Skip to content

Brec Bassinger i Donna Mills poprowadzą obsadę serialu „VC Andrews Dawn Cutler” Lifetime

15 de wrzesień de 2022
Brec Bassinger Donna Mills

Życie wyznaczyło obsadę Seria VC Andrews Dawn Cutler, pierwszy z serii filmów opartych na popularnych książkach Andrewsa o Cutlerach.

Brec Bassinger (Stargirl, Bella i buldogi)) występuje w tytułowej roli Dawn Longchamp, u boku laureatki Emmy Donny Mills (Nie, Szpital Ogólny) jako Lillian Cutler. W roli głównej wystąpi również nominowana do nagrody Emmy Fran Drescher (Niania),

Joey McIntyre (Nowe dzieciaki na bloku) i Jesse Metcalfe (Zdesperowane gospodynie domowe).

Świt opowiada historię Dawn Longchamp (Bassinger), która po tym, jak dorastała w skromnym otoczeniu w bardzo pracowitej i kochającej rodzinie, nagle wszystko, co kocha, zostaje jej odebrane, gdy zostaje wepchnięta do nowej rodziny, której mroczne i pokręcone sekrety zmieniają bieg jej życie na zawsze. Gdy Dawn stara się dopasować, jej nikczemna babcia Lillian Cutler (Mills) rządzi jej życiem żelazną pięścią i wymierza okrutne kary, gdy Dawn nie stosuje się do jej surowych rozkazów. Kiedy Dawn zostaje zakorzeniona w tajemnicach otaczających rodzinę, staje się jasne, że nad Cutlerami ciąży mroczna i nieunikniona klątwa.

McIntyre gra niesławnego nauczyciela śpiewu Dawn i gwiazdy Broadwayu, Michaela Suttona. Drescher gra Agnes Morris, bezrobotną aktorkę i przesadnie wymyśloną królową dramatu, która jest matką domu w szkole sztuk scenicznych, w której mieszka Dawn. Metcalfe to Ormand Longchamp, przybrany ojciec Dawn, a Khobe Clarke (Żółte kurtki) przedstawia przybranego brata Dawn, Jimmy’ego Longchampa. W obsadzie znalazł się także Jason Cermak jako Randolph Cutler, ojciec Dawn; Miranda Frigon jako matka Dawn, Laura Jean Cutler; oraz Elyse Maloway (Super Potwory, Magowie) i Dane Schioler (Pakt na studniówkę) jako rodzeństwo Dawn, Clara Jean i Philip Cutler. Ponadto Corey Woods gra współlokatorkę Dawn ze szkoły z internatem, Tricię; Helena Marie gra Sally Longchamp, przybraną matkę Dawn.

Na początku tego roku A+E nabyło prawa do biblioteki bestsellerów Andrewsa do ekranizacji. Pierwsza książka z serii, Świtktóry opowiada mroczną i pokręconą historię rodzin Cutler, Longchamp i Booth, jest śledzony przez Sekrety poranka, Dziecko Zmierzchu, oraz Szepty o północy. Ostatnia powieść z serii, Najciemniejsza godzinajest obecnie w fazie rozwoju.

Seria książek została pierwotnie zapoczątkowana przez VC Andrews i ukończona przez ghostwritera Andrew Neidermana po jej śmierci.

The Seria VC Andrews Dawn Cutler jest produkowany przez VC Secrets Productions, a producentami wykonawczymi są Merideth Finn, Michele Weiss, Timothy Johnson i Stacy Mandelberg, a producentem jest Navid Soofi. Linda-Lisa Hayter ma wyreżyserować dwa pierwsze filmy Świt oraz Sekrety porankaa Jacquie Gould wyreżyseruje Zmierzch Dziecko oraz Szepty o północy. Georgy Small i Richard Blaney są scenarzystami pierwszych trzech filmów, a Allison Lea Bingeman jest scenarzystką czwartego filmu Szepty o północy. Seria książek została pierwotnie zapoczątkowana przez VC Andrews i ukończona przez ghostwritera Andrew Neidermana po jej śmierci. Finn i Weiss byli także producentami wykonawczymi filmu Lifetime’s 2014 Kwiaty w Attic i Płatki na wietrze.

Czy ten post był pomocny?