Skip to content

CBS Studios przygotowuje serial „Shuga” Paramount+ z Baltimore z Damonem Wayansem Jr’s Two Shakes Entertainment i ujawnia koprodukcje w Australii i Europie

1 de grudzień de 2022
David Stapf and Damon Wayans Jr

CBS Studios połączyło siły z Damonem Wayansem Jr, aby stworzyć wersję swojego afrykańskiego dramatu rozgrywającą się w Baltimore MTV Shuga dla siostrzanej firmy Paramount+ zajmującej się transmisją strumieniową i jest koproducentem programów w Australii i na granicy francusko-hiszpańskiej.

Shuga: Baltimore będzie śledził życie sześciu osób, które chcą znaleźć piękno w swojej przyszłości, jednocześnie przeżywając w szybko rozwijającym się technologicznie mieście Maryland. Zapowiadany jako „hiper-surrealistyczna opowieść”, serial jest obecnie w fazie rozwoju, a autorem scenariusza jest Greg „Mellow” Brown.

Wayans Jr. i Kameron Tarlow są współproducentami pod szyldem Two Shakes Entertainment, a Georgia Arnold, Sara Piot i Richard Warburton z Paramount Global i MTV Staying Alive Foundation są producentami wykonawczymi. Mellow jest współproducentem wykonawczym.

CBS Studios nabyło prawa do Shuga z Fundacji MTV Staying Alive, która jest inicjatywą Paramount mającą na celu wykorzystanie siły rozrywki do zmiany postaw i zachowań młodych ludzi.

MTV Shuga: Kenia wystartował w Nairobi w 2009 roku i stał się długo emitowanym serialem dramatycznym śledzącym życie młodych ludzi na kontynencie afrykańskim. Przekroczył granice, a odcinki kręcono w Nigerii, RPA, Wybrzeżu Kości Słoniowej i Indiach i badał testy na obecność wirusa HIV, zapobieganie infekcjom, Covid-19, przemoc na tle płciowym, używanie prezerwatyw, planowanie rodziny i antykoncepcję oraz seks transakcyjny. Lupita Nyong’o (Czarna pantera) i Tako Mbedu (Kobieta Król) wystąpiły w serialu. Mbedu zawarł umowę deweloperską Paramount + z działem produkcyjnym Paramount VIS Social Impact, jak ujawnił wówczas Wszykina.

Wszystkie serie są produkowane lokalnie, a prawa do produkcji są zatwierdzone i rozdawane bezpłatnie. CBS Studios cytuje kilka źródeł, które wykazały MTV Shuga widzowie dwa razy częściej przeprowadzają testy na obecność wirusa HIV, są bardziej świadomi samokontroli, a młode kobiety są znacznie mniej skłonne do pozytywnego wyniku testu lub chlamydii, jeśli oglądają program.

Firma Two Shakes, założona przez Wayansa Jr. i Tarlowa, wystartowała z zobowiązaniem do przyjęcia „postaci, które tradycyjnie zajmują czwarte, piąte i szóste miejsce na liście zgłoszeń, i uczynienia ich pierwszymi, drugimi i trzecimi. Jest oparty na serii CBS i jest produkowany w serialu Netflix Czarujący z udziałem Kim Cattrall i panny Benny. Niedawno też się sprzedały Moore’a i nie tylko dla ABC i wielokamerową komedię dla CBS z Damonem Wayansem i Damonem Wayansem Jr.

Shuga: Baltimore oznacza najnowszy oryginał dla streamera Paramount+, który dziś wprowadza na rynek francuski oferując serie takie jak Król Tulsy oraz Oferta.

Międzynarodowi współzawodnicy

Tymczasem prezes CBS Studios, David Stapf, wykorzystał dzisiejszą sesję w Content London, aby zaprezentować dwie międzynarodowe koprodukcje.

Poszukiwacze złota pochodzi z Australii i jest koprodukcją z The Alliance, które jest wspólnym przedsięwzięciem Stampede i Kojo Studios, dla publicznego nadawcy ABC.

Akcja rozgrywa się w latach 50. XIX wieku w Australii, podczas gorączki złota, kiedy mężczyźni z całego świata przenieśli się na zaplecza kraju, aby znaleźć swoje fortuny. Serial podąża za Gert, socjopatką, która dużo pije, i Marigold, jej dziewiczą siostrą, które są gotowe zrobić wszystko, aby znaleźć swoją fortunę, ale najpierw muszą „cierpieć chłopców, wszy i lubieżność australijskiej prowincji”. Jack Yabsley służy jako scenarzysta.

Lata elektryczne pochodzi z Dynama we współpracy z CBS Studios, od Fernando Navarro i Cristiana Contiego, a reżyseruje Kike Maillo. Navarro i Conti piszą razem z Isabel Peñą, Rafaelem Cobosem i Salvadorem Perpiñą.

Serial opowiada historię Campano, tajemniczego wędrowca i uciekiniera ukrywającego się w pobliżu francusko-hiszpańskiej granicy, który zamienia grupę artystów w wyrafinowanych złodziei dzieł sztuki.

„Te serie oparte na scenariuszach premium mogą dotrzeć do szerokiej publiczności na całym świecie dzięki motywom i postaciom, a my nie możemy się doczekać podzielenia się tymi historiami z widzami” — powiedział Stapf.

„Praca z tymi utalentowanymi producentami pozwala nam wspierać różnorodne talenty przed i za kamerą, jednocześnie pomagając opowiadać zabawne historie, które autentycznie odzwierciedlają otaczający nas świat” — dodała Lindsey Martin, wiceprezes ds. międzynarodowych koprodukcji i rozwoju w CBS Studios. .

Paramount Global Content Distribution ma międzynarodowe prawa do sprzedaży programów poza ich lokalnymi terytoriami.

Dla CBS Studios wiadomość pojawia się pod koniec szybko rozwijającego się i pełnego tygodnia. Prezes i dyrektor generalny CBS oraz dyrektor ds. treści, wiadomości i sportu, Paramount+, George Cheeks, przedstawił restrukturyzację, w ramach której CBS Studios i Paramount TV Studios po raz pierwszy współdzielą różne funkcje zaplecza, instalując liderów w zakresie finansów, prawa, produkcji, sprawy biznesowe i castingi.

Po zmianach nastąpi kilka zwolnień, o których można przeczytać w całości tutaj.

Dzisiaj w Content London Stapf przysiągł, że pomimo zamieszania w CBS Studios to BAU.

Czy ten post był pomocny?