” – powiedziała.

Minęło trochę czasu, odkąd Billie po raz ostatni podniosła kosę. Od tego czasu zajmuje się innymi trzymającymi w napięciu projektami i pracą poza przemysłem rozrywkowym.

Berry nie jest obcy dołączaniu do popularnych franczyz

Lisa Berry jest podstawą małego ekranu od 2006 roku, po raz pierwszy pojawiła się jako kierownik teatru w „Degrassi: The Next Generation” w sezonie 5, odcinku 18 „High Fidelity: Part 1.”. Potem zaczęła rezerwować role w popularnych programach, takich jak „Nikita”, zanim stała się żniwiarzem, którego fani „Supernatural” znają i boją się.

Podczas kręcenia filmu „Supernatural” Berry wskoczył na duży ekran w filmie „Power Rangers” z 2017 roku, grając Candace Cranston, mamę Blue Rangera Billy’ego Cranstona. Później dołączyła do „Shadowhunters” jako Cleophas Garroway, Żelazna Siostra, która stara się być częścią Kręgu. Po „Shadowhunters” pomogła przejąć USS Discovery jako regulator o imieniu Kanak w „Star Trek: Discovery” sezon 3, odcinek 12 „There is a Tide…”

Po filmie „Supernatural” Berry zwrócił się w stronę komedii, grając Natashię w serialu „Workin’ Moms”, po czym niedawno powrócił do niepokoju, by zagrać Abby Caldwell, drugoplanową postać w „Klubie upadłych aniołów”. Pierwsze dwa filmy z serii antologii miały swoją premierę w Lifetime w 2022 roku i zawierają piosenkarkę Toni Braxton jako byłą więźniarkę, która marzy o zostaniu prawnikiem, ponieważ przestępstwa zdarzają się członkom jej klubu książki.

Berry również znajduje mnóstwo pracy za kamerą

Lisa Berry uśmiechnięta

Podczas gdy Lisa Berry nadal ujawnia swoją obecność na ekranie, zaczyna również wykonywać pewne prace za kulisami. Niedawno napisała, wyprodukowała i wyreżyserowała krótki metraż zatytułowany „Baby Daddy”. Chociaż niewiele wiadomo na temat projektu, według IMDb jest on obecnie na etapie postprodukcji. Swoje talenty aktorskie użycza na kolejnym małym ekranie, dodając swój głos do niedawno wydanej gry wideo „Total War: Warhammer III”, ostatniej części trylogii „Total War: Warhammer”, pozwalającej graczom na przebicie się przez Królestwo chaosu. Kiedy nie jest na planie, Berry jest nauczycielką medytacji, jak zauważa w sekcji biografii na swoim koncie na Instagramie.

Wszechświat „Supernatural” rozszerzy się tej jesieni wraz z premierą „The Winchesters”, serii prequeli, w której młoda Mary i John Winchester (Meg Donnelly i Drake Rodger) ratują ludzi i polują na różne rzeczy. Podczas gdy Jensen Ackles ma powrócić, by opowiedzieć serial jako Dean Winchester, żadne inne postacie z „Supernatural” nie zostały ogłoszone w momencie pisania tego tekstu.

Czy ten post był pomocny?