Skip to content

Canal+ w przygotowaniu dla afrykańskiego dramatu „Spinners” ze streamerem Showmax i reżyserem „Gaia” Jaco Bouwerem Aattched

10 de sierpień de 2022
canal plus

Canal+ nawiązuje współpracę z afrykańskim streamerem Showmax, aby przygotować najnowszy dramat z Afryki, dramat akcji o niebezpiecznym spinningu w południowoafrykańskich sportach motorowych. Produkcja wł. Błystki rozpoczął się w Kapsztadzie w ośmioodcinkowej serii w tym tygodniu, z Gaja dyrektor Jaco Bouwer w załączeniu.

Strzał w Angielski, Kaaps i Afrikaans, jest produkowany przez Joachima Landaua i Raphaëla Rochera dla francuskiej niezależnej wytwórni Empreinte Digitale, a współprodukowanym przez zwycięzcę Locarno, Amiens i FESPACO Ramadana Sulemana oraz jego zespół Natives at Large zajmujący się produkcją filmową i telewizyjną. Studiocanal należące do Canal+ posiada prawa do dystrybucji międzynarodowej.

Landau współtworzył spektakl z Benjaminem Hoffmanem. Reżyserem jest Bouwer, którego horror Gaja zdobył nagrodę ZEISS Cinematography Award w zeszłym roku na SXSW, a Matthew Jankes, Sean Steinberg, Gillian Breslin, Daniel Zimbler, Byron Abrahams i Zoë Laband tworzą zespół scenarzystów.

W sporcie motorowym, na którym oparta jest seria, samochody poruszają się z dużą prędkością, a kierowcy wykonują akrobacje w pojeździe i wysiadają z niego.

BłystkiW streszczeniu czytamy: „Ethan jest 17-letnim kierowcą pracującym dla lokalnego gangu, prowadzonym żelazną pięścią przez Damiena. Próbując wesprzeć swojego młodszego brata, ale coraz bardziej zniesmaczony tym życiem i ciągle na krawędzi, Ethan odkrywa możliwe wyjście poprzez spinning, intensywny lokalny sport, w którym może wykorzystać swoje umiejętności jazdy. Ale zbliżająca się wojna gangów zagraża tej nadziei”.

ArendsvleiW głównych rolach obsadzono Cantonę James i Chelsea Thomas, a także zdobywcę południowoafrykańskiej nagrody filmowej i telewizyjnej (SAFTA) Brendona Danielsa (Zulu, Skemerdans) i Dillon Windvogel (Krew i woda) również w załączeniu. DJ Ready D, południowoafrykańska gwiazda hip-hopu, która jest współzałożycielem Prophets of the City) jest kierownikiem muzycznym i komponuje utwory do serialu.

Francuski Canal+ od 2018 roku wyprodukował 13 oryginalnych seriali telewizyjnych z Afryki, w tym Niewidzialni oraz Agenta teraz ambicja produkowania 10 rocznie z terytorium.

Czy ten post był pomocny?