Skip to content

Co dalej na przesłuchania 6 stycznia: Potencjalny harmonogram września, tematy i świadkowie na następną rundę – aktualizacja

26 de lipiec de 2022
AP22148103093202

ZAKTUALIZOWANO: Komitet Kongresu badający atak na Kapitol Stanów Zjednoczonych z 6 stycznia zakończył to, co reprezentant Adam Kinzinger nazwał „tamą przesłuchań” przebojowym finałem w godzinach największej oglądalności w czwartek, 24 lipca, który obejmował nigdy wcześniej nie widziane odejścia z 6 stycznia Donalda Trumpa wideo do jego zwolenników, wideo przedstawiające byłego senatora Josha Hawleya uciekającego przed napastnikami Kapitolu, do którego wcześniej zachęcał, oraz apel reprezentantki Liz Cheney do tych, którzy tego dnia poparli Donalda Trumpa.

Przesłuchanie było dopiero drugim z dziewięciu publicznych zgromadzeń grupy zaplanowanych na godziny wieczorne i przyciągnęło ponad 17 milionów widzów w 10 sieciach.

Postępowanie z rozprawy 21 lipca można obejrzeć tutaj.

CZAS NA KOLEJNE PRZESŁUCHANIA –

Podczas gdy komisja początkowo wskazywała, że ​​konklawe 21 lipca będzie ostatnim, deputowana Zoe Lofgren powiedziała później Marcie Radditz w telewizji ABC. W tym tygodniu ostatnio, że „To śledztwo jest w toku”. Lofgren wyjaśnił: „Zbliżają się nowi świadkowie. Zbliżają się dodatkowe informacje. Są rzeczy, na które wciąż patrzymy”.

Jak powiedziała w zeszłym tygodniu wiceprzewodnicząca komisji, rep. Liz Cheney, „tama zaczęła pękać”.

Podczas przesłuchania 21 lipca Cheney ujawnił, że komisja „spędzi sierpień na szukaniu nowych informacji na wielu frontach przed zwołaniem wielu przesłuchań we wrześniu”.

POTENCJALNI ŚWIADKOWIE –

Cheney powiedział Jake’owi Tapperowi z CNN w niedzielę „Stan Unii”: „Przewidujemy rozmowy z dodatkowymi członkami gabinetu prezydenta. Przewidujemy rozmowy z dodatkowymi członkami jego kampanii. Z pewnością jesteśmy również bardzo skoncentrowani na Secret Service.

Ta ostatnia może skupiać się na wiadomościach z początku lipca, że ​​pewna liczba wiadomości tekstowych Secret Service wysłanych 5 i 6 stycznia została skasowana wkrótce po tym, jak wszystkie takie wiadomości zostały wezwane przez komisję.

W zeszłym tygodniu komisja ogłoszony na Twitterze, że „Tajne Służby rozpoczęły produkcję rekordów na podstawie wezwania, które wydaliśmy w zeszłym tygodniu”. Te zapisy mogą odegrać kluczową rolę w prezentacji działań prezydenta Trumpa 6 stycznia.

Wśród tych agentów, z którymi Cheney wskazał, że panel jest zainteresowany rozmową, są Tony Ornato i Bobby Engel, którzy 6 stycznia byli w limuzynie w Ellipse, kiedy ówczesny prezydent Trump mógł mieć lub nie mieć fizyczna kłótnia z członkiem jego ochrony.

Panel jest zainteresowany członkami gabinetu byłego prezydenta, którzy być może rozważali powołanie się na 25. poprawkę w celu usunięcia Trumpa w miarę postępu przemocy na Kapitolu, według AP.

Wśród tych urzędników mogą być ówczesna sekretarka ds. edukacji Betsy DeVos, sekretarka Trumpa ds. transportu Elaine Chao i jego sekretarz skarbu Steve Mnuchin.

Innym potencjalnym świadkiem może być Ginni Thomas, żona sędziego Sądu Najwyższego Clarence’a Thomasa. Jest konserwatywną działaczką polityczną, która 6 stycznia kontaktowała się z urzędnikami Białego Domu w sprawie potencjalnego obalenia wyników wyborów.

„Mamy nadzieję, że zgodzi się na dobrowolne przybycie, ale komisja jest w pełni przygotowana do rozważenia wezwania do sądu, jeśli tego nie zrobi. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Mam nadzieję, że przyjdzie dobrowolnie” – powiedział Cheney w niedzielę. „Więc bardzo ważne jest, abyśmy z nią rozmawiali i jak powiedziałem, mam nadzieję, że zgodzi się na to dobrowolnie, ale jestem pewien, że rozważymy wezwanie do sądu, jeśli tego nie zrobi”.

Jest też więcej materiału od brytyjskiego filmowca Alexa Holdera, który miał zostać usunięty na początku tego miesiąca. Holder powiedział w oświadczeniu, że jego nadchodzący trzyczęściowy film dokumentalny Discovery+: Bez precedensu, został nakręcony w ostatnich sześciu tygodniach kampanii wyborczej prezydenta Trumpa. Przekazał panel wideo z filmu dokumentalnego, który, jak mówi, zawiera współczesne wywiady z Ivanką Trump i Donaldem Trumpem Jr.

Panel rozważał również potencjalnie wybuchowe zeznanie byłego stratega Trumpa Steve’a Bannona, który zgodził się zeznawać.

Posłowie powiedzieli, że komisja wciąż pracuje nad tym, czy komisja przeprowadzi wywiad z byłym wiceprezydentem Mike’em Pence’em, czy jego byłym szefem, Donaldem Trumpem.

PLANY ZASIĘGU SIECI (na czwartek, 21 lipca)

ABC

Dzień dobry Ameryko oraz GMA3: Co musisz wiedzieć będzie miał relację w czwartek i piątek, z raportami głównego korespondenta w Waszyngtonie, Jonathana Karla, GMA3 w czwartek.

Dzisiejsze wiadomości ze świata prezenter David Muir poprowadzi reportaż w czwartek o 20:00 czasu wschodniego w ABC. Dołączy do niego Karl, korespondent Pierre Thomas, korespondent z Kongresu Rachel Scott oraz analityk prawny i współpracownik Kate Shaw.

ABC News Live zaprezentuje całodniowe relacje przed przesłuchaniem, w tym relacje na żywo i analizy od korespondentów i współpracowników.

ABC News Digital będzie mieć zapowiedź, blog na żywo oraz najważniejsze wnioski i najważniejsze wydarzenia, aby podsumować przesłuchanie.

ABC News Radio zapewni transmisję na żywo zainspirowaną przez starszego reportera śledczego Aarona Katersky’ego z korespondentką Białego Domu Karen Travers. Sprawozdania o stanie będą oferowane podmiotom stowarzyszonym podczas przesłuchań, a także analizy ekspertów. Piątkowy odcinek flagowego codziennego podcastu ABC News Start Here zawiera najważniejsze informacje z przesłuchania.

ABC NewsOne, stowarzyszony serwis informacyjny ABC News, będzie relacjonować na żywo przesłuchanie przez cały dzień w czwartek z Waszyngtonu i Kapitolu. NewsOne dostarcza treści i usługi informacyjne dla ponad 200 oddziałów ABC i międzynarodowych partnerów informacyjnych.

CBS

Wieczorne wiadomości CBS prezenter i redaktor naczelna Norah O’Donnell poprowadzi transmisję na żywo w sieci, wydając specjalny raport CBS News dotyczący flagowego programu CBS, a także CBS News Streaming i aplikacji mobilnych CBS News.

Nieprzerwane relacje będą dostępne do obejrzenia na stronie CBSNews.com/hearings. Widzowie mogą również oglądać relacje na żywo CBS News na CBSNews.com i na kanale YouTube sieci.

Dołączenie do O’Donnell na specjalną relację w czwartek będzie Zmierz się z narodem gospodarz Margaret Brennan, główny analityk polityczny John Dickerson, główny korespondent wyborczy i kampanii wyborczej Robert Costa, główny korespondent ds. krajowych i sprawiedliwości Jeff Pegues oraz korespondenci Kongresu Scott MacFarlane i Nikole Killion.

Relacje z przesłuchań będą również transmitowane w aplikacjach mobilnych CBS News. Nieprzerwane relacje będą dostępne do obejrzenia na stronie CBSNews.com/hearings. Widzowie mogą również oglądać relacje na żywo CBS News na CBSNews.com i na kanale YouTube sieci.

Relacja z przesłuchań zostanie również uwzględniona na Poranki CBS, Wieczorne wiadomości CBS z Norah O’Donnell, CBS niedzielny poranek oraz Zmierz się z Narodem z Margaret Brennan.

CNBC

Wiadomości z Shepardem Smithem Wydanie specjalne: Przesłuchania z 6 stycznia będzie wyemitowany o 20:00 czasu wschodniego. Starszy korespondent Kongresu CNBC Ylan Mui będzie relacjonować na żywo z Waszyngtonu, a program będzie zawierał komentarze i analizy byłego zastępcy prokuratora generalnego Donalda Ayera, byłego prokuratora federalnego Renato Mariotti, byłego asystenta prokuratora amerykańskiego w południowym okręgu Nowego Jorku Danyi Perry i Zastępca redaktora RealClearPolitics AB Stoddard,

Relacje z sieci będą również transmitowane na żywo na CNBC.com.

CNN

Relacje CNN z przesłuchań komisji z 6 stycznia będą transmitowane na żywo, bez konieczności logowania się za pośrednictwem telewizji kablowej za pośrednictwem CNN.com i CNN OTT oraz aplikacji mobilnych w ramach „TV Channels” lub CNNgo, jeśli są dostępne. CNN będzie transmitować na żywo w czwartek.

C-SPAN

Sieć spraw publicznych służy jako basen dla mediów nadawczych i kablowych i obejmie przesłuchanie siedmioma kamerami rozmieszczonymi strategicznie wokół okazałej sali Cannon Caucus. Konfiguracja obejmuje kamerę „z głową”, wykonującą zdjęcia z okładki podium; załogowa kamera typu „head on” do robienia zdjęć członkom komisji; załogowa kamera „wycięta” do robienia zdjęć członków na podium lub świadków i ich stołu; zautomatyzowana kamera świadka; i jeszcze jedna kamera świadka. Rozprawa odbędzie się na żywo w C-SPAN, C-SPAN.org i aplikacji C-SPAN Now.

Fox News

Fox News trzyma się programu w godzinach największej oglądalności, ale zaoferuje relacje z przesłuchań. Bret Baier i Martha MacCallum zakotwiczą przesłuchanie w całości w Fox Business. Relacje będą również dostępne w usłudze transmisji strumieniowej opartej na subskrypcji Fox Nation oraz na stronie FoxNews.com.

MSNBC

Rachel Maddow, Joy Reid i Nicolle Wallace poprowadzą specjalną relację przed przesłuchaniem, które rozpocznie się o 19:00 czasu wschodniego. Dołączą do nich Lawrence O’Donnell, Chris Hayes, Ari Melber i Stephanie Ruhle, a także przedstawicielka Elaine Luria i Alex Wagner. Po przesłuchaniu gospodarze będą mieli specjalną relację rozpoczynającą się o 22:00 czasu wschodniego. Ruhle będzie kontynuować rozszerzoną specjalną relację o godzinie 12:00 czasu wschodniego.

W piątek, 22 lipca, szefowa NBC News w Waszyngtonie Andrea Mitchell, prezenterka MSNBC Katy Tur i główny korespondent NBC News w Białym Domu, Peter Alexander, podsumują wieczorne przesłuchania rozpoczynające się o 10 rano ET.

Od godziny 16:00 Nicolle Wallace będzie kontynuować specjalną relację. Ari Melber odbierze relację od 18:00 do 20:00. ET i Chris Hayes poprowadzą rozszerzoną edycję Wszystko w od 20:00 do 22:00 ET.

W piątek o 22:00 ET Lawrence O’Donnell poprowadzi specjalną edycję Ostatnie słowo. Stephanie Ruhle będzie kontynuować specjalną relację o 23:00 w specjalnym wydaniu 11 godzina.

NBC

Przed rozprawą Lester Holt zaprezentuje specjalny program o 19:30 czasu wschodniego w NBC News NOW z Spotkać prasę gospodarz Chuck Todd, starszy korespondent w Waszyngtonie Hallie Jackson, korespondent w Waszyngtonie Yamiche Alcindor, korespondent z Capitol Hill Ali Vitali i analityk prawny Danny Cevallos. Holt później zakotwiczy raport specjalny NBC News podczas przesłuchania z tym samym zespołem.

NBCNews.com będzie prowadzić solidny blog na żywo z najnowszymi wiadomościami z ostatniej chwili z przesłuchania, a także relacjami z kluczowymi daniami na wynos.

PBS

PBS NewsGodzina zaoferuje specjalną relację na żywo z przesłuchań w transmisji, w Internecie i na portalach społecznościowych, rozpoczynając o godzinie 20:00 czasu wschodniego. Redaktor naczelny Judy Woodruff będzie kotwicą, z reportażem od Lisy Desjardins z Kapitolu. Wśród zaproszonych gości znajdą się: profesor Jamil Jaffer, profesor prawa Georgetown University, były urzędnik Departamentu Sprawiedliwości i były doradca prawny byłego prezydenta George’a W. Busha, profesor Mary McCord, profesor prawa Georgetown University, dyrektor wykonawczy Instytutu Rzecznictwa i Ochrony Konstytucji , oraz była po zastępca prokuratora generalnego ds. bezpieczeństwa narodowego i Evy Poumpouras, dziennikarka i była agentka specjalna tajnych służb USA.

Czy ten post był pomocny?