Skip to content

Breaking Baz: gwiazda „Ted Lasso”, Hannah Waddingham, wraz z The Mostess zostaje hostessą podczas rozdania nagród Oliviera; Dlaczego jej siniaki z filmu „The Fall Guy” to „Odznaka honoru”

8 de marzec de 2023
breaking baz olivier awards

Teda Lasso gwiazda Hannah Waddingham uniosła ramiona i z dumą pokazała siniaki, które otrzymała, nie na boisku piłkarskim w AFC Richmond, ale wykonując „odlotowe” akrobacje w filmie akcji Davida Leitcha Jesienny facet.

Siniaki „są odznaką honoru”, jak się chwali.

„Powinieneś zobaczyć drugiego faceta” – żartuje.

W rolach głównych Ryan Gosling, Emily Blunt, Aaron Taylor-Johnson i Wszystko, wszędzie Wszystko na raz nominowana do Oscara Stephanie HsuJesienny facet to jeden z kilku koncertów, które brytyjska aktorka przygotowała teraz, gdy nadchodzący trzeci sezon popularnego programu Apple TV + będzie ostatnim.

„To z pewnością koniec tej konkretnej historii” — mówi mi Waddingham Teda Lasso. „A kiedy to zobaczysz, zobaczysz, że to nie może trwać dłużej niż ten fragment. Kto wie, co będzie dalej? Naprawdę nie mam pojęcia. I myślę, że mają rację, nie mówiąc mi.

Kręci głową, gdy nadal naciskam na więcej. „Naprawdę nie wiem”, śmieje się, doskonale wiedząc, że chcę każdy szczegół.

Czy jej właścicielka klubu, Rebecca Welton, otrzyma spin-off? Czy ktoś jeszcze zostanie obrócony, pytam tak grzecznie, że aż boli.

„NIE. Szczerze mówiąc, naprawdę nie wiem. I nigdy nie wiesz, jak zamierzają połączyć sezon razem. Jest okazja i pożywka dla kilku postaci, aby obrócić się we własnym kierunku. I myślę, że postacie są tak kochane, że byłoby to dla nich rozsądne. Ale wiem na pewno, że w tej chwili nie ma takich planów – zapewnia.

„Szczerze mówiąc, nie jestem nawet pewna, czy w tej chwili Jason w ogóle wie, co chce robić” — wyjaśnia, nawiązując do Jasona Sudeikisa, który opracował serial z Billem Lawrencem, Brendanem Huntem i Joe Kellym.

POWIĄZANE: „Brendan Hunt i Brett Goldstein Teda Lasso rozmawiają o przyszłości serialu; Pomysły na spinoffy

Ona jednak doskonale to rozumie Teda Lasso „całkowicie zmienił moje życie”.

Do tego stopnia, że ​​zdobywca nagrody otrzymał możliwości, które „napełniają mnie radością”.

Jednym z nich jest 2 kwietnia gala rozdania Oliviera w Royal Albert Hall w Londynie. To jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z wręczaniem nagród dla teatrów na West Endzie.

W innym wydarzeniu będzie jedną z nielicznych prezenterek Konkursu Piosenki Eurowizji, corocznego międzynarodowego konkursu śpiewu, który odbędzie się w Liverpoolu w Anglii, począwszy od 9 maja.

Pozostawiam ją nieco oszołomioną, gdy pytam, czy jest ziarno prawdy w plotce, którą słyszałem, że przygotowuje solowy koncert, który ma zostać wykonany w London Coliseum, siedzibie English National Opera.

Aktorka rzuca mi spojrzenie, które zwaliłoby z nóg jej przebiegłego byłego męża Ruperta Teda Lasso.

„Och, nie wiem. Odbywają się różne spotkania, panie Bamigboye” – brzmi jej odpowiedź.

Więc kontruję…

„To wszystko, co mogę na ten temat powiedzieć” — odpowiada.

Dobra, więc nie słyszę, że to nonsens. Słyszę fakt, ale żadnych szczegółów, mówię.

„Nie słyszysz faktu, słyszysz zdecydowanie może”, odpowiada Waddingham.

Zauważam, że Koloseum byłoby idealnym adresem, znając jej wykształcenie operowe.

– Kto wie – wzrusza ramionami.

W tym roku czy następnym?

– Baz, przestań! Jesteś taki okropny – burzy się, chociaż widzę, że pojawia się uśmiech.

Ta wymiana zdań przypomina mi sceny, które grała w koprodukcji Chichester Festival Theatre/Old Vic Pocałuj mnie Kate w reżyserii Trevora Nunna. Ta rola przyniosła jej nominację do nagrody Oliviera dla najlepszej aktorki w musicalu.

Relacjonowałem Waddingham od samego początku jej kariery, kiedy pojawiała się w programach takich jak Pyskaty Jack i Kosmiczne Lisy, Grease i wiele innych. Potem Mike Nichols zdradził, że chce ją do przeniesienia do Londynu Spamalot Monty Pythona, co doprowadziło do wielu innych głównych ról.

Ale jak zauważyła podczas zeszłorocznej ceremonii Oliviera, kiedy wręczała najlepszą nagrodę muzyczną, dyrektorzy obsady w Wielkiej Brytanii rzadko pozwalali artystom teatru muzycznego zaglądać.

Zastanawia się, czy to, że dostała posadę gospodarza Oliviera, ma coś wspólnego z faktem, że wkręciłam się w teatr muzyczny w ogóle i zostałam zaproszona do pracy na ekranie, ponieważ każdemu należy dać szansę.

„I to nasza odpowiedzialność, jeśli przejdziemy przez drzwi i nie wypadniemy dobrze na przesłuchaniu. Ale przepuść nas przez te cholerne drzwi. Bo ludzie teatru są w tym zawodzie z właściwych powodów, a nie dla pieniędzy. Są w tym, ponieważ chcą grać niesamowite postacie. Jeśli nas wpuścisz, zobaczysz, że wiemy, co robimy. Po prostu każ nam zejść na dół, a my to zrobimy – przekonywała.

Opuściła reprezentację w przeszłości z powodu takiego problemu. „Nie mam nic przeciwko temu, żeby powiedzieć, że opuściłem agenta, ponieważ wszedłem z nimi na spotkanie, a oni powiedzieli:” Cóż, poczekaj. Jako kogo chcesz, żebyśmy cię reprezentowali: teatr czy telewizja? A ja po prostu pomyślałem: „Jeśli zamierzasz to zrobić, to absolutnie żaden”. I wyszedłem, ponieważ jeśli nie powstrzymasz tego nonsensu… nigdy nie zostaniesz o to poproszony w Ameryce.

Waddingham nienawidzi być wkładanym do jakiegokolwiek pudełka. „Albo będziesz tym, albo tamtym” – mówi. „Nie, jestem artystą i będę miał różne narzędzia w skrzynce z narzędziami i wyciągnę to, które jest właściwe. Przeprowadź mnie przez te cholerne drzwi. Mam więc nadzieję, że będę się tym zajmował, i nadal będę, ponieważ ktoś musi cały czas rzucać na to światło.

Anthony Van Laast (Piękna i Bestia, Mamma Mia!) przygotuje choreografię i wyreżyseruje Olivier Awards, mówi mi Waddingham. I ona wystąpi.

„Będę śpiewał. Będę śpiewać, tak. Co jest z jednej strony wspaniałe, a z drugiej nieco przerażające. Muszę sobie przypominać: „To pokój przyjaciół”. To pokój przyjaciół. Nie bierzesz udziału w przesłuchaniu do pracy. “

Nie chciała jednak potwierdzić, czy śpiewa numer w jednym z ostatnich odcinków Teda Lasso. Szybko odrzuca to na bok i zmienia temat.

„Właśnie nakręciłam w Los Angeles coś niezwykle ekscytującego, o czym nigdy bym nie pomyślała, że ​​stanie się to po mojej myśli” — droczy się.

Och, co to było?

– Nie mogę ci powiedzieć – mówi, uśmiechając się.

Zabieram ją z powrotem Jesienny facet i zapytaj o te siniaki.

„Tak, to było niesamowite. Oraz David Leitch i Kelly McCormick, producenci. Jeśli zamierzasz nakręcić film akcji, to znaczy, są to ludzie, z którymi możesz to zrobić” – mówi mi. „Sami mają swoją firmę kaskaderską, 87North (Bullet Train, Gwałtowna noc). Więc wszyscy kaskaderzy, których mieliśmy przy tej pracy, są po prostu najlepsi w branży, po prostu niesamowici. A Ryan i Aaron musieli mieć kilku poważnych kaskaderów. A ci kaskaderzy byli tacy mili i zachęcający i po prostu zawsze czuwali nad naszym bezpieczeństwem. To było naprawdę coś. Nie robią rzeczy połowicznie”.

Waddingham miał kaskaderkę, „która jest po prostu cudowna, dziewczynę o imieniu Chanique Greyling (Thor: Miłość i grzmot), którą zamierzam zabrać ze sobą, ponieważ jest genialna jako kaskader i sobowtór w ogóle”.

Mówi, że jest szczególna scena, która daje kopa w tyłek, „pod koniec filmu, a ja wciąż mam kilka śladów. Ale miałem siniaki, wciąż mam ślady na goleniach. Wszystkie moje ramiona były całkowicie czarne i niebieskie. Poszedłem do naszego producenta i powiedziałem: „Czuję, że to odznaka honoru”. Byłem tym naprawdę poobijany. Cztery intensywne dni, bycie powalonym na wszystkie strony” – mówi.

A co z drugim facetem?

– Tak, dokładnie – ryczy.

„Co z nim? Leży jak kupa na podłodze”.

Wiem, jak on się czuje. Ale to lubię.

Waddingham spędził trzy miesiące kręcąc zdjęcia w okolicach Sydney w Australii i cieszył się każdą minutą, nawet siniakami.

Ale jest jej smutno, że nie mogła kręcić scen z Hsu. „Mam na myśli to, że to był szczęśliwy dzień w ciężarówce do makijażu, kiedy nadeszły wiadomości o Oscarach. Pomyślałem: „Stary, jesteś szykowny”.

„Ona i ja nie możemy nic razem robić, a szkoda. Bardzo bym chciał, ale to był bardzo szczęśliwy statek. Na szczęście przez wiele lat byłem bardzo rozpieszczany posiadaniem naprawdę dobrych jajek, bardzo pobudliwych, głupich kiełbasek wokół mnie, które po prostu chcą zrobić dobry produkt.

Czy ten post był pomocny?