Skip to content

„Całkowicie skradziona” postać Baby Yody z „Gremlins” – mówi reżyser Joe Dante

15 de lipiec de 2022
Gizmo Baby Yoda

„Myślę, że długowieczność [the films] jest naprawdę kluczem do tej jednej postaci [Gizmo]który jest zasadniczo jak dziecko” – powiedział niedawno reżyser Joe Dante w „San Francisco Chronicle” o gwieździe swojego klasyka Gremliny filmy. „Co oczywiście prowadzi mnie do tematu Baby Yody, który został całkowicie skradziony i po prostu skopiowany. Myślę, że bezwstydnie.

To spory ładunek, ale dwa przytulanki o niezwykłych mocach, wielkich oczach i wyrazistych uszach robić wyglądają bardzo podobnie, gdy są widziane obok siebie. Jednak początkowa inspiracja dla Mandalorianin Grugu — rzeczywiste imię Baby Yody — niewątpliwie poprzedza je pierwsze Gremlinyktóry ukazał się w 1984 roku. Yoda zadebiutował cztery lata wcześniej, jako pozornie psotne małe bagienne stworzenie, które podsłuchiwało Luke’a Skywalkera, gdy ugrzązł na Degobah.

Ostateczny termin dotarł do Disney+ i doda każdy otrzymany komentarz.

Mandalorianin Showrunner Jon Favreau wyjaśnił w zeszłym roku Wszykina, że zastanawiając się nad postacią, myślał bardziej o ET niż o Gizmo.

„Dave [Filoni] zrobił szkic czegoś w rodzaju momentu Michała Anioła/ET i to było źródłem inspiracji”, Favreau podzielił się z pierwszą sceną Dziecka. Szkic przedstawia unoszącą się na wodzie kołyskę Grugu z wyciągniętą małą rączką i Mando sięgającym w dół, by dotknąć palców. Widać na tym rzeczywisty rysunek Galeria Disneya odcinek na Mandalorianin. Rysunek łączy „Stworzenie Adama” Michała Anioła i przypomina słynnego kosmitę Stevena Spielberga.

„Wtedy”, Favreau powiedział Ostatecznemu terminowi, „Doug Chiang i cały dział artystyczny zaczęli tworzyć jego rysunki, a Legacy [Effects] ludzie go zbudowali”.

„Mamy mnóstwo rysunków” – wyjaśnił Favreau w Galeria Disneya epizod. „Niektóre z nich były zbyt słodkie, niektóre zbyt brzydkie, niektóre miały niewłaściwe proporcje”.

Tutaj możesz zobaczyć kilka wczesnych szkiców.

„Wreszcie był jeden obraz, który zrobił Chris Alzmann, który owinął go w coś, co wyglądało jak kawałek kurtki lotniczej” – powiedział Favreau. „Jego oczy były trochę dziwne i wyglądał trochę dziwnie, było w tym coś nie tak. Ale uznaliśmy to za urocze i to stało się obrazem rajdowym, który powiedzieliśmy: „To jest dobre”. I stamtąd się rozwinęło”.

Gwiezdne Wojny Według Filoniego twórca George Lucas miał zupełnie inną troskę o postać na samym początku.

Zdradził, że Lucas, którego kiedyś sfotografowano na planie Mandalorianin tuląca Baby Yoda, zaniepokojona rozwojem postaci.

„W pewnym momencie rozmawiałem z Georgem o Dziecku, a jego głównym zmartwieniem było to, że dzieciak musi przejść odpowiednią ilość treningu” – ujawnił Filoni w książce.

Lucas spełnił swoje życzenie. Cały odcinek Księga Boby Fetta poświęcony jest szkoleniu Jedi młodego Grogu.

Czy ten post był pomocny?