Skip to content

Chuck Lorre z The Big Bang Theory szybko zdał sobie sprawę, że musi pokazać własną markę inteligencji Penny

20 de listopad de 2022
l intro 1668558862

Penny wygląda na zszokowaną

Serial CBS „Teoria wielkiego podrywu”, stworzony przez Chucka Lorre’a, należy do kategorii sitcomów grupy przyjaciół — takich jak „Przyjaciele”, „Jak poznałem waszą matkę”, „Living Single” i tak dalej — co oznacza, że ​​ma zespół w jego centrum. Sezon 1 przedstawia pięciu głównych bohaterów: fizyka teoretycznego Sheldona Coopera (Jim Parsons), fizyka eksperymentalnego Leonarda Hofstadtera (Johnny Galecki), sąsiadkę Penny (Kaley Cuoco), aspirującą aktorkę, inżyniera kosmicznego Howarda Wolowitza (Simon Helberg) i astrofizyka cząstek elementarnych Raj. Koothrappali (Kunal Nayyar).

Patrząc na ten skład, w którym Penny jest jedyną kobietą w grupie, wielu zgodzi się, że scenarzyści dokonali dobrego wyboru, wprowadzając dwie kolejne główne postacie kobiece kilka sezonów później. Mikrobiolog Bernadette Rostenkowski (Melissa Raunch) i neurobiolog Amy Farrah Fowler (Mayim Bialik) zostali przedstawieni w sezonie 3 i stali się stałymi bywalcami sezonu 4, stając się integralną częścią serialu.

Chociaż nie jesteśmy pewni, czy scenarzyści żałowali, że nie sprowadzili Bernadette i Amy jeszcze wcześniej, wiemy, że Lorre niedawno przyznał, że nie rozwinął Penny we wcześniejszych sezonach tak bardzo, jak powinien – oto, co współtwórca ma do powiedzenia o swoim żalu z postacią.

Lorre zdał sobie sprawę, że Penny musi być kimś więcej niż ładną dziewczyną z sąsiedztwa

Książka historii mówionej z serii „The Big Bang Theory: The Definitive, Inside Story of the Epic Hit Series” autorstwa Jessiki Radloff, która została wydana na początku października 2022 r., ujawniła wiele poufnych informacji, które fani mogą zatopić w zębach w. Jednym z tych szczegółów, których się dowiadujemy, jest to, że współtwórca Chuck Lorre żałuje, że Penny była ubezpieczona w pierwszych kilku sezonach serialu.

Lorre powiedział: „Jedną z najbardziej gwarantowanych postaci w serialu na początku była Penny. Od razu było naprawdę oczywiste, że nie rozwinęliśmy tej postaci poza ładną dziewczynę z sąsiedztwa, a Kaley z pewnością był w stanie zrobić o wiele więcej niż o co ją poproszono”. On i inni scenarzyści zdali sobie wtedy sprawę, że muszą dalej rozwijać postać, aby była w pełni zrealizowana przez resztę serialu. Stamtąd mogli znaleźć inteligencję Penny, która różniła się od innych głównych bohaterów.

Wkrótce zdecydowali, że Penny ma coś w rodzaju inteligencji społecznej. Lorre kontynuował: „Penny miała inteligencję na temat ludzi, związków i analizowania sytuacji oraz zrozumienia dynamiki tego, co dzieje się w pokoju”.

Cuoco uważa, że ​​Penny nigdy nie była zawrotną blondynką

Penny wygląda na zdezorientowaną

W 2012 roku, podczas wywiadu dla Oregon Live, Kaley Cuoco rozmawiała o roli Penny – i o tym, jak podeszła do grania jedynej postaci, która nie jest mądra książkowo. Cuoco podkreślił, że chociaż Penny nie jest inteligentna w taki sam sposób jak jej przyjaciele, nigdy nie została stworzona do roli stereotypowej zawrotnej blondynki. A ze względu na jej inne atrybuty widzowie mogą się z nią utożsamiać.

Cuoco powiedział: „Oczywiście nie jest mądra książkowo, ale jest mądra na ulicy, ma dobre serce i potrafi się z siebie nabijać. Producenci nigdy nie doprowadzili jej do zawrotów głowy. Może nie zawsze rozumie, o czym mówią faceci. Ale w ten sposób , reprezentuje większość świata”.

Jednak ona również otwarcie mówiła, że ​​chce zobaczyć, jak jej postać ewoluuje. Na przykład przyznała W Magazine, że chciała zobaczyć swoją postać w mniej odkrywczych ubraniach, gdy Penny dorastała i dojrzewała. Cuoco powiedział: „Zacząłem” Big Bang ”w wieku 21 lat. Byłem uroczą dziewczyną z sąsiedztwa kujonów. Chodziło o szorty z butami i zapinane na zamek Juicy Couture. A z biegiem lat – Penny dorasta, Kaley dorasta – nagle pojawia się pytanie: „Czy mogę dostać koszulę z długimi rękawami? Co powiesz na luzy? Co powiesz na mokasyny? Nigdy więcej nie chcę widzieć tego szpilki!”

Czy ten post był pomocny?