Skip to content

Cherokee Nation świętuje „Krainę złota”, pierwszy film nakręcony w studiu plemienia i na scenie dźwiękowej w Oklahomie

28 de czerwiec de 2022
BHS LandofGold

Cherokee Nation i jego biuro filmowe świętują premierę filmu Kraina Złota i pierwsza tego typu produkcja, która została nakręcona w studiach plemienia i najnowocześniejszej wirtualnej scenie dźwiękowej w Owasso. Film, wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzanego reżysera Nardeepa Khurmi, zadebiutował na festiwalu Tribeca w Nowym Jorku w tym miesiącu.

Film śledzi kierowcę ciężarówki i przyszłego ojca Kirana, granego przez Khurmiego, gdy jego i tak już burzliwe życie przybiera drastyczny obrót, gdy postanawia ponownie połączyć młodą dziewczynę imieniem Elena, graną przez Caroline Valencia, z jej rodziną po tym, jak odkrywa ukryte dziecko w pojemniku transportowym.

Kraina Złota jest zwycięzcą AT&T Presents: Untold Stories w 2021 roku – wieloletniego, wielopoziomowego sojuszu pomiędzy AT&T i Tribeca Festival. Każdego roku program nagradza zasłużonego, niedostatecznie reprezentowanego filmowca 1 milion dolarów za wyprodukowanie swojego filmu oraz zapewnia mentoring i możliwości pierwszego spojrzenia na dystrybucję.

„Integracyjne opowiadanie historii jest ważne nie tylko przed kamerą, ale także z tyłu. Ta historia Amerykanów z łącznikami nie mogłaby powstać bez wsparcia Narodu Czirokezów, którego hojność pozwoliła nam sfilmować nasze sekwencje z podróży w komfortowych i bezpiecznych warunkach” – powiedział Khurmi. „Jestem zaszczycony, że nakręciłem swój pierwszy film o tym, jak to jest być Amerykaninem, we współpracy z ludem First Nations. To ekscytujące i jestem bardzo dumny z tego, co wspólnie osiągnęliśmy”.

Wirtualna scena dźwiękowa plemienia, pierwsza tego rodzaju w Oklahomie i Kraju Indian, obejmuje 27 000 stóp kwadratowych na ponad 4 akrach w rezerwacie Cherokee Nation. Cherokee Nation Extended Reality Studio, czyli XR Studio, obejmuje zarówno konstrukcję ściany, jak i sufitu LED, aby zapewnić wiodącą w branży zawartość i możliwości w wirtualnej produkcji, wykorzystując elementy rzeczywistości rozszerzonej, rzeczywistości mieszanej i rzeczywistości wirtualnej, aby stworzyć w pełni wciągające wrażenia.

„Ta premiera ilustruje znaczenie Cherokee Nation, które wprowadziło przełomową technologię filmową w naszym regionie”, powiedziała Jennifer Loren, dyrektor Cherokee Nation Film Office and Original Content. „To naprawdę ekscytujące widzieć ten film i różnorodne możliwości produkcyjne w naszej rezerwacji i stanie, które są prezentowane na światowej platformie”.

Na początku tego roku Cherokee Nation i jego firmy uruchomiły również potężne narzędzie ekonomiczne w rezerwacie plemienia i rozszerzyły swoje wysiłki na rzecz rozwoju przemysłu filmowego i telewizyjnego w Oklahomie, kiedy Cherokee Nation Film Office zostało pierwszą plemienną komisją filmową oferującą coroczną kwotę 1 miliona dolarów zachęta filmowa do produkcji nakręconych w granicach jego plemienia.

Czy ten post był pomocny?