Skip to content

Carole Baskin omawia swoją nową serię, Walkę w klatce Carole Baskin — ekskluzywny wywiad

15 de listopad de 2021
l intro 1636992579

Carole Baskin zyskała międzynarodową sławę dzięki wydaniu Netflixa „Tiger King”, ale dla aktywistki zajmującej się zwierzętami uwaga nie była zbyt dobra. Początkowo Joe Exotic był reklamowany jako bohater serii, a Baskin został wrobiony jako jego arcy wróg. Jednak Joe Exotic, znany również jako Joseph Maldonado-Passage, został skazany na 22 lata więzienia za morderstwo na zlecenie i za bezprawną śmierć kilku zagrożonych zwierząt. Tymczasem Baskin kontynuuje swoje dążenie do położenia kresu okrucieństwu wobec zwierząt i zaprzestania hodowli zagrożonych zwierząt dla zysku.

Jej nowy serial Discovery+, „Carole Baskin’s Cage Fight”, śledzi aktywistkę w jej dążeniu do sprawiedliwości po „Tiger King”, a widzowie mogą być zaskoczeni niektórymi rzeczami, które znajduje na terenie dawnego zoo Joe Exotica. W ekskluzywnym wywiadzie dla Loopera Carole Baskin mówi o grożeniu śmiercią po „Królu Tygrysów”, dlaczego nadal pasjonuje się prawami zwierząt i nadziejami na przyszłość.

Carole Baskin kontynuuje walkę

„Carole Baskin’s Cage Fight” podąża za wydarzeniami z „Tiger King” i bada twoją nieustanną walkę z maltretowaniem zwierząt. Dlaczego stworzenie własnego show było dla ciebie ważne?

Przez lata ludzie mówili mi o pracy, którą wykonujemy tutaj w Big Cat Rescue, ponieważ jesteśmy ludźmi, którzy ścigają tych prześladowców zwierząt i przeciwstawiamy się tym łobuzom, którzy biją zwierzęta i ranią zwierzęta i robią to wszystko dla pieniądze. I przez lata mówiono nam, że jestem zbyt kontrowersyjny, ale po wydaniu „Tiger King” myślę, że ludzie widzieli, że kontrowersje się sprzedają. A więc nadszedł czas, aby porozmawiać o tym, co tak naprawdę tutaj robimy. Tak więc jestem podekscytowany, że w „Carole Baskin’s Cage Fight” mam okazję pokazać ludziom prawdziwy dramat, autentyczny strach, rodzaj szalonych ludzi, którzy wykorzystują te zwierzęta i pracę, którą wykonujemy, aby je zdemaskować. i postaw ich przed sądem.

Twój zespół zbadał Jeffa Lowe’a i próbował znaleźć dowody na bezprawną śmierć w dawnym zoo Joe Exotica. Wyglądało to naprawdę wyczerpująco. Czy trudno było sfilmować?

To było niezwykle trudne, ponieważ od chwili, gdy wszedłem na posiadłość, mogłem po prostu poczuć całe znęcanie się i całe cierpienie, które się tam wydarzyło. Co innego wiedzieć o tym intelektualnie, a co innego trzymać kości tych zwierząt, które zostały postrzelone w głowę lub uderzone w głowę kijem lub jakimś tępym przedmiotem, i doświadczać w ten sposób ich cierpienia. twardy. Zwykle nie jestem kimś, kto załamuje się i płacze, ale wydaje mi się, że dużo płaczę w „Walce w klatce Carole Baskin”.

O radzeniu sobie z tymi plotkami o morderstwach

Kolejną rzeczą, o której wspomniałeś w „Carole Baskin’s Cage Fight”, był fakt, że wokół ciebie rozpętała się wielka burza medialna z powodu twojej roli w „Tiger King” oraz fakt, że plotki na temat tego, co stało się z twoim drugim mężem, ciągle się zmieniały. , Don Lewis [who went missing in 1997]. Jak radziłeś sobie z otrzymywaniem kolejnych raportów sugerujących, że jesteś mordercą?

Byłem naprawdę zszokowany, że zwłaszcza media przyjęły słowo bandy włóczęgów nadużywających zwierząt i zaczęły z tym pisać jako nagłówek. Myślę, że byłem naiwny, myśląc, że faktycznie przeprowadziliby jakieś badania na własną rękę, aby dowiedzieć się, że istnieją jasne dowody, że większość rzeczy, które mówią ci ludzie, jest albo nieprawdziwa, albo całkowicie bezpodstawna. I nie spędzili nawet pięciu minut na sprawdzaniu tych rzeczy. Więc to było dla mnie trochę szokujące.

Myślę, że kiedy ludzie dostrajają się do „Walki w klatce Carole Baskin”, zobaczą prawdę i zobaczą ją na własne oczy. Nie będą to tylko gadające głowy, które rzucają w kogoś oskarżenia. To wykopywanie prawdziwych dowodów. Jest tam, w rowach, w dosłownych okopach, przegląda akta i ujawnia wszystkie nadużycia, które miały tam miejsce przez dziesięciolecia.

Howard Baskin to skała Carole

„Carole Baskin’s Cage Fight” pokazuje twojego męża, Howarda Baskin, w innym świetle; tak naprawdę nie miał głosu w „Królu Tygrysów”. W „Carole Baskin’s Cage Fight” jest pokazany jako twoja skała. Jest przy tobie w mediach i w walce ze znęcaniem się nad zwierzętami. Jak bycie w centrum uwagi wpłynęło na twój związek i jak poradził sobie ze wszystkimi dzikimi spekulacjami, które mają miejsce?

Myślę, że trudniej jest Howardowi, mojej córce i matce, oczywiście, gdy ludzie wysuwają takie dzikie oskarżenia, kiedy wiedzą, kim jestem i dlaczego ci prześladowcy zwierząt mówią takie rzeczy, które robią. Zauważyłem jednak, że w „Cage Fight”, jednym z najszczęśliwszych momentów w całej sprawie, w której byłem absolutnie rozpromieniony, była mowa o Howardzie. A to dlatego, że tak właśnie do niego czuję. On jest moją opoką i był bardzo pomocny w tym wszystkim.

Jesteśmy tak przeciwni, jak tylko może być dwoje ludzi. W rzeczywistości mam tutaj kartę, która mówi: „Może nie jesteśmy idealni, ale jesteśmy dla siebie idealni”. Właśnie dał mi to w naszą rocznicę, ponieważ jesteśmy razem od 19 lat. Ale jesteśmy tak przeciwni, że naprawdę dobrze się komplementujemy, kiedy po prostu wybiegam w obliczu niebezpieczeństwa, a on mówi: „No, a może mamy z tobą ochroniarza?” Albo „A może założysz kurtkę czy coś takiego?”

Cudownie było słyszeć, jak mówi w „Carole Baskin’s Cage Fight”, ponieważ w „Tiger King” czuł się tak, jakby był tylko cichym obserwatorem.

Myślę, że to kolejna różnica, jaką ludzie zobaczą między „Tiger King” a „Carole Baskin’s Cage Fight”. W „Królu Tygrysa” wszyscy zostali sprowadzeni do dwuwymiarowej karykatury tego, kim są. Podczas gdy w „Cage Fight” każdy jest naprawdę przygotowany na to, kim naprawdę jest i o wszystkich niuansach tego, jak ten cały obraźliwy przemysł się zaczął, dokąd zmierza i co musimy zrobić, aby go zakończyć.

O otrzymaniu groźby śmierci

Ludzie widzą o wiele więcej twojej emocjonalnej strony w „Carole Baskin’s Cage Fight”, ponieważ możesz być szczery i sam rozmawiać z widzami. Czy uważasz, że widzowie nadal mają błędne wyobrażenia na Twój temat? A czy jest coś, co masz nadzieję naprawić tą nową serią?

Nie wiem, jak ludzie będą mnie postrzegać po obejrzeniu „Walki w klatce Carole Baskin”, ale to naprawdę nie ma znaczenia, ponieważ nie chodzi o mnie. Robię to, ponieważ nie wyobrażam sobie świata bez tygrysów na wolności, bez lwów na wolności. I udamy się tam w ciągu najbliższych kilku lat, jeśli nie skończymy z tymi pieszczotami, które powodują tę legalną zasłonę dymną za nielegalną działalność kłusowniczą. I wszyscy cierpimy, kiedy tracimy te wielkie koty, ponieważ to one utrzymują nasze ekosystemy w nienaruszonym stanie. Kiedy stracisz te najlepsze drapieżniki, zawiedzie cały system podtrzymywania życia na tej planecie. I to jest ważne.

Jest dużo negatywności, zwłaszcza w Internecie. To nie może być łatwe.

Tak. To było interesujące. Osobiście wszyscy byli naprawdę słodcy, ale ludzie online, o mój Boże. Mam trzy godziny ludzi, którzy mówią, że chcą mnie zabić, chcą zabić moją rodzinę, chcą zabić koty. To były wiadomości pozostawione na moim telefonie, które dzwoniły nieustannie po „Tiger King” i już, tylko z przyczepą do „Tiger King 2”, nienawiść właśnie wzrosła.

Casting Carole Baskin

Oprócz „Tiger King 2” adaptują „Tiger King” do filmów i programów telewizyjnych. Gdyby nakręcili film o twoim życiu, co chciałbyś, żeby to pokazał? Kogo chciałbyś zagrać, a kogo obsadziłbyś jako Howard?

Nie mogę nawet myśleć o zrobieniu filmu lub artykułu o moim życiu, dopóki nie zrobię rzeczy, po które tu przyjechałem. A potem myślę, że byłoby warte dyskusji. W tej chwili po prostu walczę z tymi wszystkimi łobuzami, którzy powodują wyginięcie tygrysa. Ale dopóki nie odniosę sukcesu przeciwko nim, to naprawdę nie jest historia. Jeśli chodzi o osobę, która ma mnie zagrać, myślę, że Meryl Streep ma taki rodzaj nonsensownej postawy, jaką ja mam w stosunku do maltretowania zwierząt. Nie wiem, co czuje do maltretowania zwierząt, ale po prostu wydaje się, że nie odrywa od nikogo zbyt wiele. Więc widziałbym ją jako kogoś, kto mógłby uchwycić moją osobowość. Jeśli chodzi o Howiego, jest taki silny, a jednocześnie taki słodki. To tak, może Tom Hanks. Może nie ma tam dużego porównania wizualnego, ale myślę, że mógłby to unieść.

Patrząc w przyszłość

Czy po filmie „Carole Baskin’s Cage Fight” masz jakieś plany dotyczące innych filmów dokumentalnych lub projektów telewizyjnych, czy też po „Dancing with the Stars” ponownie rozważyłbyś reality TV?

Bez względu na to, co się stanie z „Carole Baskin’s Cage Fight”, zamierzam kontynuować pracę, którą zawsze wykonywaliśmy. I czy ekipa filmowa chce z nami iść, czy nie, to od nich i od publiczności zależy, czy uznają to za warte zachodu, ale nie zamierzam przestać robić tego, co robię. 'robię.

Czy chcesz, aby widzowie wiedzieli o „Walce w klatce Carole Baskin”?

Ludzie naprawdę pokochają postacie, które spotkają w „Cage Fight”, ponieważ są tak autentyczni i są bohaterami, których potrzebujemy. To ludzie, którzy zmierzą się z najgorszym elementem społeczeństwa i staną w obronie tego, co słuszne. I o mój Boże, jesteśmy w czasach, kiedy potrzebujemy takich bohaterów, a oni pokochają tych ludzi, którzy są w moim zespole.

„Walka w klatce Carole Baskin” jest transmitowana wyłącznie na Discovery+.

Czy ten post był pomocny?