Skip to content

CNN ogłasza 20 listopada datę premiery dokumentu Gabby Giffords, potwierdzającego życie, zawierającego materiał nagrany przez jej męża, senatora Marka Kelly’ego

14 de listopad de 2022
GGWBD Gabby and Mark Intv

To był weekend, w którym pojawiały się nagłówki gazet w gospodarstwie domowym Kelly-Giffords w Tucson w Arizonie.

Para świętowała w piątek wiadomość, że demokratyczny senator Mark Kelly został ponownie wybrany na swoją pierwszą pełną kadencję reprezentującą Arizonę, wygrywając zacięty konkurs z Republican Blake Masters. Po tym biuletynie ogłoszono dziś premierę CNN Gabby Giffords się nie wycofauznany dokument o byłej Kongresówce, w najbliższą niedzielę, 20 listopada.

Film nominowanych do Oscara Julie Cohen i Betsy West (RBG, Julia, Mam na imię Pauli Murray).

„Reżyserzy Julie Cohen i Betsy West ujawniają niesamowite nowe, osobiste spojrzenie na próbę zabójstwa i odzyskanie byłej amerykańskiej reprezentantki Gabrielle Giffords, po niszczycielskiej strzelaninie, która zraniła 13 osób i zabiła sześć osób w Tucson” – powiedział CNN w oświadczeniu. . „Centrum filmu stanowi wyjątkowy dostęp do byłej kongresmenki; jej mąż, amerykański senator Mark Kelly; członkowie ich rodzin; naoczni świadkowie strzelaniny; oraz zespół medyczny Giffords, zabezpieczony przez producentkę Lisę Erspamer”.

Rana od kuli napastnika poważnie uszkodziła lewą półkulę mózgu Giffords, pozostawiając ją z afazją, stanem wpływającym na mowę i język.

„Na nowo uczyłem się mówić” – powiedział Giffords w opowiadaniu opublikowanym przez Mózg i życie czasopismo. „Nawet po godzinach ciężkiej pracy czasami jedyne słowo, które wyskakiwało z moich ust, to „kurczak”… Trudno było wyrazić moje myśli, ale mogłem śpiewać swoje ulubione piosenki. Nawet gdy zmagałem się z podstawowymi słowami, mogłem zaśpiewać kawałki „American Pie”, melodię, która zawsze będzie miała specjalne miejsce w moim sercu… Nigdy bym nie zgadł, jak ważne będzie śpiewanie w moim powrocie do zdrowia – a to jest potężne, gdy ty straciłem dużo z twojego języka.

Film pokazuje, jak Giffords powrócił do aktywizmu, wysiłków, które obejmują orędownictwo na rzecz reformy broni i przepisów dotyczących zdrowia psychicznego, które przeszły przez Kongres i zostały podpisane przez prezydenta Bidena w czerwcu. Jest także współzałożycielką grupy non-profit Friends of Aphasia.

„Mieliśmy ogromny zaszczyt opowiadać historie niektórych niezwykłych amerykańskich kobiet, ale historia Gabby Giffords zaskoczyła nas bardziej niż jakakolwiek inna” – oświadczyli West i Cohen. „Nie możemy się doczekać, aż widzowie poznają tę dziką, radosną, inspirującą siłę natury”.

Senator Kelly odgrywa kluczową rolę w filmie dokumentalnym, a film zawiera nagrany przez niego materiał z pierwszych dni rehabilitacji żony.

„W ciągu kilku dni po strzelaninie, Kelly, zastanawiając się w wywiadzie dla Gabby Giffords się nie wycofa, mówi, że wiedział, że jego żona będzie miała pytania o to, co tak radykalnie zmieniło ich życie” – zauważył CNN. „Postanowił sfilmować ich podróż podczas jej zdrowienia, dokumentując jej operacje, pierwsze słowa, wizytę prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz wyczerpującą fizjoterapię i terapię logopedyczną w domowych nagraniach wideo”.

Sieć informacyjna dodała: „Cohen i West umiejętnie łączą materiał filmowy Kelly i ich własny, pokazując postępy Giffords podczas jej powrotu do zdrowia. Dokument ukazuje chwile bolesnych frustracji i chwile radości, gdy Giffords i Kelly odzyskują swoje życie. West i Cohen podążają za Giffords, gdy rozpoczyna pracę z GIFFORDS, organizacją, którą założyła w celu poprawy bezpieczeństwa broni.

Dokument zawiera nowe wywiady z byłym Presem. Obama, senator Kirsten Gillibrand (D-NY), przedstawiciel USA James Clyburn (DS.C) i logopeda Giffords, dr Fabi Hirsch.

Gabby Giffords się nie wycofa jest nominowany do nagrody za najlepszy film dokumentalny i najlepszy film polityczny na nadchodzących nagrodach Critics’ Choice Documentary Awards i może pochwalić się rzadkim 100-procentowym wynikiem krytyki Rotten Tomatoes.

„Była przedstawicielka Giffords i jej mąż, senator Mark Kelly, wywalczyli sobie drogę powrotną z tragedii, aby wspierać się nawzajem poprzez jej powrót do zdrowia i wspólną nową misję” – powiedziała Amy Entelis, wiceprezes wykonawczy ds. rozwoju talentów i treści dla CNN Worldwide , w imieniu CNN Films. „Julie i Betsy ujawniły kolejną niesamowitą, skoncentrowaną na kobiecie historię, która przypomina nam wszystkim o sile miłości”.

Gabby Giffords się nie wycofa jest producentem wykonawczym Entelis i Courtney Sexton dla CNN Films, Alexandry Johnes i Iana Orefice z TIME Studios oraz Orena Jacoby’ego z Storyville Films. Lisa Erspamer z Lisa Erspamer Entertainment produkuje wraz z Samem Jinishianem z Storyville Films. CNN Films współpracowało wcześniej z Westem i Cohenem przy nominowanym do Oscara filmie nagrodzonym Emmy RBGoraz wielokrotnie nagradzany film dokumentalny, Juliao kucharzu Julii Child.

Czy ten post był pomocny?