Skip to content

British Independent Film Awards przenosi się do kategorii aktorskich neutralnych pod względem płci; Dodaje nagrody

5 de lipiec de 2022
BIFA LOGO copy

Brytyjskie Nagrody Filmowe Niezależnych wprowadzają pewne zmiany z okazji swojej 25. rocznicy, stając się neutralne pod względem płci w kategoriach aktorskich, ponieważ dodaje również nowe nagrody za wydajność, nową kategorię debiutów reżyserskich dla filmów dokumentalnych i dwie nowe nagrody muzyczne.

Pozbywając się wyróżnień „aktorek” i „aktorów”, BIFA dołącza do innych organizacji, które niedawno dokonały zmian, w tym Festiwalu Filmowego w Berlinie, MTV Movie Awards i BRITs.

BIFA twierdzi, że teraz przyniesie pięć nagród aktorskich: Najlepszy występ główny, najlepszy występ drugoplanowy, najlepszy wspólny występ główny – za dwa (lub wyjątkowo trzy) występy, które są wspólnym celem filmu – oraz najlepszy zespół. Ustalona nagroda za przełomową wydajność BIFA (która już nie była specyficzna dla płci) pozostaje niezmieniona.

Kategorie Lead i Supporting Performance będą miały do ​​10 nominowanych w każdej, a wyścigi Joint Lead Performance i Ensemble będą obejmowały do ​​pięciu.

Ponadto BIFA dodaje kategorię Najlepszy debiut reżyserski – dokument pełnometrażowy, aby zasiąść obok nagrody Douglasa Hickoxa dla najlepszego reżysera debiutu. Ten ostatni będzie teraz dotyczył wyłącznie filmów fabularnych. Nagroda za Najlepszą Muzykę, która wcześniej doceniała zarówno oryginalną kompozycję, jak i nadzór muzyczny, zostanie podzielona na Najlepszą Muzykę Oryginalną i Najlepszą Nadzór Muzyczny.

Dyrektorzy BIFA, Amy Gustin i Deena Wallace, skomentowali: „Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy uruchomić nowe, rozszerzone kategorie nagród BIFA, które w pełni uchwycą gamę wyjątkowych występów i talentów aktorskich w brytyjskim filmie niezależnym i pozwolą nam uczcić jeszcze więcej talentów niż kiedykolwiek wcześniej.”

Nominacje do 2022 r. zostaną ogłoszone 3 listopada, a ceremonia odbędzie się 4 grudnia.

BIFA powitała również nowych członków zarządu, w tym nagradzanego producenta i szefa Home Team, Dominica Buchanana; Carmen Thompson, kuratorka kultury We Are Parable i producentka w Aya Films; oraz Tim Platt, szef marketingu i wzrostu widowni w Brytyjskim Instytucie Filmowym.

Potwierdzono nowe daty szkoleń BIFA w zakresie równości, różnorodności i integracji, które będą trwać od lipca do stycznia 2023 roku. Program szkoleń obejmuje kursy z zakresu Przeciwdziałania Zastraszaniu i Molestowaniu, Uczciwej Rekrutacji w Miejscu Pracy oraz Nieświadomego Stronniczości. Jest wspierany przez ScreenSkills’ Film Skills Fund z udziałem brytyjskiej produkcji filmowej. Nowością na rok 2022 jest również Budgeting & Scheduling for Virtual Production we współpracy z Treehouse Digital wspieranym przez ScreenSkills w ramach programu BFI Future Film Skills z wykorzystaniem funduszy z National Lottery.

Czy ten post był pomocny?